Powinien to być nasz pierwszy wpis na blogu. Aby  dokonać w naszym życiu zmian, musimy mieć czyste myśli oraz jak najmniej rozterek. Aby to osiągnąć, powinniśmy zadbać o trzy najważniejsze aspekty naszego życia. Mianowicie, jeśli nie zadbacie o najbliższych, finanse oraz nie zaplanujecie Waszego życia, to ciągle będziecie myśleli o tym jak chcecie żyć, ale nigdy tego nie osiągniecie. Oczyszczenie najważniejszych aspektów życia pozwoli Wam zrealizować swój plan na życie. A poza tym nauczy kiedy należy łapać okazję, i wyjść ze strefy komfortu w taki sposób aby osiągnąć zaplanowany cel. Każdy z tych elementów łączy się ze sobą i trzeba uporządkować je wszystkie.

Rodzina/przyjaciele

Dla naszej psychiki ważne jest abyśmy w naszym otoczeniu mieli osoby, którym możemy zaufać oraz podzielić się naszymi sukcesami i porażkami. Nasi przyjaciele i rodzina wysłuchają Nas, pomogą a przede wszystkim nie ocenią. Możesz liczyć na ich wsparcie, ponieważ Oni liczą na Twoje w momencie kryzysowym. To jest bardzo ważne, jeżeli liczysz na czyjeś wsparcie sam musisz być gotowy na jego udzielenie. W innym przypadku bardzo szybko je stracisz, jak również zaufanie do Twojej osoby.

Jeżeli natomiast nie otoczysz się osobami którym będziesz ufał i dla których będziesz żył, może się okazać że stracisz zapał do dążenia wyznaczona drogą. W pewnym etapie życia zadasz sobie pytanie, dla kogo to wszystko? W jakim celu to robię? Ta decyzja należy do Ciebie. Czy wolisz jak nie masz nikogo wokół siebie czy jak otacza Cię grupa ludzi dla których zrobisz wszystko. Pamiętaj jedynie, że musi to być Twoja świadoma decyzja. Jako jedyny wiesz czego potrzebujesz i co pozwoli na czyste myślenie.

Bezpieczeństwo finansowe

Drugim bardzo ważnym elementem w naszym życiu są finanse. Wiem że szczęścia nie dają, ale bez nich lekko i przyjemnie też nie jest.  Z całą pewnością mogę stwierdzić, że ich brak bardzo negatywnie wpływa na naszą samoocenę oraz zdrowie. Brak oszczędności oraz długi mogą mocno dać się we znaki, a co gorsza, sytuacja losowa powoduje mętlik w głowie i strach przed jutrem. Dlaczego każdy z Nas powinien mieć poukładane finanse osobiste, czyli minimum sześciomiesięczną poduszkę bezpieczeństwa, większe zarobki niż wydatki, oszczędności emerytalne oraz dobry plan podziału przychodów.

Duża poduszka bezpieczeństwa pozwala nam ze spokojem przyjmować informacje o zaplanowanym wydatku np. naprawa auta, bo do pracy trzeba dojechać. Pozwala bez większego zmartwienia zmienić pracę, ponieważ nawet jak coś pójdzie nie tak, to mamy wystarczające zapasy gotówki na kilka miesięcy życia bez dochodu. Oczywiście zalet takiej sytuacji jest bardzo dużo, każdy z Was niech się zastanowi jakie korzyści dają oszczędności.

Brak pożyczek konsumenckich zwalnia naszą głowę od myśli ,a co jeśli z jakiegoś powodu nie będę w stanie spłacić kolejnej raty. Jeżeli jest to mała kwota wtedy problem jest również mały, ale jeżeli wartość comiesięcznych zobowiązań zaczyna oscylować około połowy naszego dochodu, jest duże prawdopodobieństwo iż któregoś dnia na coś nam zabraknie. Jeżeli chcesz spać spokojnie powinieneś rozwiązać ten palący problem. Najlepszym autorytetem w dziedzinie finansów osobistych w Polsce jest >>Michał Szafrański<< od Niego dowiesz się jak naprawić swoje błędy.

Plan życiowy

Jeżeli nie masz powyższych problemów, możesz zacząć planować swoją przyszłość. Musisz wiedzieć dokąd zmierzasz i w jakim celu. Muszą to być klarowne plany . Dopóki ich nie sprecyzujesz i nie wyznaczysz ram czasowych, będziesz tkwił w miejscu. Pamiętaj, brak rozwoju równa się nie tylko pozostaniem w tym samym miejscu, ale również cofnięciem się w porównaniu do osób, które się rozwijają. Nikt za Ciebie nie zrobi kolejnego kroku. Więcej pisaliśmy na naszym blogu na te tematy w:

 

Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi artykułami. pomogą ci one wyznaczyć i spełnić plany życiowe, a co za tym idzie, osiągnąć swoje marzenia. Nie ma się co oszukiwać, gdyż one są dla Nas najważniejsze.

Strefa komfortu

Dopiero po takim przygotowaniu jesteś gotów do ewentualnego wyjścia ze strefy komfortu. Ewentualnego, ponieważ do tej pory nie wiedziałeś czy jest taka potrzeba. Bardzo często mówi się że należy walczyć o swoje i aby to osiągnąć należy opuścić nasze przytulne miejsce. Według mnie nie jest to poprawne rozumowanie. Naszą strefę komfortu należy opuszczać w konkretnym celu np. dla osiągnięcia zamierzonego celu. Jaki sens w końcu ma narażanie się na stres, nieprzespane noce i walkę z sobą jeżeli to nie zbliży Nas do konkretnych wyników, a być może nawet Nas oddali. W takim przypadku jest to całkowicie bezsensowne.

Powinniśmy zadbać o to, aby wysiłek który będziemy ponosić będzie ł sprecyzowany na naszym konkretnym celu.   W każdym innym wypadku powinniście oszczędzać energię i zdrowie dla samych siebie, najbliższych oraz przyjaciół. Życie mamy jedno i jeżeli mamy je przeżyć dobrze, powinniśmy bardzo dokładnie wybierać nadarzające się okazje oraz tworzyć je w konkretnych celach pozwalających znaleźć się poziom wyżej.

Podsumowanie

Jak dobrze zauważyłeś drogi czytelniku każdy z tych etapów łączy się ze sobą.  Według mnie taka powinna być kolejność aby osiągnąć czyste myśli i dążyć przed siebie ze spokojną głową. Sam musisz przyznać, że jeżeli nie masz dla kogo żyć ciężko będzie poukładać finanse, a tym bardziej wyznaczyć kierunek życia. Nie wspominając o wychodzeniu w odpowiednim momencie ze strefy komfortu, bo po co to wszystko gdyby nie pierwszy punkt czyli otaczający Nas ludzie. Sami dla siebie jesteśmy w stanie zrobić o wiele mniej niż na przykład dla naszego dziecka.

A  Ty jak uważasz drogi czytelniku, co powinno znaleźć się jeszcze na liście abyś miał czyste myśli??

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *