Od dzisiaj zostały wprowadzone większe restrykcje dotyczące poruszania się oraz zgromadzeń. Rząd apeluje o pozostanie w domu oraz nie wychodzenie bez konkretnych potrzeb. Oglądanie seriali nie może trwać wiecznie, dlatego podzielimy się dzisiaj w Wami naszymi pomysłami na kreatywnie spędzony czas.

Nowe hobby – chyba każdy z Nas ma pomysł na nowe ciekawe zajęcie, ale zawsze brakowało czasu. Dzisiaj możesz w końcu usiąść i zacząć nową pasję. Jeżeli nawet są to aktywności wymagające wyjścia z domu, możesz się zapoznać z ogólnymi zasadami, przygotować do testów czy znaleźć i posłuchać ekspertów w danej dziedzinie.

Książki – nie tylko ja mam na swojej półce tak zwane pozycje wstydu. Kiedyś kupiliśmy i już wiele miesięcy zbierają kurze. W końcu jest czas je przeczytać. Oczywiście jeżeli masz jakieś branżowe czasopisma czy portale, na które ciągle brakowało Ci czasu – również  postaraj się nadrobić te zaległości.

Ćwiczenia – każdemu z Nas nie służy ciągłe siedzenie na czterech literach. Włącz sobie prosty film instruktażowy i trochę poćwicz. Porozciągaj zastane mięśnie i stawy, zrób kilka pompek i przysiadów. Bądź kreatywny. Ruchu nigdy za wiele. 

Gry – mam na myśli gry logiczne i zespołowe (oczywiście rodzina). Sprawdź w zdrowej rywalizacji, kto jest bystrzejszy i daj wygrać od czasu do czasu swoim dzieciom. Im coś jest trudniejsze dla Ciebie tym lepiej. Szare komórki potrzebują trochę również treningu.

Ogród – za oknem coraz bliżej wiosna. To że nie możemy się gromadzić na placach zabaw czy bulwarach, nie oznacza że nie możemy kosić trawnika, wyciągnąć leżaki i posiedzieć w gronie rodzinnym – o ile wszyscy są zdrowi. Unikajmy jednak zapraszania znajomych na grilla. Pozostańmy przez ten czas w gronie najbliższej rodziny.

Porządek – już nie masz wymówki, że nie ma czasu. Teraz w końcu możesz zrobić coś z zagraconym garażem czy schowkiem. Masz czas – weź się za to w końcu. Przejrzyj te rzeczy, zostaw te niezbędne, inne przyszykuj i po pandemii wystaw na portalu aukcyjnym. Kilka złotych w najbliższych czasach się przyda.

Nowe umiejętności – w czasie pobytu w domu możesz nauczyć się kilku rzeczy. Jeżeli do tej pory umiałeś ugotować jedynie wodę na herbatę – a i to czasami potrafiłeś spierdolić – możesz w końcu nauczyć się zrobić coś porządnie. Napraw w końcu ten cieknący kran czy piszczące drzwi do pokoju. Nikt Cię nie goni. Włącz sobie film na YouTube i zobacz jak to robi prawdziwy bohater domu.

Języki – na to zawsze brakuje czasu. Coś tam powiem, jakoś się dogadam po Angielsku, ale czasów nie ogarnąłem nigdy. Nareszcie masz czas na to!!! Jest przestrzeń, trochę chęci i jak zabłyśniesz przy znajomych, gdy wybierzesz się za rok w egzotyczne miejsce. Pandemia minie – a Ty może w końcu będziesz miał oszczędności. 

Jeżeli macie jakieś pomysły dla naszych czytelników podzielcie się w komentarzach. Razem zaplanujmy najbliższy czas.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *