Ile to już razy można było w życiu doświadczyć marudzenia i narzekania ludzi wokół – zapewne setki. A to mało ktoś zarabia, dodatkowo ma kredyt na dom na trzydzieści lat, państwo za mało daje benefitów, a w związku to już w ogóle się nie układa. Dramat człowieka! Tylko że taka osoba nie ma pojęcia kto za to wszystko tak naprawdę odpowiada. To właśnie ten skamlący człowiek jest odpowiedzialny za to jak wygląda jego życie i co się w nim pojawia. Sąsiad i rząd nie mają z tym zbyt wiele wspólnego – wręcz mają to głęboko gdzieś. Dlatego skończ z biadoleniem i zabierz się  za budowę życia którego pragniesz.

Kanapa, piwo i seriale

Kraina marzeń i idylla zmęczonych po całym dniu pracy to magiczny świat seriali, przekąsek i napojów alkoholowych. Ah… gdy rano wstajesz i wychodzisz do pracy z utęsknieniem spoglądasz na kanapę i nawet łezka w oku się kręci. Prawdziwy koszmar – cały dzień czekania i spoglądania na zegarek, w trakcie gdy ktoś zmusza Cię do wykonywania obowiązków za które dostajesz wynagrodzenie. Gdzie są obrońcy praw człowieka? Skandal i degrengolada – oddajcie takiej osobie dzieciństwo i wakacyjną beztroskę. Zapewnijcie zasiłek i dożywotni darmowy dostęp do Netflixa, służącą i nielimitowany karnet do wykorzystania na produkty Kompani Piwowarskiej. Ważne aby ulubiony elixir z całej palety napojów poszedł na przelew.

Czy się stoi czy się leży, forsa się należy.

Szef krzywo patrzy od poniedziałku? A jak ma niby patrzeć skoro siedzisz z telefonem w ręce i non stop gapisz się w jego ekran – no tak – szkoda by było gdyby jakaś ciekawostka z fejsa Cię ominęła. W końcu wirtualne życie jest takie fascynujące i ważniejsze od prawdziwego. Tylko nie miej później pretensji o to, że wygląda nędznie. W Twoim życiu rośnie to, na czym się skupiasz – a skoro zawalasz sprawy w realnym świecie – to sam tego dokonałeś i tkwisz w bagnie po uszy. Szef chce żebyś w pracy wykonywał swoją pracę jak najlepiej i pomagał  mu rozwijać jego przedsiębiorstwo. Jednak Ty wolisz rozwijać nowe usługi Facebooka i robisz to całkowicie darmo – powiem Ci więcej tylko mocno się trzymaj krzesła – Facebook na Tobie zarabia!!!. Zarząd i akcjonariusze już zacierają ręce na myśl o takich osobach. Dodatkowo nabijasz wyświetlenia na YouTube, za które ktoś dostaje niezłą forsę. Najgorsze jest jednak to – że dajesz się okradać z najcenniejszego zasobu jaki posiadasz – a mianowicie czasu.

Czas na pobudkę

Swoje życie możesz przespać i ocknąć się w wieku 70 lat i nagle stwierdzić – marnowałem czas gapiąc się w telefon i komputer – zamiast podróżować, rozwijać się, spełniać się w wybranej dziedzinie i tworzyć coś interesującego. Pieniądze możesz odzyskać, lecz czas odchodzi w zapomnienie raz na zawsze. Może czas się spiąć i działać na maxa tu i teraz? Twój wybór, tylko nie lamentuj i nie narzekaj że jesteś taki poszkodowany oraz, że coś Ci się należy. Im wcześniej wylejesz na swoją głowę kubeł zimnej wody tym lepiej. Będzie to krok do zmiany i sięgnięcia po lepsze życie którego pragniesz. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *