Nastał świąteczny czas i dla wielu osób jest to okres wytchnienia od codziennych obowiązków. Ten rok był trudny dla ludzi na całym świecie pod wieloma względami. Przyczyną kłopotów stał się COVID-19. To jakie będzie miał ostatecznie konsekwencje, dopiero ujrzymy w następnych latach. Niestety przewidywania nie przedstawiają się kolorowo. Czeka nas spowolnienie gospodarcze. Wielu ekonomistów przewiduje również głęboki kryzys, który dotknie większość branż i osób. Jednak w tym okresie warto odłożyć zmartwienie i oderwać się od zmartwień. W tym wyjątkowym czasie warto nabrać dystansu i zwyczajnie odpocząć. 

Gonitwa i kiepska pogoda

Ilość spraw do załatwienia i problemów z jakimi zmagamy się na co dzień jest ogromna. Po wytężonym dniu pracy już często nie starcza energii i czasu dla siebie. Jeśli ostra gonitwa w pracy trwa miesiącami, może dojść do wypalenia i depresji. Okres zimowy dodatkowo to potęguje. Do dyspozycji każdego dnia mamy jedynie około 8 godzin – podczas których jest widno. Słońce późno wstaje i szybko zachodzi, co nie służy naszemu organizmowi. Dodatkowo pada deszcz lub śnieg – chociaż już bardzo rzadko. Temperatura minusowa w naszym kraju nie jest dokuczliwa zimą – najczęściej oscyluje wokół kilku stopni na plusie. Mimo to, kilka miesięcy takich warunków potrafi dać w kość nie jednej osobie. Trudno jest wówczas wstać rano z łóżka, nie mówiąc już o wyjściu na zewnątrz aby uprawiać sport. Wraz z nastaniem nowego roku zaczyna się odliczanie dni do upragnionej wiosny.

Relaks dla umysłu i ciała

Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia. Można posiłkować się innymi zasobami aby nabrać energii i oderwać się od zmartwień i obowiązków. Czas przerwy świątecznej sprzyja nadrobieniu zaległości książkowych, na które brakuje miejsca w zapełnionym grafiku. Ogromny wybór serwisów streamingowych powoduje, że możemy przenieść się w świat seriali i filmów o których usłyszeliśmy od znajomych lub współpracowników. W kilka dni nie jesteśmy obejrzeć wszystkiego, ale na pewno znajdziemy coś dla siebie i będzie wielka frajda. Wspomniana pogoda zimą nie jest zachęcająca do wyjścia na zewnątrz, jednak warto czasem zmusić się i poruszać. Będzie to miało pozytywne skutki dla naszego organizmu i głowy. Dodatkowo zostaną spalone kalorie, które zdobywamy przy świątecznym stole. 

Chłodna analiza

Mimo wielu zmartwień związanych z lockdownem – który dotknął wiele branż – warto na spokojnie przeanalizować sytuację i zastanowić się jakie kroki można podjąć aby polepszyć swoje położenie. Oczywiście żadna pomoc rządu nie zrekompensuje strat w branżach najbardziej dotkniętych zamknięciem gospodarki. Jednak wzięcie spraw w swoje ręce będzie najlepszym posunięciem. Sytuacja jest niepewna i nie wiadomo jak rozwinie się pandemia. Być może pomogą szczepienia i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Mając spokojną głowę w przerwie świątecznej można wpaść na pomysł, który poprawi stan firmy którą prowadzicie lub w której pracujecie. Nikt nie jest w stanie pracować 365 dni w roku jak maszyna i dlatego kluczowe jest wykorzystanie tych wolnych dni na regenerację, refleksję i nabranie energii na kolejny rok.  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *