Żyjemy bardzo szybko. Dzień za dniem, czas ucieka nam coraz szybciej. Na naszej głowie jest masa codziennych obowiązków oraz niespodziewanych wyzwań, a na naszej półce leży ciekawa książka, którą chcemy przeczytać od dłuższego czasu. Aby to zrobić pozostaje nam wyłącznie weekend. Jednak kiedy w końcu dotrwaliśmy do soboty, jesteśmy tak zmęczeni, że jedyne co chcemy zrobić, to odpocząć i mieć chwilę spokoju, a w niedzielę myślimy już o trudach początku tygodnia. W takiej sytuacji, audiobook może być twoim wybawieniem aby nadrobić lekturę.

Audiobook zawsze w twojej kieszeni

Audiobooki mają dużą przewagę nad tradycyjnymi książkami. Możesz je przechowywać na każdym elektronicznym urządzeniu. Być może właśnie czytasz ten artykuł na telefonie, który zawsze masz przy sobie. Wystarczy zainstalować aplikację do słuchania audiobooków np. Legimi – i gotowe. Możesz po nie sięgnąć w każdym momencie kiedy masz chwilę czasu lub wykonujesz mało angażujące zadanie. Nie masz już problemu, że nie zabrałeś książki ze sobą, gdy akurat jest chwila kiedy mógłbyś poczytać.

Audiobooki jako przyjemność

Słuchanie audiobooka jest bardzo przyjemne. Możesz sięgnąć po swoją ulubioną książkę w czasie, kiedy tradycyjna by się nie sprawdziła. Wychodzisz z psem na spacer, wkładasz słuchawki w uszy i masz przed sobą fantastyczne 30 minut Nie dość, że Twój pupil pobiega i będzie zadowolony, to Ty posłuchasz ciekawej lektury. 

Oczywiście, możesz również słuchać swoich ulubionych książek podczas codziennych obowiązków domowych, jak sprzątanie czy przygotowywanie posiłków. Ręce masz wolne, a umysł otwarty. W ten sposób nie tylko nadrabiasz zaległe lektury, ale również aktywnie wykorzystujesz każdą minutę czasu jaką masz. Audiobooki bardzo dobrze sprawdzą się również podczas prac wokół domu czy w ogrodzie.

Książka audio również może nam towarzyszyć podczas treningów. Nie ma znaczenia czy idziesz pobiegać czy na siłownie. Małe urządzenie w kieszeni, bezprzewodowe słuchawki i nawet nie zauważysz jak kolejne 10 km upływa z ulubionym autorem. Audiobook może nam umilać każdą aktywność sportową.. Dbasz jednocześnie o własny rozwój fizyczny oraz mentalny.

Jak widać, jest bardzo wiele obszarów życia w których audiobook sprawdza się znakomicie. Wymieniliśmy tylko kilka z nich. Zastanów się, kiedy Tobie może umilać czas? Z całą pewnością znajdziesz sporo takich sytuacji. Nawet nie zauważysz, jak na Twojej wirtualnej półce znajdzie się dużo przesłuchanych fantastycznych pozycji.

Audiobook super rozrywką 

Nie zapominajmy również, że audiobooki są fenomenalną rozrywką. Ich twórcy dbają o każdy szczegół. Nagrywane są w taki sposób, aby potęgowały przyjemność z słuchania. Lektorzy czytają w emocjonujący sposób, wciągając w świat lektury jeszcze bardziej. Na mojej liście jest sporo tytułów, które pobudziły moje emocje tak mocno, że postanowiłem do nich wielokrotnie wrócić. Audiobooki nie dość, że są bardzo “poręczne” – to również wynagradzają nam brak fizycznego kontaktu z książką. Wiele osób, które postanowiły włączyć pierwszy raz książkę audio, zakochują się w tej formie konsumowania treści.

Wpis powstał we współpracy z Legimi.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *