Pieniądze są bardzo ważne dla sprawnego funkcjonowania człowieka w społeczeństwie. Ich brak powoduje frustrację i problemy w sprawnym egzystowaniu. Dlatego tak ważne jest wyrobienie sobie właściwych nawyków i dobrych praktyk – tak aby żyć lepiej i przestać się zamartwiać przez ich niedobór. Cristina Benito w swojej książce „Money mindfulness”, połączyła filozofię uważności z odpowiednim dbaniem o własne finanse. W prosty sposób pokazuje, co należy robić, aby nie wypuszczać pieniędzy z rąk w błahy sposób. Podpowiada także, co robić aby je pomnożyć i jak z nich korzystać, tak aby pozwalały nam na dostatnie życie. Zobaczmy, co radzi autorka w swojej publikacji.

Proste przesłanie

Cristina Benito przechodzi do istoty rzeczy już od samego początku. Bez zbędnej opowieści dopisywania nadmiernej historii, od razu dzieli się zasadami, jakie powinno się stosować w odniesieniu do finansów osobistych. Dziewięć zasad zostało pogrupowanych w trzy segmenty: jak zdobywać pieniądze, jak oszczędzać pieniądze i jak je pomnażać. Autorka płynnie przechodzi od jednego zagadnienia do drugiego i wszystko układa się w spójną całość. Co jednak jest najistotniejsze, obala wiele mitów związanych z pieniędzmi i w jaki sposób powinno się z nich korzystać. Przekazuje swoje zalecenia w sposób prosty i z wielką troską o czytelnika, tak jakby mówiła do przyjaciela. Można odnieść wrażenie, że zależy jej, aby jak największa ilość osób poprawiła swój byt i odnalazła wewnętrzny spokój w związku z życiem i posiadaniem pieniędzy. Stara się uświadomić, że to nie pieniądze same w sobie są ważne, tylko to, w jaki sposób je wykorzystamy.

Eliminacja błędów

Treść książki cechuje praktyczne podejście i przedstawienia konkretnych metod do natychmiastowego zastosowania. Nie ma tu skomplikowanych obliczeń i psychologicznych łamigłówek. Chodzi o to, aby poprzez proste zwyczaje mieć lepiej skonstruowany budżet domowy i inwestycyjny. Uczula czytelnika na jego niepotrzebne wydatki i podpowiada, jak może pomnożyć pieniądze we względnie bezpieczny sposób – chociaż ostrzega, że nie ma inwestycji bez ryzyka ich utraty. Jednak podaje rozwiązanie, które może wdrożyć już teraz praktycznie każda osoba – mimo braku doświadczenie w inwestowaniu.

Stosunek do pieniędzy

Bardzo ważnym aspektem podejścia Cristiny Benito, jest aspekt mentalny i psychologiczny wobec pieniędzy. Uważa, że już samo ich postrzeganie jest kluczowe. Jeśli nie mamy pozytywnego nastawienia, mogą one bardzo szybko znikać z naszego portfela. Od naszego podejścia wszystko się zaczyna i może nam pomóc w lepszym dbaniu o nasz budżet i zarabianiu większych kwot. Jeśli nie szanujemy ciężko zarobionych sum, to one nie zatroszczą się o nasze życie i szybko je przepuścimy.

Podsumowanie

Książkę „Money mindfulness” czyta się bardzo przyjemnie i z ogromnym zaciekawieniem – aż trudno się od niej oderwać. Skrywa ona w sobie kluczowe aspekty dbania o nasze fundusze. Wskazuje, że nasz status materialny zależy od naszego nastawienia i praktycznego działania wobec pieniędzy. Od nas samych zależy jak będziemy postępować i jak zadbamy o nie. Podpowiada również, jak można uczynić nasz budżet lepszym i aby pracował na naszą korzyść – zamiast ciągle zamartwiać się niedoborem na koncie. Zajrzycie do tej publikacji i sprawcie, aby Wasze finanse stały się stabilne i pomagały Wam realizować cele i marzenia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *