Pozostały ostatnie dwa tygodnie wakacji, jednak nie każdy miał jeszcze możliwość wypocząć. Część osób dopiero wybiera się na urlop. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, można jednocześnie przemieszczać się i delektować twórczością ulubionych autorów książek. Przyjrzyjmy się zatem, jakie możliwości dają nam audiobooki podczas wakacyjnych wojaży. 

W samochodzie, pociągu i autobusie

Jeśli wybieracie się w podróż autem, możecie odpalić aplikację Legimi i wybrać interesującą Was książkę w wersji audio. Jeżeli jedziecie sami, sytuacja jest prosta – włączacie to co jest w kręgu Waszych zainteresowań. Natomiast jadąc z rodziną, macie szansę spędzić czas w trasie – słuchając pozycji która zapewni frajdę każdej osobie – rodzicom i dzieciom. Jest to wspaniałe doświadczenie i okazja do zacieśnienia relacji. Po wysłuchaniu będziecie mieli okazję wymienić opinie i poglądy na temat audiobooka. Z pewnością jest to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Natomiast jeśli jedziecie sami pociągiem lub autobusem, to zamiast marnować czas i wyłącznie patrzeć przez okno, możecie sięgnąć po audiobooka i skorzystać z okazji posiadanego wolnego czasu. Podczas takiej podróży można wysłuchać ogromną część publikacji. Nie często na co dzień zdarza się sytuacja, że mamy do dyspozycji kilka godzin na posłuchanie ulubionej książki. Warto to wykorzystać.

Na plaży

Podczas odpoczynku na plaży również można założyć słuchawki i rozkoszować się twórczością wybranego twórcy. Czytanie książki papierowej może być problematyczne w pełnym słońcu, dlatego bardzo pomocne i wygodne są audiobooki na urządzeniu mobilnym. Odpalacie aplikację i zakładacie słuchawki, aby po chwili cieszyć się twórczością pisarza. Dodatkowo, jeśli macie do dyspozycji głos jednego z ulubionych lektorów – będzie to wspaniale spędzony czas. Jeśli jesteście spragnieni słońca, opalenizny i wiedzy, będzie to idealne połączenie. 

Na lotnisku

Podróżowanie samolotem wiąże się czasami  z długimi godzinami oczekiwania na lotnisku. Głównie przy dalekosiężnych wojażach, gdzie mamy do czynienia z przesiadkami. Aby godziny spędzone na lotnisku mijały szybciej, warto również włączyć telefon i zagłębić się w książkę w wersji audio. Nie dość że posłuchacie książki – na której czytanie zazwyczaj brakuje czasu – to jeszcze czekanie nie będzie się Wam tak dłużyło. Z pewnością nie raz chcieliście usiąść w domu do lektury książki tradycyjnej, jednak wielokrotnie pilniejsze sprawy absorbowały Waszą uwagę. Teraz macie szansę to nadrobić, lecz w wersji do słuchania. 

Podsumowanie

Korzystając z takich aplikacji jak Legimi, macie szansę na poznanie wielu audiobooków i ich wybór spośród tysięcy tytułów. Okres wakacyjny i podróżowanie są idealną okazją do nadrobienia zaległości w słuchaniu książek w wersji audio. Godziny spędzone na przemieszczaniu się i oczekiwaniu na dalszą podróż będą idealną okazją aby wysłuchać publikacji ulubionych autorów i odkrycie nowych. Polecam tę formę spędzania wolnego czasu, z której sam korzystam bardzo często. 

Audiobooki znajdziecie w aplikacji Legimi

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *