W trakcie całego naszego życia, borykamy się z różnego rodzaju problemami. Jedne są bardzo poważne, a inne mniej dotkliwe. Jednak bez względu na ich wagę, możemy popaść w zmartwienie i pogrążyć się w smutku. Bardzo często sami nie potrafimy znaleźć wyjścia z sytuacji i dostrzec rozwiązania. Dlatego warto poszukać pomocy na zewnątrz, prosząc o pomoc inną osobę lub sięgając po informacje w odpowiednich książkach. Pomocna może okazać się publikacja “Skuteczne rozwiązania” Bernardo Stamateasa światowej sławy psychologa i specjalisty od samorozwoju. Dzięki której możecie inaczej spojrzeć na trudności, z jakimi musicie mierzyć się na co dzień. Zachęcam do przeczytania recenzji tej książki, za której wydanie odpowiada Wydawnictwo Bellona.

Sprawdzone metody

Na łamach książki w trzydziestu rozdziałach, autor przedstawia swoją wiedzę i obserwacje dotyczące rozwiązywania problemów. Prezentuje zarówno teorię, jak i ćwiczenia z którymi należy się zmierzyć. Dzięki temu, czytelnik jest zmuszony do przepracowania osobistych spraw i poddać je rzetelnej analizie w trakcie wykonywania zadań. Stamateas pomaga nam zrozumieć genezę pojawiających się trudności i dla każdego typu problemów dopasowuje odpowiednią metodę. W szczególności zachęca do zmiany słownictwa, sposobu komunikowania się i wdrożenia nowego sposobu postępowania w codziennych sytuacjach. Sporą część książki poświęca również przebaczaniu, budowaniu pozytywnej przyszłości i realizowaniu marzeń. Uświadamia nam, że każdy doświadcza trudności i najważniejsze jest to, aby wyciągać odpowiednie wnioski i z podniesioną głową iść przed siebie po lepsze życie.

Korygowanie działań

Często dopadają nas wątpliwości związane z różnego rodzaju sprawami i wątpimy w samych siebie. Jednak jak wskazuje autor książki, w przeszłości każdy mierzył się z różnymi problemami i nie raz udawało się je pokonać. Dlatego jak pisze, należy doceniać samego siebie za pokonanie wcześniejszych wyzwań i działać z wizją dobrego rezultatu. Interesujący jest rozdział “JEŚLI DZIAŁA, NADAL TO RÓB, JEŚLI NIE DZIAŁA, ZRÓB COŚ INNEGO”. Tak wiele razy staramy się uporczywie trzymać tego samego myślenia i działania w ten sam sposób. Jak się okazuje, warto korygować swoje postępowanie i testować różnorodne scenariusze. Być może natrafimy na taki, który przyniesie nam sukces i doprowadzi do upragnionego celu. Warto zatem być kreatywnym, podsycać ciekawość i być nieustannie skorym do wdrażania nowych rozwiązań – nawet w najprostszych sprawach. 

Podsumowanie

Książka “Skuteczne rozwiązania”  zawiera mnóstwo przydatnych wskazówek opisanych prostym i jasnym językiem. Bernardo Stamateasa pokazuje drogi wyjścia z najczęściej pojawiających się w naszym życiu problemów. Zachęca do wykonywania przedstawionych ćwiczeń i wdrażania ich w codziennym życiu. Często te najprostsze okazują się najbardziej skuteczne, lecz zwyczajnie zapominamy o nich lub boimy się zastosować je  w naszym życiu. W niektórych sytuacjach należy się wykazać odwagą i spojrzeć prawdzie w oczy, jednak efekty będą wyjątkowe i zadowalające oraz pozwolą poprawić jakość naszego życia. Warto sięgnąć po tę książkę i uświadomić sobie, że możemy uporać się naszymi problemami, dzięki wdrażaniu prostych i skutecznych metod, jak te które opisuje Bernardo Stamateasa w swojej książce. Koniecznie sięgnijcie po tę pozycję i poprawcie jakość swojego życia, dzięki sprawdzonym metodom rozwiązywania codziennych kłopotów.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *