Rzadko się zdarza, że już od pierwszych dźwięków podczas słuchania płyty, na twarzy pojawia się uśmiech. Zazwyczaj jesteśmy skupieniu, pojawiają się ciarki lub szybsze bicie serca. W przypadku debiutanckiego albumu zespołu Wet Leg, mamy do czynienia z dużą dawką humoru i radości. Stąd też u słuchacza pojawia się radosne poruszenie, gdy słucha muzyki i tekstów na albumie zatytułowanym “Wet Leg”. 

Jak widać, zamysł stworzenia wesołej muzyki przyświecał duetowi od samego początku, jak wyjaśnia współzałożycielka zespołu Rhian:

Chciałam napisać wesołe piosenki, nie chciałam zbytnio poddawać się smutnym uczuciom, chciałam napisać rzeczy, które są zabawne do słuchania i zabawne do grania„.

Foto: Hollie Fernando

Singlowe utwory

Praktycznie każdy z zaprezentowanych numerów mógłby stać się singlem i hitem na listach przebojów na całym świecie. Zresztą sam album i poszczególne piosenki osiągają coraz większe sukcesy. Słuchacze coraz częściej doceniają śmiałe, zabawne i odważne kawałki zaprezentowane na płycie. Trzeba przyznać, że Rhian Teasdale and Hester Chambers doskonale przygotowały swoją płytę i obecnie zyskują ogromny rozgłos na całym globie. Świadczy chociażby o tym ostatni sukces pod względem sprzedanych płyt w Wielkiej Brytanii. 

Na płycie znalazły się takie utwory jak:

1.Being In Love

2.Chaise Longue

3.Angelica

4.I Don’t Wanna Go Out

5.Wet Dream

6.Convincing

7.Loving You

8.Ur Mum

9.Oh No

10.Piece of Shit

11.Supermarket

12.Too Late Now

Foto: Hollie Fernando

Powiew świeżości

Album “Wet Leg” został wydany przez Domino Recording 8 kwietnia 2022 i do tego czasu doskonale rezonuje wśród słuchaczy. Nawet jeśli ktoś wcześniej nie słuchał takiego gatunku muzyki, to trudno przejść obojętnie obok debiutu duetu z Isle of Wight. Mimo iż kompozycje wydają się stosunkowo proste, cechuje je błyskotliwość, kąśliwy i zabawny język oraz delikatność przekazu w głosie dziewczyn. 

Foto: Hollie Fernando

Podsumowanie

Albumu “Wet Leg” słucha się z przyjemnością i sprawia że czujemy się po prostu lepiej. Za sprawą tej płyty czujemy przypływ energii i wprawiamy się w dobry humor. Błyskotliwe kompozycje przykuwają uwagę podczas słuchania i trudno wybrać jedną najlepsza z całego albumu. Moimi faworytami są “Being in love” oraz “Wet dream”. Zachęcam do przesłuchania tej płyty o śledzenia kariery Wet Leg, z pewnością namieszają na scenie muzycznej i będzie o nich jeszcze głośniej w przyszłości.

Foto: Hollie Fernando
Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *