Autorem książki jest znany YouTuber Tomasz Kopyra, który od lat zajmuje się piwem. Zasłynął z obalania piwnych mitów oraz stał się promotorem piwa kraftowego w Polsce. Dzisiaj zajmiemy się Jego publikacją, która wprowadza czytelnika w bardzo lekki sposób w świat piwa, który jest niesłychanie bogaty i zróżnicowany.

O czym jest książka

Publikacja traktuje o szeroko pojętym świecie piwa. Nie brakuje w niej wielu ciekawostek i śmiesznych mitów, które zostają zdyskredytowane. Oczywiście dowiemy się z niej jak powstaje piwo. Jakie są niezbędne składniki, techniki produkcji oraz przebieg. Autor oczywiście opisał trochę historii warzenia tego wspaniałego trunku. A historia ta jest naprawdę długa. Jak długa? A tego nie zdradzę, przeczytajcie sami 🙂 Tomasz opisuje również piwne style i pokazuje w ten sposób, że dla każdego znajdzie się coś dobrego. Zresztą nic dziwnego. Jest ich całe mnóstwo. Sprawdzić sami tutaj.

Lwią częścią książki jest wiedza przydatna na co dzień. Bardzo dokładnie zostaje przedstawiony aspekt etykiet piwnych, czyli dowiadujemy się jak należy je czytać aby wiedzieć co kupujemy. Oczywiście dowiemy się jak należy konsumować piwo aby otrzymać jak najwięcej wrażeń. Dowiadujemy się również jak warzy się piwo w domu i w jakim szkle je następnie podać naszym gościom.

Dla kogo jest ta książka

Publikacja przeznaczona jest dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś o piwie. Tomasz Kopyra bardzo lekko opisuje cały światek piwnej rewolucji w przyjazny sposób. Jeśli masz ochotę zgłębić podstawową wiedzę na temat tego trunku, sądzę że nie znajdziesz lepszej książki w Polsce. Jak sam tytuł mówi – znajdziesz tu wszystko co musisz wiedzieć aby nie wyjść na głupka.

Dla kogo ta książka nie jest

Zdecydowanie odradzam tą publikację osobom, które nie interesują się piwem, bądź są miłośnikami international light lagera czyli jasngo bezsmakowego trunku. Osoby, które są za pan brat ze światem piwnej rewolucji, również nie znajdą tu nowej ciekawej wiedzy. Książka traktuje o zbyt rozległym świecie aby była możliwość dogłębnej analiza każdego poruszonego tematu.

Wrażenia

Książka jest napisana bardzo lekko i przystępnie. Poruszająca wiele aspektów. Można powiedzieć, że pozostaje pewny niedosyt. Aż chce się wiedzieć więcej,bardziej dogłębnie. Moim zdaniem taki też był zamysł autora. Ma to być zajawka do bogatego świata piwnej rewolucji. Ja ze swojej strony zachęcam do przeczytania każdego, kto wypił kilka kraftowych piw i mu smakowało. Na pewno się nie rozczarujecie. Zachęcam Was również do zajrzenia na blog Tomasza Kopyry.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *