Trudno znaleźć osobę, która nie używałaby Internetu. Wykorzystujemy go do wielu celów, bardzo często nawet nie świadomi i odruchowo. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić życie bez dostępu do sieci i jej możliwości. Jedziesz autem – włączasz mapę, płacisz telefonem, szukasz informacji, rozkład jazdy tramwaju – odpalasz aplikację. Można powiedzieć, że większość z Nas jest całą dobę online. 

Rozrywka 

Większość z Nas przestała traktować sieć jako narzędzia, a stała się dla Nas nieskończoną rozrywką. Codziennie komunikujemy się przez Facebooka, Twittera czy WhatsAppa. Oglądamy seriale na  Netflix czy HBO GO. Odwiedzamy setki stron o różnej tematyce – zapominając jaką pierwotnie zadanie miał pełnić Internet. Twórcy sieci załamują ręce i nie wierzą jak zmienił się odbiór ich wynalazku, uważają że social media są negatywnym zjawiskiem. Ja jednak nie będę tego oceniał. Każdy może wykorzystywać zasoby internetu jak uważa za słuszne. Jednak nadal jest fenomenalnym narzędziem.

Narzędzie

Obecnie w sieci znajdziecie wszystko. Dobrym przykładem jest nasz blog, gdzie staramy się Wam przekazać naszą wiedzę oraz doświadczenia. Jednym słowem zachęcamy aby zabrać się za własne życie.. Poza naszym przykładem, istnieją tysiące stron z ogromną wiedzą i doświadczeniami w każdej dziedzinie życia i samorozwoju. 

Poza wiedzą w Internecie znajdziecie masę przydatnych narzędzi – jak kalkulatory, tłumacze, projekty, szkolenia, prezentacje itd. Prawdę mówiąc, jest niewiele rzeczy których nie znajdziemy w sieci. Każdy z Nas dobrze szukając, odnajdzie odpowiednie narzędzia. Co ważne, technologie z miesiąca na miesiąc są coraz lepsze i pozwalają na większe udogodnienia. Sam Google oferuje kilkanaście narzędzi przydatnych do pracy – jak poczta, edytory tekstu, excel, kalendarze, przestrzeń dyskową, komunikatory i wiele innych rozwiązań.

Uwaga zalecana!

Jednak musicie pamiętać, że zawsze znajdą się ludzie –  Którzy postanowią wykorzystać innych, a Internet jest do tego idealnym miejscem. Dlatego zachęcam Was do bardzo dużej uwagi – komu podajecie swoje dane, z jakich źródeł pobieracie pliki i jakim źródłom ufacie. Najlepiej zweryfikujcie każdą informację w innym źródle a najlepiej dwóch. Jeżeli dokonujecie zakupu, przeczytajcie regulamin i zapoznajcie się z opiniami innych internautów. Nie olewajcie tych danych, nie chcecie chyba żeby  sytuacja dosięgnęła i Was. Nie o to chodzi abyście byli poszkodowani, a o to aby korzystać z pozytywnej strony sieci. Pamiętajcie również, że nie ma darmowych usług. Jeżeli za coś nie płacicie, oznacza to, że firmy wykorzystują wiedzą o Was i ją sprzedają. Nie oznacza to, że przekazują informacje drażliwe – jak imiona, nazwiska i adresy zamieszkania, a to że na podstawie waszych zachować tworzą “szablon” osobowościowy. 

Bądźcie uważni i nie dajcie się oszukać!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *