Dużo słyszałeś o tradingu? Zacząłeś zastanawiać się czy to nie jest akurat sposób w jaki chcesz zacząć inwestować długo czy krótko terminowo. Książka Toma Bassa “Zarządzanie wielkością pozycji” może być właśnie dla Ciebie. Autor porusza w niej najważniejsze kwestie związane z ryzykiem, wielkością pozycji oraz jej zarządzaniem. Przyjrzyjmy się co ma nam do zaoferowania ta pozycja.

Tom Basso

Autorem książki jest Tom Basso znany w świecie tradingu jako “Pan Spokojny”. Pierwszą jednostkę funduszu inwestycyjnego zakupił w wieku 12 lat, za pieniądze zarobione na roznoszeniu gazet. W 1980 roku był jednym z założycieli  Kennedy Capital Management, następnie został prezesem i właścicielem Trendstat Capital Management. Ponadto jest autorem książek Panic-Proof Investing, mającej na celu pomóc inwestorom i Putting – The Easiest Stroke in Golf – przeznaczonej dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności w grze w golfa. Autor książki jest cenionym specjalistą. 

Początki tradingu

Autor książki w pierwszej części publikacji informuje nas, czym jest sukces w tradingu oraz co się na niego składa. Rzetelnie informuje o pozytywnych i co ważniejsze przykrych konsekwencjach handlu. Ostrzega przed obciążeniem psychicznym oraz emocjonalnym. Robi to w zwięzły i lekki sposób. Każdy może inwestować, ale każdy ma inną odporność na wahania wartości portfela.

Kontrola inwestycji od początku do końca

Tom Basso w bardzo  dosyć prosty sposób opisuje w książce każdy etap inwestowania. Pokazuje jak odpowiednio dobrać wielkość pozycji, jaki posiadać depozyt zabezpieczający, jak zarządzać ryzykiem i jak te wszystkie zmienne wykorzystać na własną korzyść. Oczywiście autor nie zapomina o zarządzaniu ryzykiem całego portfela – każda pozycja w nim może mieć inne ryzyko – jednak należy je tak dopasować aby portfel był dla nas najbardziej odpowiedni i dawał szansę zarobić.

Autor w wielu miejscach przestrzega przed nadmiernym ryzykiem i optymizmem. Bardzo łatwo szybko wszystko stracić i zostać bankrutem, dlatego przedstawia według Niego najlepsze strategie. Przy czym jednocześnie uczy czym jest sama strategia, a czym system zakupowy. Są to bardzo ważne zmienne. 

Podsumowanie

Książka przeznaczona jest dla początkującego tradera, jednak momentami jest napisana dość trudnym językiem, co nie oznacza, że będzie dla nas bardzo trudną przeprawą. Autor zwraca uwagę w zwięzły sposób na najważniejsze zagadnienia handlu na różnych rynkach oraz przestrzega przed najczęstszymi błędami młodych inwestorów. Z naszej strony polecamy “Zarządzanie wielkością pozycji” Toma Bassa dla wszystkich nowicjuszy  traidingu.

Książka dostępna na stronie wydawnictwa:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *