Każda osoba w trakcie swojego życia doświadcza różnego rodzaju lęku. Jest on spowodowany różnymi czynnikami i uwarunkowaniami, co przekłada się na jego rozmaite  odmiany. Bardzo często powodem występowania lęku jest martwienie się o przyszłość lub tkwienie w przeszłości. Związane jest to w wielu przypadkach z myśleniem o rodzinie, pracy, pieniądzach i wszystkim tym, co może nam się przydarzyć w trakcie życia. Lęk potrafi przytłoczyć i obezwładnić nas na długo, co nie pozwala nam ruszyć z miejsca i korzystać w pełni z życia. Aby spojrzeć na przyczyny jego powstawania i móc zmierzyć się z jego funkcjonowaniem, możemy sięgnąć do nowości wydawniczej od Wydawnictwa Bellona i przeczytać książkę Kamrana Bedi Lęk. Oswój go. Przyjrzyjmy się  zatem zawartości tej pozycji i co oferuje nam autor, za pośrednictwem spisanych przez siebie przemyśleń i porad.

Praktyczne radzenie sobie z lękiem

Książka składa się z teorii oraz ćwiczeń do wykonania. Autor kompleksowo prezentuje wiedzę, której celem jest jak najskuteczniej pomóc czytelnikowi uporać się ze swoimi lękami i zmartwieniami. Co istotne, zaprezentowane ćwiczenia są proste i można je wykonać od razu przerywając na moment czytanie książki. Dzięki temu nie mamy do czynienia z suchą teorią, lecz z miejsca przechodzimy do wdrażania w życie otrzymanej wiedzy. Zadania do wykonania natychmiast pomagają zmienić nastawienie i sposób myślenia, zresztą o tym przekonajcie się sami obcując z tą publikacją. Każdy człowiek zmaga się z innymi problemami i różnym rodzajem lęku. Jedno ćwiczenie będzie wpływać na Was lepiej a inne mniej. Na szczęście autor daje szeroką paletę możliwości do wyboru. 

Źródło niepokoju i lęku

Ogromną zaletą książki jest wyjaśnienie przez Kamrana Bedi, skąd tak naprawdę bierze się lęk, jak powstaje i jak obezwładnia ciało i umysł człowieka. Autor wskazuje źródła jego powstawania, jak oddziałuje na nas i co najważniejsze – jak sobie z nim radzić. Dowiadujemy się również, jak lęk potrafi spustoszyć naszą głowę i ciało oraz jakie kroki możemy podjąć, aby zniwelować jego działania i finalnie uwolnić się od jego destrukcyjnej mocy. Dzięki książce mamy możliwość stosowania metod pomagających uciszyć nasz wewnętrzny głos i stosować takie praktyki myślowe, które pomogą nam poprawić jakość naszego codziennego życia. Jednocześnie poznajemy genezę leku, proces jego funkcjonowania w naszym umyśle i metody służące do uwolnienia się od jego negatywnego wpływu na nasze życie. Jeśli uda nam się wyzwolić od jego destrukcyjnego działania, z pewnością pozwoli to na poprawę jakości naszej egzystencji. 

Podsumowanie

Z pewnością nie każdy lęk da się oswoić za pomocą książki i dla wielu niezbędna będzie pomoc specjalisty. Jednak książka “Lęk. Oswój go” dla wielu będzie dobrym punktem wyjścia i pozwoli rozpocząć proces niwelowania i pozbywania się lęku ze swojego życia. Doraźne i natychmiastowe metody uporania się ze swoimi obawami nie istnieją, dlatego lektura tej książki nie powinna skończyć się na odłożeniu tej książki na półkę. Warto do niej wracać nie tylko wtedy, gdy zmagamy z lękiem i zmartwieniami, lecz nawet w celu przypominania sobie właściwych wzorców myślowych. Dzięki tej książce zachowany spokój, jasność umysłu i zaktualizujemy wzorce myślenia i postępowania. Wszystko to w celu życia ze spokojnym umysłem i sprawniejszego niwelowania zmartwień i ewentualnego pojawienia się stanów lękowych, od których nie jesteśmy w 100% wolni w trakcie naszego życia. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *