Zarówno nasz kraj, jak i inne rozsiane po całym świecie, posiadają niezwykłe miejsca, które warto zobaczyć. Możemy wówczas przekonać się na własne oczy, jakie dziedzictwo posiadają poszczególne miejsca i wyrobić sobie własną opinię na ich temat. Podróżowanie po różnych zakątkach globu może być świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu oraz nauki, dlatego warto spakować plecak i wyruszyć w nieznane obszary – te bliższe i dalsze. Nie ważne dokąd się udamy, ważne żeby mieć otwartą głowę, być elastycznym i mieć oczy szeroko otwarte. Nigdy nie wiadomo gdzie może zaprowadzić nas przypadkowa droga lub alejka w danym miejscu, jakie znajdziemy atrakcje i jak wspaniałych poznamy ludzie. Podróże pozwalają na zdobycie nowego spojrzenia na świat i kulturę innych. Mieszkając w jednym miejscu, nie zdobędziemy cennej wiedzy wynikającej z własnego doświadczenia i możemy mylnie oceniać inne kultury i kraje. Dlatego tak istotne jest zaszczepienie w sobie pasji do wojaży po świecie. 

Kolekcjonowanie wspomnień

Żyjemy w świecie, który kultywuje kulturę posiadania rzeczy materialnych. Według medialnych przekazów, powinniśmy mieć coraz więcej i więcej przedmiotów – najlepiej tych drogich. Jednak nawet najdroższy przedmiot będzie nas cieszył kilka dni lub co najwyżej kilka tygodni. Natomiast jeśli zwiedzimy jakieś wspaniałe miejsce, będziemy wspominać naszą podróż latami i będziemy często wracać do niej w pamięci oraz w rozmowach z innymi osobami. Wydane pieniądze na wycieczkę będą wydane w sposób dla nas satysfakcjonujący i dający długotrwałe szczęście. Zupełnie przeciwnie do wydania ogromnych kwot na takie rzeczy jak samochód, elektronika lub ubrania, które po jakimś czasie ulegną zużyciu i stracą swoją pierwotną wartość. 

Nowe horyzonty i nowi ludzie

Eksplorowanie świata daje nam możliwość poznawania nie tylko nowych miejsc, ale i nowych ludzi, namacalnego przeżywania życia w innych kulturach. Dzięki temu możemy z boku spojrzeć na to jak żyją inni ludzie, jakie mają wartości i jak spędzają swoje życie. W trakcie podróży, możemy zweryfikować swoje poglądy, być bardziej tolerancyjni i wyrozumiali dla odmiennego stylu życia, a nawet zaczerpnąć pewne zwyczaje i praktyki. Po każdej podróży powraca się do domu odmienionym i zabiera ze sobą część innego kraju lub regionu. Ważne są nie tylko podróże zagraniczne, ale istotne są także te mikro wyprawy niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Będziecie zaskoczeni jak wygląda Polska kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od Waszego miejsca zamieszkania. Warto wybierać się na wycieczki nie tylko samochodem ale i rowerem aby poznawać mniej oczywiste miejsca.

Podsumowanie

Podróże są wielką kopalnia wiedzy i doświadczenia. Możemy organizować swoje wyprawy na wiele sposobów i dobierać sobie środek transportu na własne potrzeby i według swoich preferencji. Ważne jest wyruszenie z domu w nieznane i delektowanie się widokiem różnych terenów na naszej planecie. Dzięki temu poszerzyć własne horyzonty i zdobędziemy bezcenną wiedzę o przyrodzie, geografii i innych osobach. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *