W naszym społeczeństwie słyszymy ciągle, że ktoś odniósł spektakularny sukces. Zarabia miliony a jego życie przypomina bardziej życie wieczne niż to nasze przyziemne. Dlaczego jednym się udaje a inni ciężko pracują na bieżące wydatki? Jeżeli chcesz trafić do grona ludzi którzy osiągnęli sukces, zapoznaj się z poniższymi krokami. Jesteś gotowy? To zapraszam do czytania!

Sukces?

Zastanawiałeś się kiedyś czym jest sukces. Nie mam tu na myśli czym jest sukces dla ogółu tylko dla Ciebie. Wiele osób uważa, że sukces to pieniądze. Jednak dla wielu, jeżeli jest ich wystarczająco dużo np. 15 000 zł miesięcznie – nie odczuwają potrzeby na ich większą ilość – a liczy się zupełnie coś innego np. rodzina czy pasja. A co jest dla Ciebie sukcesem? Jacht, Porsche czy może związek i rodzina? A być może jeszcze coś innego. Zanim zabierzesz się za szukanie drogi do sukcesu, zastanów się czym jest on dla Ciebie. Ja już dawno doszedłem do wniosku, że nie zależy mi na milionach i sławie. Liczy się zupełnie coś innego i cały czas dążę do własnego spełniania się a nie do zaistnienia w mainstreamie. 

Konkretny cel

Jak już wiesz czym jest dla Ciebie sukces, to teraz musisz wyznaczyć sobie konkretny cel. Chcesz być bogaczem?? OK ale co to dla Ciebie znaczy? Chcesz mieć majątek o wartości 10 milionów, 100 czy może miliarda. Jak długo zamierzasz gonić za pieniędzmi. A może sława? Kiedy ktoś dla Ciebie staje się sławnym? Kiedy zostaniesz zaproszony do telewizji śniadaniowej czy Kuby Wojewódzkiego? Czy może jak co druga osoba będzie się za Tobą oglądać i mówi “Patrz to jest …” Nie wystarczy powiedzieć sobie, że moim celem jest to i tamto. Musisz konkretnie to określić. Zarobię 10 milionów złotych i idę na emeryturę, bo przede wszystkim liczy się dla mnie podróżowanie i poznawanie nowych ludzi. Życie z odsetek mi wystarczy a firma jest tylko celem. Jak osiągnie odpowiednią wartość to ją sprzedaje!! To jest konkretny cel. Pamiętaj, że tylko wtedy będziesz mógł zaplanować swoją drogę!

Plan działania

To teraz bardzo ważny etap dążenia do osiągnięcia sukcesu. Plan działania. Zakładam, że wiesz już czym jest dla Ciebie sukces i jaki cel chcesz osiągnąć. To teraz musisz zaplanować drogę. Być może nie będzie ona pełna interesujących Cię rzeczy ale nie to jest teraz ważne. Ty wiesz co chcesz osiągnąć teraz musisz, że tak powiem nieładnie “Zapierdalać”. Jak już wspomniałem być może będziesz musiał stać się przedsiębiorcą, który założy dobrze działającą firmę – tylko po to aby ją po kilku latach sprzedać za wcześniej określoną wartość. Ty będziesz wiedział, że to jest tylko etap przybliżający do celu a nie stanowi celu samego w sobie. Planów działania jest tyle samo ile ludzi. Jednym udaje się je zrealizować w krótkim okresie czasu, ponieważ działają w sprzyjających okolicznościach, szybko podejmują trafne decyzje i nie boją się odważnych zmian. Inni realizują swoje plany latami, ponieważ trafią chociażby na konflikt zbrojny i wszystko co osiągnęli muszą budować od nowa. 

Zaangażowanie

Wielokrotnie zdarza się, że brakuje nam zaangażowania. Bierze się to stąd, że po pierwsze nie realizujesz swojego sukcesu, tylko ten który został Ci wmówiony. Zakładam jednak że jak dotarłeś aż tutaj, to już nie popełnisz tych błędów. Ponadto musisz bardzo chcieć osiągnąć sukces. Nie wystarczy o nim myśleć, musisz przeciwstawić się wielu przeszkodą i je pokonać. Dlatego musisz znaleźć punkty pośrednie, które będą Ciebie upewniać  że dążysz w odpowiednim kierunku. W dążeniu do celu musisz być w pełni zaangażowany. Dla jednym dobrze wpływa rodzina, dla innych dobry plan a jeszcze na innych nagrody za wykonane etapy planu. Sam musisz sobie odpowiedzieć co wpływa na Twoje zaangażowanie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *