Bardzo często znajomi pytają mnie w co inwestować małe kwoty. Dzisiaj już wiem, że najlepiej w siebie i swoją wiedzę. Dlatego “Książka o inwestowaniu. Jak zarabiać pieniądze na rynku akcji.” Rafała Janika jest idealna dla osób rozpoczynających swoją przygodę z rynkiem akcji. 100 zł wydane na tę publikację, pozwoli na zrozumienie zagadnienia, jakim jest inwestowanie w akcje.

Jak działa giełda

Rafał Janik w swojej publikacji prowadzi nas za rękę po wszystkich najważniejszych zagadnieniach rynku kapitałowego. Zaczyna od tego, jak w ogóle działa giełda i kolokwialnie można powiedzieć – uczy nas, jak się z niej je. Dowiemy się wszystkiego co jest najważniejsze, aby zrozumieć, jak wyceniać akcje, jak działa rynek i jakie emocje nim rządzą, co robią inni inwestorzy itp. Zagadnień jest cała masa. Osobie początkującej może wydawać się to skomplikowane, ale po lekturze “Książki o inwestowaniu” przestaje takie być.

Jak zacząć

Jak już nauczymy się, jak działa rynek kapitałowy, to trzeba w końcu przejść od teorii do praktyki, co według mnie jest najtrudniejsze. Wiele osób zaczyna z wirtualnymi portfelami, z którymi idzie nam raz lepiej raz gorzej. Jednak Pan Rafał podchodzi do tematu zdecydowanie lepiej. Zamiast eksperymentować, uczy nas jak budować własny portfel oraz w jaki sposób go zabezpieczyć. Tłumaczy jakie możemy wykorzystać przewagi nad rynkiem Wyjaśnia  różnicę między tanio a drogo, wbrew pozorom nie zawsze jest to takie oczywiste i nie zawsze zależy od aktualnych liczb – ciekawe prawda? 

Jaką strategię wybrać?

Gdy  już wiemy coś o giełdzie i umiemy zacząć inwestować, warto przyjrzeć się kilku strategiom inwestycyjnym. Tu również z odsieczą przychodzi “Książka o inwestowaniu”. Autor uczy nas, jak kupować akcje na IPO czyli podczas “wejścia” nowej firmy na giełdę czy na czym polega inwestowanie w spółki dywidendowe. Oczywiście opcji jest dużo więcej, a w samej książce opisane jest kilka. Zachęcam aby się z nią zapoznać.  

Doświadczenie

Jak każdy z nas wie, nie ma lepszej nauki niż przez robienie czegoś. Tak samo jest z giełdą. Im dłużej będziesz na niej inwestował ze zrozumieniem i planem, tym lepiej będziesz ją rozumiał. Nauczysz się optymalizować koszty zakupów na giełdzie czy przejdziesz do optymalizacji podatkowej. O tym wszystkim również dowiesz się z “Książki o inwestowaniu”

Rafał Janik

Podsumowanie

“Książka o inwestowaniu Tom 1” jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkującego inwestora. Pozwoli na zrozumienie działania rynku kapitałowego oraz nauczy nas na nim inwestować. Dodatkowym atutem jest to, że Rafał Janik jako przykładów używa naszej rodzimej giełdy i kolejny raz nie powiela przykładów Amazona czy Google . Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć pewne kwestie, ponieważ są bliżej nas. Jeżeli pierwszy tom to dla Ciebie za mało przeczytaj nasza recenzję  “Książka o inwestowaniu. Jak zarabiać pieniądze na rynku akcji.” Tom 2 – Rafał Janik

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *