Nie będę trzymał nikogo w niepewności co do wydania oceny na temat tego albumu. Zespół wykonał świetną robotę i stworzył muzykę, której słucha się z przyjemnością. Płyta jest niezwykle spójna, i każdy utwór to przyjemność dla uszu fanów gatunku metalcore. Balans pomiędzy ciężkimi riffami a melodią to prawdziwy majstersztyk. Myślę, że nie tylko fani tego gatunku docenią to, co zaprezentowali na tej płycie amerykanie.

Płynność

Przez 40 minut trwania albumu mamy do czynienia z płynnym przechodzeniem jednego utworu w drugi. Kawałki zazębiają się i tworzą interesującą całość pod względem aranżacji. Ciężar miesza się z wolniejszym tempem i wokalami – które zostały wykonane i dobrane z ogromnym wyczuciem stylu. Nie znajdziecie tu zbędnych udziwnień i na siłę wprowadzanych rozwiązań – byle tylko zaimponować słuchaczom.

Brutalność

Na płycie znajdziecie takie numery jak “The Signal Fire” oraz “Know Your Enemy” które atakują uszy swoim ciężarem i szybkością. Jest to uczta dla fanów melodyjnego death metalu i mocniejszych riffów. Bębniarz uderza i pędzi z niesamowita prędkością + gitary tną jak brzytwa. Dźwięki które wyszły spod ręki Adama Dutkiewicz i spółki robią wrażenie.

Wolniejsze tempo

W utworach “I Am Broken Too” i “Take Control” odnajdziecie nutę nostalgii i spokojniejszego tempa. Są to bardzo przyjemne akcenty na tej płycie i jednocześnie jedne z ciekawszych jakie zaprezentowali metalcorowcy z Massachusetts. Pierwszy z nich przyjemnie buja i wprowadza w nastrój podobny w utworze “Always” – który znalazł się na albumie “Disarm the Descent”.

Wyjątkowa płyta

Aktualnie jest to pozycja, która zdobywa uznanie i jest jedną z ciekawszych propozycji w 2019 roku. Ciężko będzie przebić tę płytę i stworzyć coś bardziej interesującego. Pretendentów może być sporo, jednak podium wydaje się być osadzone. Zobaczymy kto pod koniec roku wskoczy na nie podobnie jak Killswitch Engage – mają już zapewnione tam miejsce. 

Świetną płytę cechują nie tylko dobre utwory, ale i spójność, charakter, przekazane emocje i opisane na niej historie chwytające za serce. Dźwięki które zostały umieszczone na tym krążku nie posiadają żadnych wad, są genialne. Podobnie jak sama produkcja – będąca dopracowana w najmniejszym calu. Warto sięgnąć po ten album, sprawi każdemu dużo frajdy i przyjemności w słuchaniu. Nie tylko miłośnikom metalu, ale również wielbicielom muzyki, którzy są otwarci na nowe brzmienia i gatunki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *