Ludzie z dnia na dzień stają się milionerami i to jest prawda. Takie sytuacje występują we wszystkich przypadkach. Jednego dnia masz na koncie 990 000 zł a kolejnego dnia okrągły 1 000 000. Jednak czy udało się to osiągnąć z dnia na dzień?? Jeżeli nie wygrałeś w lotka to na pewno nie!!!

Pomysł

Aby zostać milionerem musisz mieć plan na to. Nie wystarczy o tym myśleć i czekać co się stanie. Nikt nie mówi że masz być przedsiębiorcą, ale żeby zarabiać ogromne sumy pieniędzy, musisz mieć odpowiednie wykształcenie i walczyć o doświadczenie i wysokie stanowiska kierownicze oraz dyrektorskie. Będąc na niskim szczeblu w hierarchii przedsiębiorstwa, może nie starczyć Ci życia na zarobienie pierwszego miliona!!!

Którędy najszybciej??

Pamiętaj jednak, że pracując dla kogoś, z dnia na dzień nie zostaniesz prezesem zarządu z wynagrodzeniem kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie!! Aby było to możliwe musisz ukończyć odpowiednie szkoły, zdobywać doświadczenie od najniższych szczebli, budować karierę i podejmować niebezpieczne decyzje w najbardziej odpowiednim czasie. To wszystko zajmuje czas i nie daje gwarancji sukcesu.

O wiele szybciej jest założyć własną działalność. Lecz ta droga też nie jest łatwa. Musisz mieć pomysł na własną działalność, rynek na Twoje usługi/towary, wiele umiejętności (produkcja, reklama, marketing, dbanie o ciągły rozwój itd.). Zaczynając nie będziesz mógł sobie pozwolić na pracowników. Wszystko będziesz musiał robić sam. Na początku będą małe pieniądze, z czasem będą one rosły. Jest minimalna szansa, że w ciągu roku zarobisz 100 000 zł – nie mówiąc o milionie. Realnie patrząc, pierwszego miliona dorobisz się może po 10 latach  ciężkiej pracy!!!

Siła charakteru

Jak widzisz nie ma łatwej drogi na sukces finansowy. Aby zgarnąć ogromne pieniądze, nie wystarczy czas ale również samozaparcie. Wiele osób prowadzących działalność czy pracując na etacie, celowo zaprzestaje na pewnym etapie. Zarabiając 200 000 zł rocznie możesz sobie pozwolić prawie na wszystko. Zarobki około 17 000 zł netto miesięcznie są osiągalne bez nadmiernej odpowiedzialności oraz strachu o to co się stanie jak powinien się nam noga. W takich sytuacjach większość ludzi się zadowala wysokim standardem życia i nie dąży do pierwszego miliona. Inna sprawa, że tacy ludzie są milionerami, tylko często tego nie odczuwają – ponieważ na koncie mają kilkaset tysięcy złotych, a poza tym do ich majątku zalicza się dom, drogie auto i inne kosztowności – co daje w rezultacie ogromny majątek i wygodę.

Warto gonić za 1 000 000??

Na to pytanie na nie znam odpowiedzi. Wszystko zależy od naszego charakteru. Znajdą się osoby które będą za wszelką cenę chciały osiągnąć wyznaczony cel, a inni zadowolą się wysoką stopą życia i niewielkim obciążeniem psychicznym.

A Ty jak myślisz – do której grupy się zaliczasz??

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *