Emocje odgrywają bardzo ważną rolę w trakcie całego naszego życia. Pozytywne dodają nam skrzydeł i czujemy się szczęśliwi, natomiast te negatywne potrafią wyrządzić wielką szkodę i doprowadzić do złego samopoczucia lub nawet depresji. Każda otwarta i nie zagojona rana jest bolesna i jej gojenie może zająć mnóstwo czasu. Jednak warto przepracować traumatyczne przeżycia w naszej głowie, zmierzyć się z trudnościami i ruszyć naprzód – bez oglądania się za siebie i rozpamiętywania bolesnych chwil. Dzięki wydanej przez Wydawnictwo Bellona książce Rany emocjonalnemożemy poznać przyczyny emocjonalnego bólu, sposoby na poradzenie sobie z traumą i metody pozwalające przekształcić trudne przeżycia w siłę, które pomogą nam cieszyć się życiem w pełni.

Arsenał sprawdzonych metod

Bernardo Stamateas skrupulatnie przeprowadza nas przez proces pojawiania się bólu i radzenia sobie z ranami emocjonalnymi. Na bazie wielu przykładów zaczerpniętych z życia i swojej praktyki psychologa oraz terapeuty, analizuje rozbija na czynniki pierwsze to, co może negatywnie wpłynąć na człowieka i wyrządzić mu wielką krzywdę. Następnie pomaga spojrzeć na dany problem z kilku stron i wybrać najlepszą drogę jego rozwiązania oraz polepszenia samopoczucia. Wachlarz problemów z jakimi możemy się zetknąć w trakcie naszego życia jest szeroki. Dlatego autor bazując na wielu sytuacjach i przykładach, jest w stanie realnie pomóc czytelnikowi w jego życiowych problemach. Poruszenie różnych obszarów życia, gdzie można doznać krzywdy i zmagać się z emocjonalnym bólem, jest wielkim atutem tej publikacji.

Bolesne wydarzenia

Dotykają nas w życiu bardzo bolesne sytuacje, jak śmierć bliskiej osoby, rozwód, bankructwo prowadzonej firmy, czy utrata pracy na którą poświęciliśmy mnóstwo lat i energii. Możemy zostać przygnieceni przez tak trudne dla nas wydarzenia i utracić kontrolę nad życiem. Autor prześwietla te najbardziej traumatyczne przeżycia i pokazuje sposoby, dzięki którym nie pogrążymy się w rozpaczy i smutku. Nie twierdzi, że trzeba ignorować ból, wręcz przeciwnie, należy go zaakceptować i obserwować uważnie, bez zagłuszania go różnymi środkami i sposobami. Porady zawarte w książce pokazują, że z każdej trudnej emocjonalnie sytuacji można się wydostać. Jedni potrzebują więcej czasu i sami sobie poradzą, a inni potrzebują pomocy i wsparcia innych. Istnieje wiele metod radzenia sobie z bólem i z pewnością przytoczone w publikacji wskazówki będą pomocne i będę w stanie czytelnikowi wskazać właściwą drogę, do uporania się z emocjonalnym bólem. 

Podsumowanie

Książka “Rany emocjonalne” Bernardo Stamateasa jest bogata w przykłady i praktyczne wskazówki do zastosowania od zaraz w życiu. Ważnym jej elementem są “Uzdrawiające ćwiczenia” – dzięki czemu możemy przeanalizować i przenieść na nasz problem i życie daną wskazówkę, dzięki której uleczymy nasze rany emocjonalne. Do tego dochodzą cytaty znanych i cenionych osób, które pomagają podnieść na duchu i tchnąć w nas nadzieję, energię i pozytywne myślenie. Wszystko to ma pomóc nam zmierzyć się z trudnymi momentami w trakcie naszego życia i iść naprzód z podniesioną głową. Autor zawarł w publikacji, na końcu każdego rozdziału, często pojawiające się pytania z jakimi miał okazję się zetknąć. Dzięki czemu, zyskujemy studium wielu przypadków i ich analizę od specjalisty, jakim jest Bernardo Stamateasa. Jeśli zmagacie się z trudnymi emocjami w swoim życiu, to koniecznie sięgnijcie i przeanalizujcie książkę “Rany emocjonalne”. Będzie to doskonałe wprowadzenie do tematu radzenia sobie z trudnymi chwilami w życiu i odczuwania negatywnych emocji. W książce jest mnóstwo przykładów i ciekawego spojrzenia na trudne tematy związane z jakimi borykamy się trakcie naszego życia. Sięgnijcie po tę pozycję i odkryjcie pomocne sposoby na radzenie sobie z emocjonalnymi ranami. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *