Z największą przyjemnością miałem okazję przeczytać pięknie wydaną książkę, “J.R.R. Tolkien i jego światy. Miejsca z których wyrosło Śródziemie”,  za jej publikację odpowiada wydawnictwo Arkady. Nie ukrywam, że jestem ogromnym fanem twórczości J.R.R. Tolkiena dlatego bardzo się cieszyłem, że poznam wiele ciekawych informacji o budowaniu przepięknego świata, jaki widzimy w książkach i ekranizacjach.

Życie J.R.R. Tolkiena

Nie jest możliwe, aby opisać tworzenia świata przez autora, jeżeli nie poznamy kontekstu jego życia i otaczającego go świata. Dlatego autor książki Garth John, dokładnie przygląda się życiu Tolkiena. Dowiemy się z książki bardzo dużo szczegółów z dzieciństwa, dorastania oraz życia akademickiego Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Dzięki temu, możemy lepiej sobie uświadomić, jak, gdzie i kiedy powstawał świat Hobbita i Sama. Autor udowadnia bardzo mocne korelacje świata realnego z fantastyką twórcy.

Świat Tolkiena

Autor w fenomenalny sposób łączy opisywanie świata Tolkiena z jego twórczością. Pokazuje kiedy i na czym się wzorował. Pozwala sobie na wiele przypuszczeń i opisów z życia Tolkiena – jak i otaczającego go realnego świata. Bardzo często opiera się na jego wypowiedziach i powodach pisania swoich książek. Jeżeli mało wiesz o twórczości Johna Ronalda Reuela, publikacja zaskoczy cię niejednokrotnie. Wydaje się nam, że dobrze rozumiemy czas w jakim tworzył, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Tolkien żył w czasie wojen światowych. Czy i one miały wpływ na jego fantastykę? Aby tego się dowiedzieć koniecznie musisz sięgnąć po “J.R.R. Tolkien i jego światy. Miejsca z których wyrosło Śródziemie”.

Wydanie 

Bardzo rzadko w naszych recenzjach zwracamy na wydanie, ale tym razem musimy się nad tym pochylić bardzo głęboko. Książka jest pełna przepięknych ilustracji, map i twórczości innych artystów na których mógł się wzorować Tolkien. Wszystko wygląda fenomenalnie. Jakość wykonania i druku jest bardzo wysoka. Bardzo rzadko zdarzają się takie wydania na naszym rynku. Wydawnictwo Arkady naprawdę dało radę udźwignąć fantastyczny świat Tolkiena w publikacji. Najwyższa jakość!

Podsumowanie

Książka “J.R.R. Tolkien i jego światy. Miejsca z których wyrosło Śródziemie” jest obowiązkowa dla każdego fana świata fantastyki tolkiena. Dowiecie się z niej wiele ciekawostek, zobaczycie piękne ilustracje i zagłębię się nie tylko w świat fantastyki ale również w reali jakie towarzyszyły autorowi. O wiele łatwiej będzie wam zrozumieć powstanie elfów czy krasnoludów i powiązań czy niechęci między nimi. Super wydanie i polecam każdemu zapoznać się z tą książką.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *