Do niedawna miłośnicy książek musieli ograniczać się do zabierania ze sobą w podróż jednej lub kilku książek. Posiadanie fizycznych wersji było również problemem dla osób mieszkających w niewielkich mieszkaniach. Dzisiaj wybawieniem dla takich ludzi są ebooki. Dzięki temu rozwiązaniu, w jednym urządzeniu można posiadać tysiące plików z publikacjami. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w dowolnej chwili przeskoczyć na inną pozycję i delektować się czytaniem książek wielu ulubionych autorów. Aktualnie dostępne są również takie serwisy jak Legimi – dzięki któremu nie trzeba kupować osobno każdego ebooka. Wystarczy wykupić miesięczną subskrypcję i cieszyć się ogromną biblioteką tytułów.

Wygoda podczas przemieszczania

Chyba każdy miał styczność z sytuacją w której chciał zabrać mnóstwo rzeczy, które niestety nie mieściły się w jednym plecaku lub torbie. Zazwyczaj trzeba było zrezygnować z zabierania wielu pozycji książkowych. Niezwykle dramatyczna sytuacja dla mola książkowego. Obecnie można przerzucić na telefon lub czytnik mnóstwo tytułów i nie przejmować się nadmiernym bagażem. W każdej wolnej chwili można odpalić dowolnego ebooka i zabić trochę czasu np. w kolejce do lekarza czy w pociągu gdy czeka nas długa podróż. Korzystając z aplikacji Legimi można nawet czytać offline i nie trzeba mieć dostępu do sieci – z którą jak wiadomo różnie bywa. Jest to bardzo problematyczne gdy przejeżdża się przede wszystkim przez las i sygnał jest zrywany. Aplikacja pozbawia nas tej uciążliwości. 

Szybki dostęp do nowości

Wielu maniaków książkowych czeka z niecierpliwością na nowe wydania ulubionych pisarzy. Wiąże się to z oczekiwaniem na wydanie danej pozycji i dostarczenie jej pod wskazany adres gdy chodzi o wersję papierową. Z ebookami nie ma takiego problemu, ponieważ wystarczy wejść do sklepu lub apki  i pobrać w kilka minut plik. Jest to bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Co najważniejsze, do lektury można przystąpić natychmiast po zakupie. W przypadku publikacji drukowanych nie mamy takiej możliwości, musimy poczekać na kuriera z paczką.

Podsumowanie

Wiele osób czyta wyłącznie książki w wersji papierowej i są wierni temu rozwiązaniu. Jednak nie zawsze można zabrać ze sobą tyle egzemplarzy ile by się chciało. Na ratunek przychodzą ebooki i urządzenia elektroniczne. Dzięki cyfrowym rozwiązaniom można posiadać mnóstwo książek w jednym niewielkim nośniku danych. Nie ma możliwości, że zabraknie nam na wakacjach pozycji do czytania. Podczas urlopu można przeczytać co najwyżej kilka książek – nie kilkaset – a tyle jesteśmy w stanie posiadać w czytniku lub telefonie. Wszędzie gdzie się ruszymy mamy je przy sobie i mamy możliwość korzystania o każdej porze i w każdym dogodnym miejscu. Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu, być może przekonają się do niego fani tradycyjnych książek. Jest to alternatywa umożliwiająca czytanie, gdy nie można pozwolić sobie na posiadanie publikacji drukowanej. Dla osób nałogowo czytających będzie to ciekawe rozwiązanie i urozmaicenie swojego zainteresowania z pochłanianiem kolejnych pozycji.  

 

Wpis powstawał we współpracy z 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *