Każdy z Nas powinien obcować z sztuką. Wtedy stajemy się bardziej czuli, możemy się wyciszyć i zastanowić co autor miał na myśli i czy dany przekaz do Nas trafia. Dzisiaj na blogu poruszymy trochę odmienny temat niż zawsze. W końcu człowiek nie tylko rozwojem pod kątem pracy żyje czy dążeniem do upragnionego celu. Zapraszam do mojego świata sztuki i zadumy.

Na co warto zwrócić uwagę??

Mamy całą gamę sztuki zaczynając od muzyki kończąc na malarstwie. Uważam że każda jest warta zainteresowania. Trzeba posmakować wielu dziedzin i autorów aby poczuć co nam odpowiada. Tylko od naszych preferencji zależy jak bardzo w daną dziedzinę się wciągniemy oraz jakie wartości uzyskamy. Dostajemy wszystko co najlepsze oraz intelektualny przekaz i myśli autora. Czasami pozwolą nam one spojrzeć na świat ich oczyma, lub realnie coś zmienią w naszym życiu.

Odprężenie

Podczas wydarzeń kulturalnym możemy wpaść w zadumę i się odprężyć. Przestać myśleć o codziennych problemach i smutkach. Osobiście wpadam w stan spowolnienia. Całym sobą łaknę treści którą przedstawia artysta. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale po dobrej wystawie bądź koncercie jestem przepełniony pozytywną energią. Czuję nieodpartą chęć zrobienia czegoś ciekawego, innego. Naprawdę polecam. Każdy powinien przeżywać takie uczucia w swoim życiu.

Lekkość

Sztuka daje nam możliwość złapania świeżego powiewu oraz inspiracji, które można wykorzystać w życiu codziennym. Mamy przed naszymi oczami perspektywę drugiego człowieka, który nie obawia się powiedzieć co myśli i jak myśli. Daje to poczucie że nasze postrzeganie świata nie jest odmienne czy złe. Jest po prostu inne. A jak przekonuje na łamach tego bloga inność jest wartościowa i poszukiwana w dzisiejszym świecie. Idź, zobacz i daj się ponieść własnemu sposobowi myślenia.

Finanse

A miałem nie poruszać przyziemnych tematów. Jednak uważam, że to istotny aspekt kultury. Na samym początku proszę Was o wydawanie pieniędzy na kulturę w taki sposób, aby trafiały one do twórcy. To są tacy sami ludzie jak My, mają rodziny, marzenia, potrzeby za które trzeba zapłacić. Po drugie w Polsce kultura nie jest przesadnie droga, większość cen za wejściówki, pokazy czy inne wydarzenia mieści się w kwocie 100 zł. Są i droższe ale nie na wszystkie musimy iść, wybierajmy te wartościowe i raz na trzy czy cztery miesiące wybierzmy się i spędźmy ciekawie czas.

Wasz wybór

Jestem bardzo ciekaw jaką Wy drodzy czytelnicy wybieracie sztukę. W komentarzach powiedzcie nam na co warto się wybrać w najbliższym czasie i dlaczego. Podzielmy się tym co najlepsze i wartościowe, a przy okazji może się uda nam spotkać na jakimś ciekawym wydarzeniu. Zapraszam do komentowania 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *