Wydawałoby się, że słudzy boży stworzą instytucję, której nie będzie można nic zarzucić. Że każdy przypadek łamania zasad sumienia i nauk Bożych, będzie szybko zdemaskowany oraz rozliczony. Niestety, nic bardziej mylnego. Próbuję w mojej głowie znaleźć okres w historii, kiedy to Instytucja Kościoła była zgodna z naukami, które sama głosi i nie potrafię tego zrobić. Jeżeli posiadacie taką wiedzę, podzielcie się nią w komentarzach.

Tomasz Sekielski – “Tylko nie mów nikomu”

Oglądając nowy reportaż Tomasza, już w 5 minucie wiedziałem, że będę musiał o tym napisać na łamach naszego Bloga. Pedofilia w kościele w tej chwili jest ich największym problemem. I nie mam tu na myśli wyłącznie zwyrodnialców, ale przede wszystkim ich obrońców. Mi się w głowie nie mieści, jak można mieć świadomość, że pseudo ksiądz gwałci siedmio, jedenasto czy czternastolatków i aby nie wybuchła afera, przenosi się takiego człowieka do innej parafii i dalej taka osoba “pracuje” z dziećmi, a raczej dalej je gwałci. W cywilizowanym świecie jest to nie do pomyślenia. Mimo to, jak widać w filmie Tomasza, nie jest to odosobniona sytuacja – tylko standardowa praktyka. Kościół ukrywa przed społeczeństwem i poszkodowanymi co zrobili z oprawcą. Dlaczego? Ponieważ nic nie robią, a jako pierwsi powinni zawiadomić o przestępstwie – a tymczasem…

Oświadczenie abp. Wojciecha Polaka, Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Otrzymujemy lakoniczne oświadczenie, słucham tego i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Możemy w nim usłyszeć “W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakie doznali”. Jak ja i inni mają to odebrać?Przepraszają, a na co dzień chronią i łamią prawomocne wyroki sądowe. A jak ktoś ma czelność zapytać jak tak można robić, to spotykają się z krytyką i zarzutem, że nienawidzą kościoła. I jeśli  chodzi o moją osobę, to tak – nienawidzę kościoła, za ich hipokryzję i dążenia tylko po jedno: bogactwo. Słowa wypowiedziane w filmie Kler “Złote a skromne” – mówi wszystko o celu dzisiejszego kościoła.

Pozostałe bolączki

Oczywiście poza pedofilią kościół ma całą masę grzechów. O dążeniu do bogactwa już wspomniałem. Tu wspomnę wyłącznie o tym, że bank Kościoła Katolickiego nie jest transparentny. Mimo że Papież Franciszek nawołuje do skromnego życia duchownych, nikt się do tego nie stosuje, a Episkopat Polski żyje w luksusie – ponownie, jak to się ma do nauk Chrystusa i kościoła?

Każdy z Nas spotkał się z księdzem, który nie dochowuje celibatu. Ma dzieci, mieszka ze swoją partnerką na plebani. Ilekroć dowiadujemy się z prasy, że ksiądz został spotkany w klubie nocnym z piękną młodą kobietą i ……

Jednak najbardziej złości mnie, że kościół wygłasza podniosłe kazania o czystości, szacunku, godnym życiu, miłości, cnoty …. a sam się do tego nie stosuje i jeszcze kapłani mają czelność oceniać wiernych przy spowiedzi. Kim są aby łamać zasady – a innych z tego powodu piętnować??

Oczywiście nie możemy zapomnieć o gigamani we wszystkim co robi kościół. Ogromne Bazyliki … A zresztą szkoda strzępić  język.

Upadek kościoła

Każda inna instytucja na świecie dawno by już upadła. Jednak kościół przez setki lat nauczył się tak kreować rzeczywistość, że nadal jest wpływowy i cały czas zamiata swoje grzechy pod dywan. Jednak świat się zmienia i coraz mniej ludzi uczęszcza do kościołów. Coraz mniej ludzi chce brać w tym udział. Coraz mniej wiernych przyjmuje kapłanów w domach. Coraz mniej osób ufa kapłanom i coraz mniej wiernych odda opiece swoje dzieci sługom kościoła. Patrząc na to wszystko z boku, poza Instytucją kościoła ludzie Ci zniszczyli wiarę, która nie jest niczemu winna a wielu ludziom potrzebna.

Jeżeli chcecie posłuchać o kościele od wewnątrz – posłuchajcie wypowiedzi byłego księdza Marcina Kuśmierka “Jaki jest największy grzech Kościoła? – 7 metrów pod ziemią”. Słuchając tych wszystkich historii włos się jeży na głowie i chce się rzygać. Czy tak powinien wyglądać kościół??

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *