Każdy z Nas odczuwa czas inaczej w zależności od sytuacji w jakiej się znajduje. Bardzo często kiedy się spieszymy np. na wizytę u lekarza, czas bardzo szybko ucieka a My mamy wrażenie, że wszystko zajmuje o wiele więcej czasu.  Niektórzy mają na odwrót, są sytuacje kiedy wskazówki zegara są jak zabetonowane i nie chcą drgnąć nawet o minutę. 

Nie doceniamy lat a przeceniamy minuty

Ten temat poruszaliśmy na naszym blogu wielokrotnie. Mimo to, szybkie przypomnienie. Mamy naturalną skłonność do przeceniania naszych możliwości w krótkim okresie czasu a niedoceniania kiedy szacujemy go w latach. Niestety wynika to po części z braku planowania a poza tym trudno nam utrzymać tak długo postanowienie wykonania pewnych założeń. Aby nauczyć się jak planować i nie marnować czasu i nie wpadać w pułapkę umysłu zajrzyj do naszego artykułu tutaj

Naturalne wykorzystanie czasu

Każdy z Nas ma zajęcia, które powodują szybki upływ czasu. Należą do nich hobby, czas z rodziną, pasje i wiele innych. Można powiedzieć, że każdy z Nas ma inne “przyspieszacze” czasu. Bardzo często słyszy się od “kołczy”, że jak się zaangażujesz, to czas ucieka a My mamy niewyobrażalne sukcesy. Prawda jest zupełnie inna. To nasze zainteresowania pozwalają nam na naturalne osiąganie sukcesu. Spójrzcie na swoje zachowania i zobaczcie co daje Wam przyjemność i zarazem nie zauważacie jak mija czas. Załóżmy że jesteś zapalonym wędkarzem i uwielbiasz moczyć kija. Sobotni poranek i przedpołudnie z kijem w jeziorze mija prawie tak samo szybko jak 1 godzina w pracy  – której szczerze nie na widzicie. I teraz od Ciebie zależy czy nauczysz się swoje zainteresowania przenieść na grunt zawodowy. Wiele osób osiąga sukcesy dlatego, że robi to co lubi, ale do tego nie czeka na nagrodę z zewnątrz jak pieniądze tylko dlatego że cieszy się samym zadaniem. 

Zabijacze czasu

Oczywiście są również zajęcia które zabierają nasz czas w mgnieniu oka i są zupełnie nie produktywne jak oglądanie TV. Nie zrozumcie mnie źle. Każdy z Nas zasługuje na rozrywkę i przyjemności, więc jak najbardziej namawiam Cię na obejrzenie serialu o którym mówi całe biuro albo pójście do kina na hit. Jednak miej w głowie świadomość, że te czynności nie popychają Twoich zainteresowań i umiejętności do przodu. Musisz nauczyć się z rzeczy które robisz, bądź znaleźć takie, które będą dawały CI radość i rozwój. Nie daj się tak wciągnąć pochłaniaczom czasu abyś nie miał go na inne wartościowe rzeczy. 

Czas wydłuża mękę

Pamiętajcie o tym, że czas ma taką nie fajną cechę – przyspiesza miłe rzeczy i trwają one zawsze za krótko oraz spowalnia kiedy robimy coś czego nienawidzimy. Nie muszę chyba przytaczać przykładów. Jednak warto mieć jedno na uwadze – jeżeli czas w pracy ciągnie się niemiłosiernie, nie ma sensu się męczyć – lepiej poszukać innego zajęcia. Trwanie w dziurze czasoprzestrzennej wpłynie negatywnie na wasze życie i być może doprowadzi do problemów z psychiką. Wiem, że nie da się wyeliminować wszystkich takich nieprzyjemnych rzeczy z naszego życia. Jednak warto nie zmuszać się na siłę tam gdzie jest możliwość dość szybkiej zmiany.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *