Wydawałoby się, że słudzy boży stworzą instytucję, której nie będzie można nic zarzucić. Że każdy przypadek łamania zasad sumienia i nauk Bożych, będzie szybko zdemaskowany oraz rozliczony. Niestety, nic bardziej mylnego. Próbuję w mojej głowie znaleźć okres w historii, kiedy to Instytucja Kościoła była zgodna z naukami, które sama głosi i nie potrafię tego zrobić. Jeżeli posiadacie taką wiedzę, podzielcie się nią w komentarzach.

Tomasz Sekielski – “Tylko nie mów nikomu”

Oglądając nowy reportaż Tomasza, już w 5 minucie wiedziałem, że będę musiał o tym napisać na łamach naszego Bloga. Pedofilia w kościele w tej chwili jest ich największym problemem. I nie mam tu na myśli wyłącznie zwyrodnialców, ale przede wszystkim ich obrońców. Mi się w głowie nie mieści, jak można mieć świadomość, że pseudo ksiądz gwałci siedmio, jedenasto czy czternastolatków i aby nie wybuchła afera, przenosi się takiego człowieka do innej parafii i dalej taka osoba “pracuje” z dziećmi, a raczej dalej je gwałci. W cywilizowanym świecie jest to nie do pomyślenia. Mimo to, jak widać w filmie Tomasza, nie jest to odosobniona sytuacja – tylko standardowa praktyka. Kościół ukrywa przed społeczeństwem i poszkodowanymi co zrobili z oprawcą. Dlaczego? Ponieważ nic nie robią, a jako pierwsi powinni zawiadomić o przestępstwie – a tymczasem…

Oświadczenie abp. Wojciecha Polaka, Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Otrzymujemy lakoniczne oświadczenie, słucham tego i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Możemy w nim usłyszeć “W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakie doznali”. Jak ja i inni mają to odebrać?Przepraszają, a na co dzień chronią i łamią prawomocne wyroki sądowe. A jak ktoś ma czelność zapytać jak tak można robić, to spotykają się z krytyką i zarzutem, że nienawidzą kościoła. I jeśli  chodzi o moją osobę, to tak – nienawidzę kościoła, za ich hipokryzję i dążenia tylko po jedno: bogactwo. Słowa wypowiedziane w filmie Kler “Złote a skromne” – mówi wszystko o celu dzisiejszego kościoła.

Pozostałe bolączki

Oczywiście poza pedofilią kościół ma całą masę grzechów. O dążeniu do bogactwa już wspomniałem. Tu wspomnę wyłącznie o tym, że bank Kościoła Katolickiego nie jest transparentny. Mimo że Papież Franciszek nawołuje do skromnego życia duchownych, nikt się do tego nie stosuje, a Episkopat Polski żyje w luksusie – ponownie, jak to się ma do nauk Chrystusa i kościoła?

Każdy z Nas spotkał się z księdzem, który nie dochowuje celibatu. Ma dzieci, mieszka ze swoją partnerką na plebani. Ilekroć dowiadujemy się z prasy, że ksiądz został spotkany w klubie nocnym z piękną młodą kobietą i ……

Jednak najbardziej złości mnie, że kościół wygłasza podniosłe kazania o czystości, szacunku, godnym życiu, miłości, cnoty …. a sam się do tego nie stosuje i jeszcze kapłani mają czelność oceniać wiernych przy spowiedzi. Kim są aby łamać zasady – a innych z tego powodu piętnować??

Oczywiście nie możemy zapomnieć o gigamani we wszystkim co robi kościół. Ogromne Bazyliki … A zresztą szkoda strzępić  język.

Upadek kościoła

Każda inna instytucja na świecie dawno by już upadła. Jednak kościół przez setki lat nauczył się tak kreować rzeczywistość, że nadal jest wpływowy i cały czas zamiata swoje grzechy pod dywan. Jednak świat się zmienia i coraz mniej ludzi uczęszcza do kościołów. Coraz mniej ludzi chce brać w tym udział. Coraz mniej wiernych przyjmuje kapłanów w domach. Coraz mniej osób ufa kapłanom i coraz mniej wiernych odda opiece swoje dzieci sługom kościoła. Patrząc na to wszystko z boku, poza Instytucją kościoła ludzie Ci zniszczyli wiarę, która nie jest niczemu winna a wielu ludziom potrzebna.

Jeżeli chcecie posłuchać o kościele od wewnątrz – posłuchajcie wypowiedzi byłego księdza Marcina Kuśmierka “Jaki jest największy grzech Kościoła? – 7 metrów pod ziemią”. Słuchając tych wszystkich historii włos się jeży na głowie i chce się rzygać. Czy tak powinien wyglądać kościół??

3 Comments
 1. I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz respond as I’m looking to construct my own blog and would
  like to know where u got this from. appreciate it

 2. I have been browsing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article
  like yours. It is pretty worth enough for me.
  Personally, if all website owners and bloggers made good content as you
  did, the internet will be a lot more useful than ever before.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *