Kolejne wybory parlamentarne za nami. Trzynastego Października poszliśmy do urn i oddaliśmy głosy na partie, które wspieramy i uważamy iż będą najlepszą opcją dla naszego Państwa. Dziś przyjrzymy się wynikom i zastanowimy nad wyborem Polaków.

Wyniki

Prawie połowa z Nas zagłosowała na PiS. Rządząca władza otrzymała 43,76% głosów, KO zdobyła zaledwie 27,24%, Lewica 12,52%, PSL 8,58% oraz ostatnie ugrupowanie wchodzące do parlamentu czyli konfederacja 6,79%. Do urn poszło 61% głosujących (stan po przliczeniu 99% obwodów wyborczych).

Frekwencja

Media w Polsce są zadowolone z frekwencji. Jednak ja osobiście czuję, że kolejny raz Polacy nie zachowali się odpowiednio i nie wzięli odpowiedzialności za najbliższe lata Państwa Polskiego. Prawie połowa z Nas nie spełniła swojego obywatelskiego obowiązku. Nie przeczę, że wynik jest lepszy niż poprzednie lata jednak nie oznacza to, że jest on dobry. Sporej części z naszych obywateli nie chce się poświęcić kilkunastu minut na tak ważny proces jakim są wybory ale narzekać będą przez kolejne lata mimo iż nic nie zrobili w tej kwestii.

Przykra analiza faktów

Jak sami widzicie w Polsce ponownie wygrywa PiS. Z moich obserwacji wynika to z kilku powodów. Duża część naszego społeczeństwa lubi otrzymywać “darmowe pieniądze” i za nic ma sobie politykę międzynarodową oraz Unijną. Nie mają poczucia, że dotyka ich to bezpośrednio. Uważają, że decyzje podejmowane gdzieś daleko ich nie dotykają.

Osoby starsze są podatne na programy informacyjne produkowane przez partię rządzącą oraz mają nadzieję że otrzymają wyższe emerytury lub tak zwaną trzynastkę. Nie zapomnijmy również iż ludzie starsi są bardzo religijni dlatego łatwiej im zagłosować na partię utożsamianą z religią.

Opozycja nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Obietnice utrzymania pakietów socjalnych oraz dania jeszcze więcej nie wystarczy. Mimo tego, że interesuję się polityką bardzo ciężko jest mi przypomnieć sobie konstruktywną obietnicę opozycji, która realnie miałaby szansę coś zmienić w życiu przeciętnego Polaka.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *