Każdy z Nas odczuwa czas inaczej w zależności od sytuacji w jakiej się znajduje. Bardzo często kiedy się spieszymy np. na wizytę u lekarza, czas bardzo szybko ucieka a My mamy wrażenie, że wszystko zajmuje o wiele więcej czasu.  Niektórzy mają na odwrót, są sytuacje kiedy wskazówki zegara są jak zabetonowane i nie chcą drgnąć nawet o minutę. 

Nie doceniamy lat a przeceniamy minuty

Ten temat poruszaliśmy na naszym blogu wielokrotnie. Mimo to, szybkie przypomnienie. Mamy naturalną skłonność do przeceniania naszych możliwości w krótkim okresie czasu a niedoceniania kiedy szacujemy go w latach. Niestety wynika to po części z braku planowania a poza tym trudno nam utrzymać tak długo postanowienie wykonania pewnych założeń. Aby nauczyć się jak planować i nie marnować czasu i nie wpadać w pułapkę umysłu zajrzyj do naszego artykułu tutaj

Naturalne wykorzystanie czasu

Każdy z Nas ma zajęcia, które powodują szybki upływ czasu. Należą do nich hobby, czas z rodziną, pasje i wiele innych. Można powiedzieć, że każdy z Nas ma inne “przyspieszacze” czasu. Bardzo często słyszy się od “kołczy”, że jak się zaangażujesz, to czas ucieka a My mamy niewyobrażalne sukcesy. Prawda jest zupełnie inna. To nasze zainteresowania pozwalają nam na naturalne osiąganie sukcesu. Spójrzcie na swoje zachowania i zobaczcie co daje Wam przyjemność i zarazem nie zauważacie jak mija czas. Załóżmy że jesteś zapalonym wędkarzem i uwielbiasz moczyć kija. Sobotni poranek i przedpołudnie z kijem w jeziorze mija prawie tak samo szybko jak 1 godzina w pracy  – której szczerze nie na widzicie. I teraz od Ciebie zależy czy nauczysz się swoje zainteresowania przenieść na grunt zawodowy. Wiele osób osiąga sukcesy dlatego, że robi to co lubi, ale do tego nie czeka na nagrodę z zewnątrz jak pieniądze tylko dlatego że cieszy się samym zadaniem. 

Zabijacze czasu

Oczywiście są również zajęcia które zabierają nasz czas w mgnieniu oka i są zupełnie nie produktywne jak oglądanie TV. Nie zrozumcie mnie źle. Każdy z Nas zasługuje na rozrywkę i przyjemności, więc jak najbardziej namawiam Cię na obejrzenie serialu o którym mówi całe biuro albo pójście do kina na hit. Jednak miej w głowie świadomość, że te czynności nie popychają Twoich zainteresowań i umiejętności do przodu. Musisz nauczyć się z rzeczy które robisz, bądź znaleźć takie, które będą dawały CI radość i rozwój. Nie daj się tak wciągnąć pochłaniaczom czasu abyś nie miał go na inne wartościowe rzeczy. 

Czas wydłuża mękę

Pamiętajcie o tym, że czas ma taką nie fajną cechę – przyspiesza miłe rzeczy i trwają one zawsze za krótko oraz spowalnia kiedy robimy coś czego nienawidzimy. Nie muszę chyba przytaczać przykładów. Jednak warto mieć jedno na uwadze – jeżeli czas w pracy ciągnie się niemiłosiernie, nie ma sensu się męczyć – lepiej poszukać innego zajęcia. Trwanie w dziurze czasoprzestrzennej wpłynie negatywnie na wasze życie i być może doprowadzi do problemów z psychiką. Wiem, że nie da się wyeliminować wszystkich takich nieprzyjemnych rzeczy z naszego życia. Jednak warto nie zmuszać się na siłę tam gdzie jest możliwość dość szybkiej zmiany.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *