PGA to unikatowe wydarzenie na mapie Polski. Jest to jedyna tak duża i renomowana impreza poświęcona graczom i firmom z tej branży w naszym kraju. W dniach 7-9 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, pojawiło się blisko 50 tysięcy osób. W trakcie tych kilku dni, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi grami i gadżetami związanymi z gamingiem. Wśród wystawców pojawiły się największe marki świata oraz mniej popularni wydawcy. Różnorodność jaka panowała w centrum Poznania, nie pozwalała w żadnym stopniu na nudę. Praktycznie każdy pawilon na MTP był zagospodarowany i wypełniony po brzegi fanami gier. Wystawcy zadbali o wiele atrakcji i mnogość stanowisk do spróbowania swoich sił w ich produkcjach. Jeśli ktoś miał ochotę i czas, spokojnie mógł danego dnia – od rozpoczęcia do zamknięcia – rozkoszować się grą w różnego rodzaju gry. 

 

Nowości w świecie gier 

Wśród wystawców PGA 2022 można było znaleźć 2022 takie firmy jak na przykład: Ubisoft, Xbox, Nintendo, 11 bit studios, CD Projekt Red (Cyberpunk 2077), Plaion, Space Walkers, Art Games Studio, Render Cube Games, Awesome Games, Games Operators. To tylko niektóre firmy jaki zaprezentowały się na wydarzeniu. Nie sposób wymienić wszystkie.

W Poznaniu pojawiły się także firmy oferujące akcesoria i sprzęt dla graczy, a były to m.in. Mad Dog, Genesis,  Skullcandy, Yumisu. Ciekawostką było stoisko Warsaw Film School, która oferuje uczniom liceum o profilu kreacji gier wideo. Także jak można zaobserwować, przekrój wystawców był naprawdę ogromny. 

Różnorodność

PGA to wielka różnorodność. W trakcie trwania eventu można było spotkać wielu cosplayerów i pasjonatów różnego rodzaju gier. Przekrój wiekowy był naprawdę duży i jak widać, świat gier jest dla każdego bez względu na wiek. Wśród stoisk wyróżniała się na pewno ekspozycja 11 bit studios, gdzie zaprezentowano nadchodzącą grę The Invincible. Każdy mógł śmiało przetestować nową propozycję tego studia. Dodatkowo imprezę nakręca firma Rockstar Energy, która na swojej powierzchni wystawowej mocno rozkręcała wydarzenia dla gamerów. Sporo działo się także w teamie Xboxa, gdzie były zgromadzone tłumy. 

Podsumowanie

Bardzo trudno sprawdzić wszystko w trakcie jednodniowej wizyty na Poznań Game Arena. Jednak dla pasjonatów gier jest to miejsce obowiązkowe i w naszym kraju jest absolutnym ewenementem. Warto wybrać się choć raz i poczuć atmosferę świata gier i tego co mogą zaprezentować firmy z tej branży, a tego jest sporo. Zachęcam do wybrania się na koleją edycję, która zaplanowana jest już w terminie 6-8 października 2023 w Poznaniu. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *