PodsumowującW serwisie Netflix mamy do dyspozycji szereg seriali o różnej tematyce. Oglądanie wielu z nich może być świetną rozrywką oraz zapewnić motywację i inspirację do działania. Dzisiaj przedstawię te seriale, które są warte uwagi pod względem wizualnym i merytorycznym. Każdy z wymienionych wciąga od początku do końca i trudno się oderwać od oglądania.

Ostatni taniec

Historia drużyny Chicago Bulls i Michaela Jordana to gotowy scenariusz zaczerpnięty z życia. Serial który zaprezentował nam Netflix jest perfekcyjny pod wieloma względami. Fabuła, ujęcia, montaż i narracja – te elementy sprawiają, że mamy do czynienia z materiałem od którego trudno jest przerwać. Odcinek za odcinkiem wciąga i uzależnia od poznania dalszej części historii tej wybitnej drużyny. Losy bohaterów są zaprezentowane w precyzyjny i trzymający w napięciu sposób. Dowiadujemy się co motywowało Jordana do sięgania po kolejne zwycięstwa. Jak również co wydarzyło się po sezonie w którym drużyna Bulls zdobyła szóste mistrzostwo. Mamy okazję przekonać się jaka atmosfera panowała w zespole przez wspólnie spędzone lata. Można spotkać się nawet z opinią, że jest to jeden z najlepszych seriali dokumentalnych wszechczasów. 

Chef’s Table

Program tematycznie oparty na szefach kuchni i gotowaniu. Jednak w tym serialu dowiadujemy się także wielu cennych informacji o losach danego kucharza. Na przykład tego jaką drogę musiał przejść aby znaleźć się w prestiżowym gronie najlepszych na świecie w swoim fachu. Każdy odcinek jest poświęcony innej osobie której losy są opowiedziane w wyjątkowy sposób. Mamy do dyspozycji historie szefów kuchni z całego świata, od Patagonii, po Tajlandię. Można zainspirować się i zmotywować tymi opowieściami do zmiany swojego życia i podążania inną drogą. Ponadto widzimy jakie trudności napotkali bohaterowie programu i jak sobie z nimi poradzili – co doprowadziło ich do mistrzostwa w swoim fachu. Do dyspozycji jest aż sześć sezonów, więc jest w czym wybierać. Nie sposób się nudzić przy tak ekscytujących widokach, opowieściach i nietuzinkowych postaciach przedstawionych w serialu. 

Formuła 1: Jazda o życie

Serial opowiada o dwóch sezonach zmagań najlepszych kierowców wyścigowych na świecie. Śledzimy w nim poczynania zespołów Formuły 1 – Królowej motosportu. Jeśli ktoś lubi wyścigi i adrenalinę, to jest to program dla niego. Widzimy w nim trudności kierowców, ich wzloty i upadki oraz to jakiej presji są poddawani na co dzień w jednym z najbardziej wymagających sportów na świecie. W drugim sezonie mamy okazję zobaczyć naszego rodaka Roberta Kubicę, który po wypadku i ośmiu latach powrócić do rywalizacji w barwach teamu Williams. Jest to niezwykle barwny i emocjonujący program, gdzie mieszają się piękne widoki wielu zakątków świata, ogromne pieniądze, szybkie samochody, stres, presja, radość, smutek i rozczarowania. Serial nie tylko dla maniaków motoryzacji i wyścigów. 

Powyżej opisane zostały seriale na Netflix, które w ostatnim czasie wywarły na mnie ogromne wrażenie. W komentarzach dajcie znać co polecacie na Netflix i innych platformach streamingowych. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *