Wrażenie jakie wywierasz na innych osobach ma ogromne znaczenie w dalszym kontakcie. Jeżeli w pozytywny sposób zostaniesz odebrany, to istnieje szansa na dalszy ciąg znajomości prywatnej lub zawodowej. Natomiast jeśli druga strona odbierze Cię negatywnie, to niestety możesz zaprzepaścić szansę na dalszy ciąg relacji. Często słyszymy o tym, że pierwsze wrażenie jakie wywieramy na drugiej osobie jest istotne. Mimo iż nawet nie rozpoczęliśmy rozmowy z obcą osobą, to w jej głowie kreuje się obraz naszej postaci. Ludzie bardzo często wyciągają pochopne wnioski. Trudno jest zmienić nasz wizerunek w oczach drugiego człowieka. Są sytuacje kiedy jest to możliwe. Jednak wyłącznie wtedy gdy otrzymamy od kogoś drugą szansę. Nie warto skreślać rozmówcy w jednej chwili, ponieważ możemy nie być świadomi całokształtu. Co nie zmienia faktu, że to jak wyglądamy, jest kluczowe w postrzeganiu nas przez otoczenie.

Ubiór dostosowany do okazji

Nie podlega wątpliwości że ubiór jest naszą wizytówką. W zależności gdzie się wybieramy, musimy dostosować jego formę do danej okazji. W celach biznesowych zakładamy garnitur, natomiast na wyjście do znajomych właściwy będzie strój luźniejszy. Wszystko co na siebie założymy musi być odpowiednie do okazji i miejsca w które mamy zamiar się udać. Jeśli ubierzemy się właściwie, istnieje szansa że wzbudzimy podziw lub nawet zachwyt. Natomiast gdy założymy na sobie nieodpowiednie ubranie, to niestety możemy narazić się na nieprzyjemny odbiór, w oczach innych nie wypadniemy korzystnie. Co może wiązać się z przyklejeniem nam łatki osoby, która nie potrafi we właściwy sposób dostosować stroju do sytuacji.

Wygląd jest naszą zewnętrzną wizytówką

To jak o siebie dbamy i jakie ubrania zakładamy wpływa na odbiór naszej osoby przez otoczenie. Społeczeństwo zwraca uwagę na wygląd i na to jak się prezentujemy w pierwszym kontakcie. Dopiero później następuje poznanie naszego charakteru oraz tego co mamy do powiedzenia. Na postrzeganie nas ma wpływ nasza sylwetka, fryzura, ubiór oraz sposób w jaki się poruszamy. Każdy z tych elementów, chcąc nie chcąc, jest oceniany przez innych. W jednej chwili ludzie wyrabiają sobie opinię na nasz temat. Możemy wywołać w nich uczucie szacunku i podziwu lub braku sympatii i odrzucenia.

Szata zdobi człowieka

Po reakcji ludzi możemy wywnioskować, że jednak szata zdobi nasze ciało i kreuje pierwszą opinię oraz reakcje na nasz widok. Oczywiście nie można przesadzać ze strojem, by nie wyglądać jak choinka. Chodzi o zadbany i ładny wygląd dostosowany do okazji. Każdy w pewnym stopniu powinien zwracać uwagę na to, co na siebie zakłada. Nie każdy musi od razu interesować się modą, jednak istnieją pewne kanony, których należy przestrzegać w ubiorze. Zwracając uwagę na nasz wygląd z pewnością zauważymy wiele korzyści. Możemy dzięki temu nawiązać wiele cennych relacji zawodowych oraz prywatnych. Kreując nasz wizerunek w pozytywny sposób możemy wiele zyskać na płaszczyźnie międzyludzkiej.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *