W dniach 26-27 listopada br. w łódzkiej hali Expo, odbyły się Targi Gier i Książki. W ramach wydarzenia zostało zaprezentowanych kilkaset tytułów książek i gier planszowych od największych wydawnictw funkcjonujących w Polsce, jak np. Agora, Wydawnictwo Literackie, Znak, Sonia Draga, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo IPN, Lucrum Games, Rebel, G3, IUVI Games, Egmont, Black Monk czy też Fox Games. Liczba dostępnych tytułów była bardzo szeroka i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy zadbali o to, aby wielbiciele publikacji książkowych i gier, mogli zakupić dla siebie nowości oraz wcześniej wydane tytuły. Z pewnością niejedna osoba wyszła z targów z pełną torbą zakupionych książek i planszówek, a było z czego wybierać.

Ogromne zainteresowanie

Podczas wielu imprez związanych z książkami i grami, w pierwszych godzinach porannych, po otwarciu bram i kas, można zauważyć pojedyncze osoby, które przychodzą na wydarzenie. W przypadku Targów Gier i Książki w Łodzi, sytuacja była zupełnie inna. Po godzinie 10:00, gdy można było już wchodzić na teren eventu, zauważyłem  mnóstwo osób przy stoiskach wystawców. Już wówczas rozpoczynały się rozgrywki gier przy stoisku firmy G3, które ustawiło wiele stolików ze swoimi planszówkami, gdzie dzieci chętnie angażowały się w rozgrywkę. Podobnie było przy stoisku IUVI Smart Games, gdzie testowano gry dla najmłodszych. Bogato wyposażone było także miejsce firmy Rebel, które miało dodatkowy sektor do rozgrywania partii swoich gier. Natomiast jeśli chodzi o wydawców książek, to sporo osób zaglądało do wydawnictwa Agora, głównie za sprawą ostatnich głośnych premier jak Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II – Marcina Gutowskiego, “Kołysanka” – Macieja Siembiedy, czy też Na północ. Jak pokochałem Arktykę” – Adama Wajraka.

Spotkania z autorami

O godzinie 10:30 Pani Agnieszka Junne, jako przedstawiciel organizatora targów, oficjalnie zakomunikowała rozpoczęcie targów, a następnie zaprosiła na scenę Pana Mateusza Sidora – dyrektora Domu Literatury w Łodzi, który przywitał uczestników Targów Gier i Książki oraz towarzyszącego Festiwalu Puls Literatury. Po otwarciu rozpoczęły się spotkania z autorami, pierwszym gościem był Maciej Kaźmierczak, autor kryminału “Porzuceni”. Natomiast o godzinie 11:30 można było zasiąść na krzesłach i posłuchać pasjonujących historii Pana Macieja Siembiedy – autora książki „Kołysanka”. Fani tego autora byli zachwyceni, co można było zauważyć po dużej frekwencji i chęci zdobycia autografów. Dodatkowo  na stoisku Wydawnictwa Nocą, można było spotkać się i porozmawiać z Pawłem Leśniakiem – autorem m.in. takiej książki jak “Mumia”. 

Nie tylko gry i książki

Na targach nie zabrakło również innych atrakcji jak stoisko Wikingów, gdzie można było zaopatrzyć się w gadżety i biżuterię inspirowaną tymi wojownikami i ich kulturą. Był dostępny także pokój zagadek, stoisko z grami muzycznymi, czy też takie, na którym można było zaopatrzyć się w odzież związaną z grami, książkami i komiksami. Na nudę nie mógł narzekać nikt, ponieważ ilość atrakcji była tak duża, że cała rodzina mogła spędzić tam cały dzień. Nie było potrzeby wychodzenia z targów, ponieważ na terenie Hali Expo, dostępna była restauracja oraz szatnia. Mimo dużej liczby osób na wydarzeniu, nie było żadnych kolejek i wszystko przebiegało płynnie i doskonałej atmosferze. Można było zauważyć wśród uczestników malutkie dzieci, jak i osoby starsze. zdecydowanie jest to impreza dla każdego i w każdym wieku. Na uwagę zasługuje tutaj także doskonała lokalizacja miejsca targów. Głównie dlatego, że znajduje się w bardzo dobrym miejscu – blisko dworca Łódź Kaliska, obok centrum handlowego Sukcesja oraz sąsiaduje z Politechniką Łódzką. Nawet do centrum i ulicy Piotrkowskiej jest niedaleko. Jeśli przyjedziecie na kolejną edycję z daleka, to blisko znajdują się także dobre hotele. Wszystko jest bardzo dobrze skomunikowane i jest to ogromny atut. Jeśli natomiast nie będziecie wiedzieć jak dojechać na targi, to zapytajcie łodzian, bez wahania wam pomogą i będą obeznani z tym gdzie, co i jak. Mieszkańcy Łodzi doskonale orientują się w wydarzeniach jakie są organizowane na terenie ich miasta oraz gdzie znajdują się dane obiekty kulturalne i rozrywkowe. 

Podsumowanie

Targi Gier i Książki w Łodzi to doskonała szansa na poznanie najnowszych wydawnictw w zakresie gier planszowych i książek. Można tutaj spędzić weekend całą rodziną i świetnie się bawić. Obiekt o wysokim standardzie jakim jest Expo Łódź sprzyja dobrej atmosferze i komfortowi spędzaniu czasu. Wszystko odbywa się swobodnie i bez ścisku. Organizatorzy dbają i troszczą się o uczestników, starają się zapewnić jak najlepsze wrażenia każdemu kto przybędzie na to wydarzenie. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji być na tych targach, to koniecznie zarezerwujcie sobie czas w listopadzie przyszłego roku. Z pewnością będziecie zadowoleni. Dodatkowo, przyjazd możecie zaplanować z dodatkowymi atrakcjami jakie są dostępne w Łodzi, a tych nie brakuje. 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *