Co pewien czas człowiek ma ochotę zaszaleć i jest to jak najbardziej zrozumiałe. W końcu ile można żyć wyłącznie pracą i spalać swoją energię tylko zawodowo. Potrzebujemy zmian tak jak tlenu. Dobrze jest zmieniać otoczenie od czasu do czasu, jak również perfumy czy odwiedzane kawiarnie i restauracje. Czujemy wówczas świeżość. Tak jest ciekawiej w życiu, które powinno się zmieniać co jakiś czas. Miewamy także pokusy aby zaszaleć i kupić sobie coś drogiego, ekskluzywnego i często też ekstrawaganckiego. Zresztą kto nam zabroni. No właśnie nikt. Jednak co robić w sytuacji niepewności i niestabilności ekonomicznej? 

Super kryzys 

Czasy są coraz bardziej niespokojne i eksperci zapowiadają super kryzys. Być może jedne kraje ucierpią bardziej, a inne mniej – pożyjemy zobaczymy. Skupmy się jednak na naszym poletku. Tutaj zapowiada się niesamowicie trudny okres naszej gospodarki. Choć patrząc na zachowanie naszego rządu – wszystko ma się idealnie. Eldorado trwa w najlepsze. Rozdawanie pieniędzy odbywa się na coraz większą skalę i budżet Państwa jest traktowany jak skarbiec obfitości. Korekta przyjdzie na pewno i będzie bardzo bolesna – oczywiście dla najuboższych. Ale kto by się tym przejmował. Ostatnia kadencja PIS przecież dominowała w wyłącznie  rozdawanie pieniędzy społeczeństwu – bez refleksji i myślenia o konsekwencjach. Weryfikacja tego postępowania przyjdzie prędzej czy później i będzie zatrważająca. 

Drożejące produkty

To z jakimi cenami przywitaliśmy 2020 rok jest niewiarygodne. 2 stycznia otrzymaliśmy niespodziankę od rządu w postaci droższych produktów w sklepach spożywczych – tak na dzień dobry. Karuzela rosnących cen ruszyła w tym momencie na dobre. Nikt z partii rządzącej nie chce przyznać, że przez nieudolność polityków mamy diametralnie wyższe ceny w sklepach. No tak była susza w Afryce. Przypadek? Nie sądzę. 

Dopłaty do nierentownych biznesów

Górnictwo jest naszą maskotką i chlubą narodu, nie możemy pozwolić żeby tak nie dochodowy biznes przestał istnieć. Lepiej będziemy do niego dopłacać niż pozwolić mu upaść. Nie poddamy się bez walki. Choćby miał przestać istnieć ten kraj, to górnictwo pozostanie. To nic,  że taniej jest kupić węgiel za granicą i go importować. Lepiej wydobywać go u nas za astronomiczne kwoty i sprzedawać swoim obywatelom dużo drożej. Politycy PIS mogą wykładać na Harvard Business School – służą wiedzą i pomocą każdemu krajowi i biznesmenowi na świecie. 

Jak się bawić to się bawić

To co się dzieje obecnie w Polsce jest absurdem i powrotem do komuny. Propaganda, inwigilacja i pisanie historii na nowo. Mam nadzieję że otrzeźwienie przyjdzie prędzej czy później. A korekta ekonomiczna będzie dla naszego kraju korzystna i zbawienna. 

2 Comments
 1. Powyższy artykul ma się nijak to tytułu portaliku to po pierwsze! To jakieś konfabulacje internetowego pismaka!!!
  Czeka nas niesamowity kryzys?? Jakis argument?? Pierwszy budżet bez deficytu mimo rozdawnictwa!! To sukces!! Wczesniej było 90 mld deficytu i zero rozdawnictwa!! To z jakimi cenami przywitalismy Nowy Rok?? Na pewno nie wiekszymi niż jak Slowacja do strefy euro wchodzila!! Jakies 23 proc!! Niewiarygodne!!! Uchahahaha. Przez nieudolność politykow?? A nie przez oplaty do emisji Co2 to prąd podrozal i za tym wszystko inne!!! Doplaty do górnictwa?? Niemcy 3x wiecej spalaja wegla niz my!! Tez doplacaja do wegla i to do gorszego jakościowo bo brunatnego a na dodatek importuja 60 mld ton rocznie wegla kamiennego a my tylko 17 mld. Wydobywac za astronomiczne kwoty??? A jakie to kwoty?? Nie ma w artykule!!! Wynurzenia pismaka co mijal sie kiedys z dziennikarzem!!! Hehe w Niemczech doplata do wydobycia wegla brunatnego to 52 mld euro rocznie!!! Niemcy dopiero doja swoich obywateli hehe absurd goni absurd!!! Jak się bawic to sie bawic!!! żenada. Siła? Jakiej nauki!!!? To jakieś qui pro quo!!

  1. Dziękuję za komentarz. Jednak w większości odnosi się on do rzeczywistości wykreowanej przez media publiczne i tego co chciałby Pan widzieć – notabene na które wczorajszą decyzją Prezydenta zostanie przeznaczonych 1,95 mld złotych. Zamiast pomagać osobom chorym na raka, wspiera się propagandę i nie przynoszące znaczących zysków media publiczne.

   Jeśli chodzi o ceny, to nie trzeba być geniuszem i wybitnym obserwatorem że wzrosły one znacząco. Wystarczy wybrać się do sklepu, zrobić zakupy i porównać z tymi z zeszłego roku. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Słynny koszyk Pana Prezydenta jest również droższy – warto sprawdzić o ile. Był Pan na Słowacji czy to tylko zasłyszenie informacje? Zresztą co to ma wspólnego ze wzrostem cen w naszym kraju.

   Jeśli chodzi o politykę węglową, to proszę zapoznać się – że w Niemczech odchodzi się od węgla w tym kraju. Informacje o tym można przeczytać w tym artykule: https://www.wnp.pl/gornictwo/niemcy-coraz-blizej-ostatecznej-rezygnacji-z-wegla,369313.html. U nas przeciwnie – inwestujemy w górnictwo i nie planujemy żadnych zmian w tym zakresie. Mimo iż mamy XXI wiek i energię odnawialną – która jest dużo tańsza – to nie idziemy z duchem czasu oraz nie mamy zamiaru dbać o środowisko.

   Nie wiem skąd zaczerpnął Pan informacje o budżecie bez deficytu? To że rząd nie uwzględnił deficytu – to nie oznacza – że go nie ma.
   Może Pan zgłębić wiedzę ekonomiczną i tę dotycząca układaniu budżetu tutaj: https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykul-prasowy/6420746,deficyt-budzetowy-2020.html

   Oczywiście miło pochwalić partię z którą się sympatyzuje – jednak jest ona nie kompetentna i nieudolna w swoich działaniach. Dzisiaj gloryfikuje się rozdawanie pieniędzy na 500+ i dodatkowe emerytury. Natomiast wrogiem jest przedsiębiorca który płaci podatki i zapewnia miejsca pracy. Żyjemy w społeczeństwie roszczeniowym – które ciągle czegoś żąda. Jeśli również idzie Pan tą drogą to jest to niewłaściwe postępowanie. Prędzej czy później zabraknie pieniędzy na dawanie obywatelom i zapadnie się ta iluzoryczna bańka dobrobytu. A skutki będą bolesne – oczywiście najbardziej dla osób najmniej zamożnych. Rząd żeby wygrać wybory zrobi wszystko i będzie to kosztem ludzi, którzy zapłacą za to z własnych kieszeni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *