Na polski rynek wszedł Aion Bank. Dzisiaj sprawdzimy czy jest on ciekawą opcją do wyboru na tle konkurencji w Polsce, czym się wyróżnia oraz czy warto przenieść do niego konto osobiste. Ciekawi? No to prześwietlamy!

Skąd jest Aion Bank i czy nasze pieniądze są bezpieczne?

Jak zawsze zaczynamy od najważniejszych danych. Skąd wziął się Aion Bank oraz jaką mamy pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne? Zacznijmy od tego, że Aion Bank jest zarejestrowany w Belgii – więc wszystkie depozyty są gwarantowane przez belgijski fundusz gwarancyjny Fonds de Garantie pour les services publics / Het Garantiefonds – Fundusz Gwarancyjny (BE). Zasada jego działania jest taka sama jak w Polsce, do 100 000 euro nasze pieniądze są bezpieczne. 

Za marką Aion Bank stoi nie kto inny, jak Wojciech Sobieraj – twórca oraz szef Alior Banku. Za rozwój w Polsce natomiast odpowiada Karol Sadaj, czyli osoba, która do niedawna kierowała polskim Revolutem. Jak widać, nie są to osoby, które stawiają pierwsze kroki w bankowości, ale od wielu lat wiedzą co robią. 

Warto również wspomnieć, że Bank jest wspierany przez globalny fundusz private equity Warburg Pincus LLC. Fundusz działa od 55 lat i zainwestował 64 miliardy $ w 940 przedsiębiorstw. Myślę, że Aion ma solidnego partnera.

Darmowe konto

W wielu bankach możemy otrzymać ofertę darmowego konta. Jednak są one zazwyczaj bardzo skomplikowane jeśli chodzi o strukturę oferty. Klient aby mieć darmową kartę, musi wykonać odpowiednią ilość transakcji, wpłacić odpowiednią kwotę miesięcznie czy korzystać wyłącznie z bankomatów należących do danego banku. Obostrzeń jest bardzo dużo, o których nie pamiętamy i ostatecznie ponosimy niemałe opłaty związane z obsługą konta osobistego. Zobaczmy więc, jak sytuacja ma się w Aion Banku.

Jak widać na  powyższym planie, otrzymujemy sporo usług za darmo i wyjątkowo wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe, jak na dzień pisania artykułu. Trzeba przyznać, że zasady są jasno opisane, a usługi nie mieszczące się w planie są dla nas niedostępne – co bezpośrednio przyczynia się do braku niechcianych kosztów. Podoba mi się również możliwość dokupienia pojedynczych usług do darmowego planu Light – co pozwala na rozbudowę darmowego planu o niezbędne dodatkowe usługi – bez zakupu wyższych droższych planów z niepotrzebnymi dla nas usługami. 

Z blogiem silanauki.pl dodatkowe profity!!!

Jeśli zainteresował Was podstawowy plan Light  – zaciekawią Was również dodatkowe promocje. 

Pobierz aplikację tutaj. Podczas rejestracji konta zdecyduj, którą promocję wolisz i wykorzystaj tą, która jest dla Ciebie najlepsza:

  • OFERTA NR 130 PLN płatne na konto klienta w Aion Banku dla Planu Light pod warunkiem wykonania jednej transakcji płatniczej kartą Aion Banku albo dwa miesiące darmowej subskrypcji (zwolnienia z opłaty za Członkostwo) dla jednego z wybranych  planów z dwóch dostępnych  (Smart lub All inclusive). Kod promocji: AION3374F

  • OFERTA NR 230 PLN płatne na konto klienta w Aion Banku dla Planu Light pod warunkiem wykonania jednej transakcji płatniczej kartą Aion Banku albo sześć miesięcy za 50% (pięćdziesiąt procent) wartości subskrypcji (opłaty za Członkostwo) dla jednego z dwóch dostępnych planów (Smart lub All inclusive). Kod promocji: AION3374L

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *