Zastanawiasz się co poszło nie tak, ponieważ nie odniosłeś sukcesu jakiego się spodziewałeś? Gdzie popełniłeś błąd? Dlaczego innym się udaje? Dzisiaj odpowiemy sobie na te wszystkie pytania i sam zobaczysz, że odnoszenie sukcesów nie jest takie proste jak mówią Ci internetowi “kołcze” i celebryci.

Co zrobiłeś?

Zacznijmy od meritum sprawy. Co zrobiłeś aby osiągnąć sukces? Jakie kroki podjąłeś? Jeżeli uważasz, że skończenie studiów i praca w korporacji doprowadzi Cię do ogromnego sukcesu, to niestety tak się nie stanie. Oczywiście jest to etap dążeń do sukcesu, ale tylko etap. Zbudowałeś własną markę osobistą? Rozwijasz umiejętności i zdobywasz wiedzę? Dajesz z siebie więcej niż inni? Aby odnosić sukcesy, musisz niestety bardzo mocno i mądrze – z naciskiem na mądrze – pracować i rozwijać się każdego dnia – bez tego sukcesu nigdy nie osiągniesz!

Jak to zaplanowałeś?

Jak już wspominałem – studia czy praktyka zawodowa są etapami do osiągnięcia sukcesu. Być może jest to wystarczające aby zostać kierownikiem czy dyrektorem małej firmy, ale czy to jest sukces jakiego oczekujesz? Jeżeli tak, to realizuj ten plan, jeśli nie, zastanów się co musisz zrobić aby z każdym miesiącem i rokiem być bliżej upragnionego celu. Postaw na elastyczność, budowanie własnej marki  osobistej, zdobywanie wiedzy i pojawianie się na branżowych spotkaniach, aby budować własną sieć znajomości opartych na zaufaniu i wsparciu.

Co poszło nie tak?

Jeżeli masz plan, a cały czas jesteś w tym samym miejscu – zastanów się co możesz robić źle? Co możesz zrobić inaczej? A być może problem nie tkwi w drodze do celu, a w Twojej mentalności. Być może zabrzmi to brutalnie, ale często sami powodujemy to, że nie wykorzystujemy naszych możliwości i umiejętności, ponieważ obawiamy się cały czas, że za mało umiemy i nie dość dużo potrafimy. Jeżeli uważasz, że tylko Ty masz takie obawy, to gwarantuję Ci, że nie. Blog Siła Nauki jest już z Wami od 3 lat, a mimo to dopiero kilka tygodni temu postanowiliśmy otworzyć kolejny, tym razem z naszą wiedzą zawodową w kwestiach systemów IT – ERPKonsuting.pl

Jaką nauka z tego płynie?

Teraz pozostało zrobić rachunek własnej pracy i rzetelnie i krytycznie przeanalizować nasze postępowanie i znalezienie słabych stron, po to aby je wyeliminować i naprawić. Nie chodzi tutaj o obwinianie się i udowadnianie sobie, że nic nie potrafimy, ale o to aby pójść do przodu. Nauka jest ważna, błędy popełnia każdy i nie ma się co obwiniać. Jednak jeżeli zaczniesz się usprawiedliwiać, że nie masz szczęścia, że inni stoją Ci na drodze i to, że jest jak jest – jest winą świata – nic nie zmieni. Musisz wyciągać wnioski i cisnąć dalej. Takie jest życie, nikt nic nie zrobi za Ciebie, musisz sam dążyć do własnych celów i marzeń.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *