James May to dziennikarz kojarzony głównie z programów Top Gear oraz The Grand Tour. Teraz mamy okazję oglądać na Amazon Prime Video nową serię z jego udziałem, dotyczącą odkrywania krajów. W drugim już sezonie zatytułowanym James May: Nasz człowiek we Włoszech, brytyjski dziennikarz zabiera nas na półwysep apeniński, do jednego z najpiękniejszych krajów na świecie. Przedstawia go w dość specyficzny sposób, odkrywając jego zakątki w ciekawy sposób, z charakterystycznym dla siebie humorem. Wraz z ekipą filmową, przemierzyli całe Włochy i zajrzeli do miejsc, gdzie turyści raczej nie planują się udać. Spójrzmy zatem, co jeszcze kryje seria prezentowana przez współpracownika   Jeremy’ego Clarksona i Richarda Hammonda.

Nietypowe podejście

To nie jest typowy program podróżniczy, jest w nim sporo ubarwień i humorystycznych gagów tworzonych przez prezentera. James May stara się pokazać Włochy od nieoczywistej strony. Zagląda z kamerą do interesujących miejsc i pokazuje w tym kraju coś, o czym widzowie prawdopodobnie nie mają pojęcia. Jest to na przykład mało znana i istniejąca od wielu pokoleń gra w piłkę, fabryka robotów lub rakiet. O szczegółach przekonacie się w trakcie oglądania sześcioodcinkowej serii. Charakterystyczne dla tego programu, jest także poznawanie charakterystycznego zachowania mieszkańców Włoch. James próbuje zrozumieć, czym naprawdę jest la dolce vita i co jest esencją wspaniałego życia. Podejście prezentera i jego brytyjskiej ekipy filmowej, wprawia wielokrotnie w śmiech i dzięki temu można fajnie spędzić czas przy oglądaniu ich podróży przez półwysep apeniński.

Niezdarność z humorem

James May potrafi w swoich poczynaniach śmiać się z samego siebie i swojej niezdarności. Jest flegmatyczny i przez to bardzo zabawny, co powoduje, że możemy z uśmiechem na ustach towarzyszyć mu w jego podróży. Do swojej wesołej wyprawy dobiera sobie lokalnych przewodników, którzy idealnie wkomponowują się w jego styl bycia. Razem tworzą świetne tandemy, które pozbawione są bufonady i opowiadania w nudny sposób o historii danego miejsca. Humor i ciekawe przedstawienie otoczenia to jedna z największych zalet tego programu.

Podsumowanie

Seria James May: Nasz człowiek we Włoszech, to świetnie wyreżyserowany i zaprezentowany program. Dowodzi, że można opowiadać o kraju w sposób, który sprawi, że widz będzie zaciekawiony i zafascynowany danym miejscem i osobami jakie go prezentują. Na tle programów podróżniczych, ten jest wyjątkową perełką, ponieważ skupia się na zupełnie innych rzeczach niż 90% pozostałych programów, na jakie można się natknąć w telewizji, serwisach streamingowych i YouTubie. Gorąco polecam obejrzenie tego sześcioodcinkowego programu, jest to genialna rozrywka z podaną w interesujący sposób  dawką wiedzy.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.primevideo.com/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *