Z roku na rok przybywa milionerów i miliarderów. Często ci ludzie posiadają wspólne cechy, które w sobie wykształcili, bądź mieli do nich naturalne predyspozycje. Dzisiaj zajmiemy się  najważniejszymi z nich. Sprawdź czy również posiadasz te umiejętności. Jeżeli nie, czas je w sobie wykształcić i nie oglądać się na innych.

Jeszcze nie teraz

Wielu z Nas ma pomysł np. na własny biznes. Przygotowuje się miesiącami, zakłada sobie nowe cele, po czym je osiąga i dodatkowo je śrubuje. Obawiamy się, rysujemy ciemne scenariusze. Bogaci ludzie nigdy tak nie postępują. Kiedy już są gotowi, zaczynają działać. Nie czekają na lepszy moment, nie rozglądają się czy aby teraz rozpocząć sprzedaż, testują rynek i wchodzą z przekonaniem słuszności swojego pomysłu. Dobry moment jest zawsze i wszędzie.

Cel

Kolejną cechą bogatego człowieka jest umiejętność planowania w czasie. Zakłada kiedy i co będzie robił. To On kreuje rzeczywistość, a nie czeka na to, jak sytuacja nim pokieruje. I żebyś dobrze zrozumiał, to nie oznacza, że nie reaguje na otaczający świat – tylko wyznacza cel i dąży do jego realizacji. Nie dopuszcza do tego, aby  losowe sytuacje nie pozwalały mu go osiągnąć. Wie gdzie chce być i co osiągnąć, jeżeli postanowi że za 3 miesiące przetestuje kolejny pomysł  – to za ten czas jest na to gotowy w przynajmniej 80% i nie czeka aż będzie perfekcyjny, tylko działa. 

Co sobie kupić?

Bogaci ludzie zamiast wydawać pieniądze na zbędne rzeczy, myślą w co mogą je zainwestować aby zarobić jeszcze więcej. W czasie kiedy Ty oglądasz nowe modele telewizorów, bogaci szukają kolejnej sposobności na zarabianie. Każdy z Nich zaczynał od małych kwot. Może zamiast kupić kolejne płaski ekran i wymienić działający, zastanów się w co można zainwestować te 5 000 zł i za rok mieć 6 000 zł. Teraz wydaje Ci się to śmieszne, ale pomyśl ile będziesz miał pieniędzy za 20 lat? Bogaci szukają okazji kiedy Ty wydajesz na dobra konsumenckie.

Finanse osobiste

Bogaci żyją poniżej swoich możliwości finansowych. Nigdy nie wydają tyle ile zarabiają. Nie pozwalają na inflację życia – czyli im więcej mają tym więcej wydają. Potrafią odsunąć od siebie pokusę zakupu nowego auta, domu czy jachtu. Chyba że osiągają taki pułap bogactwa, że jacht to wydatek kilku procent ich majątku. Wielu milionerów nie odstaje swoim poziomem życia od przeciętnego Kowalskiego, wydającego miesiąc w miesiąc swoich wszystkich dochodów, po za tym że ich konta są pełne i zdywersyfikowane. 

Zagrożenia/korzyści

Tam gdzie My widzimy zagrożenie, tam bogaty widzi możliwość osiągnięcia korzyści. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ bogaci ludzie mają umiejętność szerszego spojrzenia na dany problem lub sytuację. Jeżeli Ty widzisz problem w ciągle psującym się uchwycie durszlaka, bogaty zauważy możliwość wprowadzenia nowego produkty wolnego od tej wady. Celowo podałem tak błahy problem, ponieważ większość z Nas przeklina wyrzucając uszkodzony przedmiot i kupi nowy zamiast to zmienić. Dla biednych tylko problem dla bogatego szansa na nowy zysk.

Daj znać w komentarzu czy posiadasz którąś w wymienionych  cech oraz podziel się innymi o których nie napisałem powyżej.

2 Comments
  1. Fakt jest taki, że znam kilku bardzo bogatych ludzi, i fakt jest taki że żyją i wyglądają jak przeciętni ludzie, nie jeżdżą super autami i nie sprawiają wrażenia postaci z filmu o bogaczach , mówimy tu o bogaczach którzy sami się dorobili a nie majatkowcach co wszystko dostali

    1. Osoby, które same doszły do zamożności wiedzą ile pracy ich to kosztowało i szanują swoją pracę oraz przyszłość.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.