Muszę przyznać, że rok 2021 minął nam niesamowicie szybko. Po za prowadzeniem bloga silanauki.pl uruchomiliśmy również stronę ERPkonsulting.pl. Jak sami zauważyliście, w tym roku działo się bardzo dużo na łamach bloga, co również przełożyło się na atrakcyjniejsze materiały i ciekawe współprace z korzyściami dla naszych czytelników. Nie przedłużając zapraszam na podsumowanie 2022 roku.

Artykuły

Na łamach bloga opublikowaliśmy 132 artykułu.  Jest to nieznaczny spadek w porównaniu z poprzednim rokiem. Mimo to uważamy, że jest to bardzo dobry wynik. Nie chodzi już o ilość a jakość treści jakie tworzymy. Staramy się dawać Wam wartościowe treści oraz pomagać w codziennych trudnościach. Cały czas staramy się unikać treści politycznych, aby nie dzielić naszych czytelników,  chociaż czasami czujemy odpowiedzialność i potrzebę zabrania głosu np. w sprawie zmian w podatkach. 

Odwiedziny

Mimo mniejszej ilości publikacji, dotarliśmy do ponad 26% odbiorców więcej niż w 2020 roku. Zakładaliśmy, że będzie to wzrost rzędu 30% procent, jednak i tak jesteśmy zadowoleni. Ilość odsłon wzrosła już tylko o niespełna 21% co przekłada się na ujemny współczynnik strona/sesja. W tej kwestii nie udało się nam zaliczyć wzrostu drugi rok z rzędu. Użytkownicy są naprawdę wymagający. My się nie poddamy i mamy zamiar pisać coraz lepsze artykuły.

Jak widać z powyższego zrzutu, nadal udaje nam się przykuć Waszą uwagę na ponad dwie i pół minuty, co nie jest łatwe w Internecie. Ludzie szukają szybkich i przyjemnych informacji, których na naszym blogu jest stosunkowo mało. Kolejny już rok najbardziej popularnych artykułem jest “Nie chce mi się żyć!!! Jak to zmienić???” – pandemia niby trochę odpuściła, ale nadal wiele osób ma problemy z zdrowiem psychicznym. Drugim najczęściej czytanym artykułem jest “4 cechy wartościowego człowieka” – również tutaj nic się nie zmieniło w porównaniu do 2020 r. Podium zamyka artykuł “Dlaczego odczuwamy zniechęcenie i brak motywacji?” – kolejny artykuł, którego odwiedziny mogą wynikać z aktualnej sytuacji na świecie. 

Google

Niezmiennie najwięcej ruchu na blogu generuje wyszukiwarka Google. W 2021 roku właśnie za jej pośrednictwem na bloga trafiło prawie 39 000 osób. Przypomnę że  w 2020 było to niespełna 26 000, daje nam to wzrost o 50%. Średnia konwersja – kliknięcie – wyniosła 5,6%. Średnia pozycja naszego bloga w wyszukiwarce Google podskoczyła z 17,6 w 2020 r. na 11,9 w 2021 r. 

Współprace

Kolejnym naszym sukcesem są współprace jakie podjęliśmy w 2021 r. Było tego naprawdę bardzo dużo, dlatego wspomnę tylko o najważniejszych z podziałem na grupy. Na blogu pojawiło się bardzo dużo recenzji książek, a to wszystko dzięki współpracy z wydawnictwami: Maklerska , MT Biznes, Wydawnictwo Muza, Rebis, Studio Emka, SQN, ICAN Institute czy Wydawnictwu Dolnośląskiemu. Opublikowaliśmy również sporo recenzji wartościowych seriali i filmów z katalogów Player (TVN), Canal+ oraz wyświetlanych na festiwalu Energa CamerImage. 

Zostaliśmy również patronatami medialnymi m.in następujących wydarzeń: 

 • Golden Marketing Conference – Poznań/online 7-8 września 2021,
 • I love marketing – Warszawa/online 21-24 września 2021,
 • Forum Marketingu Zintegrowanego – online 9 listopada 2021 ,
 • Warsaw Security Forum – Warszawa/online -5/6 października 2021,
 • Dream Employer Summit. In leaders we trust. – online – 7 – 8 Czerwca 2021,
 • EB Show 2021 – online – 1-2 grudnia 2021 r.,
 • semKR – Kraków.online – 10 września 2021 r.,
 • II Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Sztuczna inteligencja -nadzieja na przyszłość czy zagrożenie dla ludzkości?”” – online – 9 grudnia 2021 roku,
 • IV Międzynarodowa Konferencja Scena Jutra 2021 – Warszawa/online – 17 listopada 2021,
 • Kongres ICV Polska – Warszawa/online 11-12 października 2021,
 • POLISHOPA Design Thinking Conference – online 20-22 września 2021,
 • Polish Tech Day – online – 28 maja br.
 • Mobile Trends Conference – online – 29 czerwca 2021,
 • IV edycja konferencji E-wolucja – Wrocław.online – 10-11 września 2021,
 • XXI edycja Kongresu Profesjonalistów Public Relations –  16 i 17 września w Rzeszowie,
 • TEDxLublin 2021 – Lublin/online – 12 czerwca 2021.

Podsumowanie

To był dla nas naprawdę pracowity rok, a 2022 zapowiada się jeszcze bardziej wyczerpujący. Mamy w planach kolejne ciekawe artykuły oraz współpracę. Naprawdę jest na co czekać. Pamiętajcie, że robimy to wszystko dla Was i blog cały czas jest niezależny i zupełnie nie nastawiony na zarobek, co pozwala nam pisać co myślimy nie oglądając się na sugestie innych. Mamy nadzieję, że będziecie z nami i w tym roku. 

Trzymajcie się i do zobaczenia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *