Dopiero mamy początek listopada a My już o świętach piszemy!? Tak się składa, że jeżeli chodzi o prezenty pod choinkę lepiej pomyśleć wcześniej aby nie robić ich na ostatnią chwilę. Mamy jeszcze półtora miesiąca oraz dwie wypłaty aby na spokojnie się zastanowić i dokonać przemyślanych decyzji. Zresztą każdy z Nas wie, że zostawiamy je na ostatnią chwilę i nic dobrego z tego nie wynika!

Co kupić?

Na to pytanie chyba najtrudniej odpowiedzieć. Każdy ma inne preferencje i potrzeby. Z drugiej strony czy prezent ma być narzędziem do codziennej pracy czy obowiązków? Wielu twierdzi że nie! Ja się z tym zgodzić nie mogę. Dlaczego mamy nie kupić swojemu ukochanemu wkrętarki jeżeli ten bardzo chciałby sobie kupić lepsze narzędzie ale z różnych powodów odwleka tą decyzję na później a z całą pewnością prezent ten znalazłby zastosowanie ponieważ hobbystycznie lub tworzy meble? I tu trafiamy w samo sedno. Kupujmy przydatne prezenty. Jeżeli mamy kupić coś co zostanie rzucone w kąt szkoda naszych ciężko zarobionych pieniędzy. 

Cena

Kolejnym trudnym aspektem jest za ile kupić prezent? I tu odpowiedź jest tylko jedna. Za Swoje! Prezent ma być darem od serca a nie na pokaz więc w pierwszej kolejności zastanów się ile możesz przeznaczyć na prezent. Odnosząc się do powyższego przedmiotu czyli wkrętaki – jeżeli odpowiedni model kosztuje 1 500 zł a My możemy sobie pozwolić na wydanie maksymalnie 300 zł to nie zapożyczamy się na jego zakup. Pokuśmy się o zakup czegoś innego mieszczącego się w budżecie. Nie popełniajcie błędu zakupu na raty i za rok zaczniesz myśleć nad kolejnym prezentem spłacając raty za ubiegłoroczny. Nie tędy droga!

Ostatni dzwonek

Aby można było połączyć powyższe aspekty należy już teraz pomyśleć co i za ile kupić oraz rozłożyć te zakupy na dwa wynagrodzenia, cześć kupić teraz a pozostałe prezenty na początku grudnia. Masz jeszcze chwilę aby dobrze zastanowić się nad wyborem, a następnie znaleźć dane przedmioty w jak najlepszej cenie i ze spokojem zamówić aby nie okazało się, że coś na święta nie dojechało. Nie warto kupować nic na ostatnią chwilę ponieważ będzie to kupione na “szybcika” jakie a może się przyda albo za duże pieniądze. Są to bardzo głupio wydane pieniądze. Nie popełniaj tego błędu!

Czego nie kupować

Teraz pewnie zastanawiasz się co kupić. podpowiem Ci jeszcze czego nie kupować. Pamiętaj, że gwiazdka to nie prezenty a przede wszystkim czas spędzony z rodziną, a czas który teraz mamy jest naprawdę trudny. Więc zapomnij o drogich prezentach i na pokaz. Nie kupuj smartphonów, komputerów, dronów za setki albo tysiące. Niech te prezenty naprawdę się przydadzą w życiu obdarowanego. Kupowanie czegoś tylko po to aby pokazać, że mnie stać są bezsensowne. Daj szansę na szczerą radość osobie obdarowywanej oraz samemu sobie. Niech to będzie naprawdę coś fajnego a nie oklepanego i oderwanego od preferencji

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *