Każda dyscyplina sportu posiada swoje korzenie i została zapoczątkowana przez pewną osobę lub grupę ludzi – często przez przypadek. Nie inaczej było ze sportami motorowymi. Discovery+ umożliwia nam wejrzenie w głąb umysłów ludzi, którzy stali się prekursorami i odkrywcami nowych wyzwań i rywalizacji. Początkowa pasja przerodziła się w profesjonalne zawody i wyścigi, zrzeszając tłumy miłośników adrenaliny i prędkości. Geneza powstania wielu dyscyplin jest niezwykle zaskakująca i właśnie dlatego mamy okazję obejrzeć serial Gwiazdy motoryzacji”  – w którym dokonano analizy i historii najpopularniejszych zmagań kierowców wyścigowych.

Niepozorne początki

Żaden ze sportów motorowych nie był doskonale zaplanowanym i przemyślanym wyzwaniem dla śmiałków. Najczęściej ewoluował z biegiem lat w kierunku i kształcie jaki obserwujemy obecnie. Wyścigi NASCAR rozwijały się metodą prób i błędów. Jedną z najważniejszych osób jakie przyczyniły się do ulepszenia i zmiany postępowania podczas tej rywalizacji był Junior Johnson. To właśnie on jest jednym z głównych bohaterów pierwszego odcinka serii. Jego przemyślenia i obserwacje wprowadziły wiele rozwiązań i praktyk, jakie  stosuje się w obecnych czasach. Historia tej postaci to materiał na pełnometrażowy film. Dla fanów wyścigów NASCAR jest to pozycja obowiązkowa do obejrzenia. 

Niezwykli Śmiałkowie

Formuła 1 to królowa motosportu, jednak jej obecna forma jest daleka od tej jaka była kilkadziesiąt lat temu. Nie było tylu zabezpieczeń dla kierowców i była o wiele groźniejszą dyscypliną niż dzisiaj. Drugi odcinek opowiada o jej rozwoju i bohaterze jakim był Marco Andretti – niezwykle utytułowany kierowca. Mamy okazję dowiedzieć się, jakie innowacje były wprowadzane z każdym sezonem wyścigowym i z jakim niebezpieczeństwem mieli do czynienia zawodnicy na torze. Wypadki śmiertelne były codziennością i nikt nie mógł był pewny powrotu do domu po starcie. W tamtych czasach była to bezwzględna rywalizacja. 

Samochody na sterydach

Historia zawodów Monster Truck jest niebywała. Rozpoczęła się od pasji kilku śmiałków. Dzisiaj jest to niezwykłe widowisko, pełne popisów i adrenaliny. Widzowie mają okazję oglądać zapierające dech w piersiach skoki ogromnych samochodów. Mimo iż geneza tych olbrzymów skupiała się wyłącznie na wyścigach, dzisiaj jest to fenomenalne widowisko dla każdego. Ta dyscyplina dowodzi, że pasja i zaangażowanie mogą doprowadzić do wielkich rzeczy i ogromnej popularności. Fenomen Monster Truck jest wszechobecny na całym świecie. Warto zajrzeć do trzeciego odcinka i odkryć tajemnice powstania tych spektakularnych samochodów i ich rywalizacji.

Nielegalny wyścig

Gdy polityka wpływa bezpośrednio na życie ludzi, wówczas dochodzi do buntu i nietypowych zachowań obywateli. Tak było w przypadku startu wyścigu Cannonball. To niezwykłe wydarzenie w historii USA doprowadziło do jego upamiętnienia w filmie o tym samym tytule. Wielu miało zapewne okazję obejrzeć ten film, lecz z pewnością nie zdają sobie sprawy z istotnych szczegółów związanych z tym przedsięwzięciem. Ten ryzykowny rajd przez Stany Zjednoczone był niezwykłym wydarzeniem i obił się szerokim echem na całym świecie. Warto poznać perypetie jego uczestników i to co działo się w jego trakcie. 

Niewiarygodna prędkość

Piąty odcinek opowiada perypetie amatorów pragnących stworzyć najszybszy samochód na świecie we własnym garażu. Nie posiadając żadnego doświadczenia, grupa śmiałków postanowiła dokonać wręcz niemożliwego. Ucząc się na własnych błędach dążyli do ustanowienia rekordu świata i zdobycia tytuły najszybszego pojazdu na kuli ziemskiej. Ta niebywała opowieść jest genialnym przykładem tego jak wizja i upór potrafią pomóc w dążeniu do wielkiego marzenia.

Rywalizacja i przyjaźń

Ostatni odcinek serialu ukazuje zmagania dwóch osób jakimi są Snake i Mangoose podczas wyścigów równoległych. Swoim zachowanie i usposobieniem zyskali sympatię tysięcy kibiców i na stałe zapisali się w motoryzacyjnej historii USA. Możemy tutaj poznać zakulisową rywalizację i przyjaźń która ewoluowała przez wszystkie lata jakie te osoby spędziły na walce o wygraną. Kibice byli wniebowzięci w obserwowaniu tych dwóch postaci na torze. Prędkość, przyjaźń, show i pieniądze to była mieszanka wybuchowa. Obejrzyjcie również ten odcinek i przekonajcie się czym był ten rodzaj wyścigów i rywalizacji.

Podsumowanie

Serial Gwiazdy motoryzacjijest świetną lekcją historii, dawką emocji i adrenaliny. Mamy okazję poznać nieznane dotąd powszechnie fakty na temat kilku dyscyplin motoryzacyjnych. Poznajemy losy osób biorących udział w rozwoju każdej z nich. Z jednej strony jest to ogromna lekcja historii, a z drugiej niezwykła rozrywka. Polecam gorąco ten serial, sami będziecie zaskoczeni jak mało wiecie o wymienionych dyscyplinach i zaangażowanych w nie osobach. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *