Tottenham Hotspur to utytułowany klub piłkarski grający w Premier League. Dzięki Amazon Prime Video, mamy szansę zajrzeć do szatni tej angielskiej drużyny w sezonie 2019/2020. Był to wyjątkowy sezon pod wieloma względami, to wówczas rozpoczęła się epidemia COVID-19 i doszło do ważnej zmiany na stanowisku trenera – miejsce Mauricio Pochettino zajął legendarny Jose Mourinho. Teraz możemy przyjrzeć się kulisom tej zmiany i wyzwań z jakimi musieli się zmierzyć zawodnicy i sztab  drużyny.

Wyzwania i turbulencje

W filmie widzimy w jaki sposób funkcjonuje klub piłkarski grający w jednej z najlepszych lig świata. Tottenham ma przeciw sobie wielkich i uznanych rywali. Co roku musi walczyć o tytuł z takimi gigantami jak Manchester City, Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea i wieloma innymi. Każda z drużyn marzy o sięgnięciu po tytuł mistrzowski, dlatego wszyscy muszą być niezwykle uważni i głodni wygranej. Aby wygrywać, trzeba posiadać nie tylko odpowiednich piłkarzy, ale również zaplecze i doskonałe warunki pracy. Pieczę nad funkcjonowaniem drużyny “kogutów” sprawuje prezes Daniel Levy. Jest jedną z najdłużej piastujących to stanowisko osób w Premier League. Już na początku serialu widzimy jak istotną decyzję musiał podjąć w kontekście trenera – zwolnił  Pochettino a zatrudnił Mourinho. Ten zabieg pozwolił widzom na poznanie portugalskiego trenera od strony zawodowej oraz prywatnej. Kamera zagląda do jego biura, szatni, na stadion i boiska treningowe, co pozwala spojrzeć na jego pracę i osobowość z wielu stron. Widzimy w jaki sposób nawiązuje relacje z zawodnikami i jak stara się wpłynąć na ich mentalność i sposób gry. Uważam, że wielu może zmienić zdanie o tym trenerze na plus, ponieważ media zalewają nas szczątkowymi informacjami i plotkami, a tutaj otrzymujemy lepszy i dokładniejszy obraz tej postaci.

Wielkie pieniądze i plany

Klub pokroju Tottenham Hotspur posiada wielkie zaplecze finansowe i materialne. Posiadając takiego sponsora jak AIA, mogą pozwolić sobie na wielkie transfery jak i inwestowanie w swoje obiekty sportowe. W kwietniu 2019 roku do użytku oddano nowy stadion Tottenham Hotspur Stadium, który może pomieścić 62 303 widzów. Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych na świecie i jest także przystosowany do rozgrywania spotkań futbolu amerykańskiego. Szacuje się, że jego koszt pochłonął w przybliżeniu 1 mld funtów. Taki stadion jest wizytówką i dumą dla drużyny oraz kibiców. W serialu możecie zobaczyć jakie dodatkowe atrakcje oferuje ten stadion i do czego został namówiony Jose Mourinho.

Podsumowanie

Dzięki serii Wszystko albo nic: Tottenham Hotspur mamy okazję zobaczyć jak funkcjonuje jeden z największych klubów piłkarskich świata, jakie decyzje stoją przed ich działaczami i z czym mierzą się zawodnicy tej drużyny. Oglądanie takiego serialu to wyjątkowa okazja dla fanów jak i laików piłkarskich do zaglądnięcia  na zaplecze zespołu. Działalność takiej drużyny to nie tylko mecze, ale i marketing, wielkie transfery za ogromne pieniądze, sztab ludzi, budowanie strategii i myślenie z wyprzedzeniem. Wszystko to ma wpływ na finalny sukces lub ewentualne trudności. Warto z samej ciekawości obejrzeć ten program, być może dowiecie się wielu nieoczywistych rzeczy lub potwierdzić dotychczasowe przekonania. Gorąco polecam ten złożony z dziewięciu odcinków serial.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.primevideo.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *