Kolejny rok Blogowania za mną i Tomaszem. Mam nadzieję, że i w  2020 r. udało się nam utrzymać odpowiedni poziom oraz dostarczyć wartościowych informacji oraz porad. Był to ciężki rok, nie tylko z powodu Covid ale również przez wyzwania jakie sobie postawiliśmy. Nie przedłużając zapraszam na podsumowanie ubiegłego roku. 

Artykuły

W 2020 roku na blogu pojawiło się mniej wpisów niż w 2019. Jest to związane z naszymi zobowiązaniami poza blogowymi. Przygotowaliśmy dla Was 137 artykułów. Daje to o 13 pozycji mniej w porównaniu do 2019 roku. Rok temu w podsumowaniu obiecaliśmy, że utrzymamy poziom publikacji – niestety nie było to możliwe. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli otrzymacie potężną relację z tego co wydarzyło się u Nas w 2020 i na początku 2021. 

Odwiedziny

W 2020 roku odwiedziło nas prawie 37 000 użytkowników. Daje to wzrost o prawie 100% z poprzednim okresem. Odsłony na blogu sięgnęły ponad 52 000, tu wzrost jest mniejszy ale mimo to sięgnął prawie 74% porównując do 2019 roku. Jak widzicie, są również gorsze statystyki np. sesja na użytkownika spadła o ponad 11% co jest dla Nas sygnałem, że musimy pisać ciekawiej i bardziej angażująco. Współczynnik odrzuceń jest nadal na dość wysokim poziomie, nie udało się nam tego poprawić. Cieszy natomiast wzrost czasu jaki spędzacie na naszym blogu – wzrost o 15,5%.

W 2020 roku najbardziej poczytnym artykułem był “Nie chce mi się żyć!!! Jak to zmienić???”. Jesteśmy bardzo zdziwieni tym wynikiem. Nie sądziliśmy, że tak wiele osób szuka pomocy w kwestiach zniechęcenia i braku chęci do życia. Mamy nadzieję, że jest to pokłosie wydarzeń pandemicznych 2020 roku i w 2021 roku pierwszym artykułem ten już nie będzie Drugie miejsce zajął wpis “4 cechy wartościowego człowieka”, dobrze wiedzieć że duża część naszych czytelników ceni sobie wartości i odpowiedzialność. Właśnie dla Was tworzymy nasze treści. Ostatnie miejsce na podium zajął artykuł “Nie masz szans na bogactwo! Błędy klasy średniej!!” Jestem Ciekaw ilu z Was udało się wyciągnąć wnioski z tego wpisu i wprowadzić do własnego życia?

Google

Wyniki wyszukiwania w Google w tym roku Nas niesamowicie zaskoczyły. Dzięki wytrwałej pracy łączna ilość kliknięć w 2020 roku w link do naszych artykułów sięgnęła prawie 26 000 ( w 2019 było to tylko niespełna 4 000). Daje to skok o prawie 700%. Wynik tym bardziej niesamowity co cieszący. Współczynnik kliknięć podskoczył do 5,8% z 3,3% a średnia pozycja podskoczyła w frazach wyszukiwania na 17 pozycję. 

Pierwsze współprace

W minionym roku nawiązaliśmy bliższą współpracę z wydawnictwem MT Biznes. Dzięki niej w naszej biblioteczce pojawiło się kilka bardzo ciekawych pozycji książkowych. Chcę bardzo mocno zaznaczyć, że opinie na temat tych książek są niezależne i zawsze piszemy co uważamy. Pojedyncze pozycję otrzymaliśmy również od “Umysł Miliardera” oraz Altenberg. Za wszystkie dary losu bardzo dziękujemy!

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze dobre wyniki są również wynikiem pandemii. Macie dużo więcej wolnego czasu i szukacie nowych możliwości. Ponadto nasz blog jest bardzo niszowy i trafiamy do niewielkiej ilości osób. Będziemy cały czas bardzo mocno pracować nad szatą graficzną oraz treściami, co mamy nadzieję poprawi nasze wyniki. Oczywiście zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter. W tym roku będzie na nim więcej treści. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *