Każdy z Nas ma lepsze i gorsze chwile w życiu. Nasze myśli w tych gorszych są bardzo negatywne, a wstanie z łóżka kosztuje Nas prawie całą energię przeznaczoną na cały dzień. Bardzo często myślimy sobie, że życie jest straszne i nie chce się nam dalej żyć. Jak sobie poradzić z takimi sytuacjami?? Co robić??

Brak Energii

Kładziesz się spać o 22 wstajesz o 7 i czujesz jakby Cię ktoś obuchem strzelił. Nie masz siły na nic a o 10 najchętniej byś wrócił do łóżka i obudził się w środku wiosny. Niestety nie jesteśmy niedźwiedziami i nie możemy tego zrobić. Dlatego walczymy z tym do maksimum. Jednak nie można bagatelizować takich sygnałów od naszego ciała. Bardzo często bierze się to z powodów atmosferycznych. Jest zimno i nieciekawie. Nawet śniegu nie ma w ostatnich latach, zazwyczaj pada deszcz a o 15 jest już ciemno. Zima nas nie rozpieszcza a my siedzimy w pracy albo domu i nic nie robimy. Niestety tak się nie da. Zachęcam Was do ruchu mimo niesprzyjających warunków. Wyjdzie z domu, udajcie się na basen, siłownię, kręgielnię, gdziekolwiek – ważne jest aby się zmęczyć i pobudzić nasz układ krwionośny do działania. Również brak odpowiednich witamin może powodować brak energii. Jeżeli uznasz, że problem leży po stronie zdrowotnej, udaj się do lekarza i sprawdź czy wszystko w porządku. Nie czytaj głupot w internecie tylko skonsultuj problem z lekarzem. 

Niechęć do działania

Mi osobiście, bardziej niż zmęczenie przeszkadza niechęć do działania. Niby w ciągu dnia czuję się bardzo dobrze, ale jak tylko siadam do pracy, chociażby do pisania tego artykułu – czuję brak weny, skupienia i chęci aby napisać pierwsze zdanie. Oczywiście na tym etapie też jest ciężko. Jednak zawsze pod koniec zimy mam taki stan i wiem skąd się bierze. Uwielbiam robić ciekawe rzeczy, jednak zimą jest o wiele trudniej o spontaniczne wypady, nie dlatego że nie ma gdzie, tylko nie ma chęci do działania. Odczuwam brak “słońca”. Już nie mogę się doczekać aż znów będę mógł wyjść na świeże powietrze ze słońcem na niebie. Jedyny sposób to przetrwanie i maksymalna motywacja. Jak widzicie nam z Tomkiem się udaje chodź jest ciężko. Nie ma magicznych sposobów – trzeba przecierpieć. Jednak utrzymujący się taki stan rzeczy, nawet do późnej wiosny należy skonsultować z psychologiem. Jeżeli przez kilka miesięcy nic Ci się nie chce, czas na zmiany, musisz zacząć działać aby nie wpaść w depresję. Jeżeli sam sobie nie radzisz udaj się po pomoc. Jest to normalne jak leczenie przeziębienia. 

Brak odczucia radości

Natomiast, jeżeli przestałeś czuć radość z działań i rzeczy które zawsze sprawiały Ci przyjemność – to oznaka, że jest naprawdę źle. Kiedy jeszcze jakiś czas temu uwielbiałeś pójść ze znajomymi pograć w piłkę a teraz robisz to przez zaciśnięte zęby i masz ochotę zniknąć – musisz działać. Normalne jest, że masz gorszy dzień i chcesz opuścić trening, ale jeżeli czujesz od dłuższego czasu taki stan i on się pogłębia – to musisz udać się po pomoc specjalisty. Być może masz depresję bądź inną chorobę psychiczną. Musisz bardzo szybko ją wyleczyć, zanim popełnisz głupstwo. Najtrudniej jest się przed samym sobą przyznać, że musisz skorzystać z pomocy jednak nie ma co odwlekać. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *