Szereg poradników i mówców motywacyjnych porusza temat osiągania i trwania w szczęściu. Wszystkie poruszane zagadnienia i wskazówki w ich przypadku, wydają się być bardzo ogólne i odnoszą się do każdej osoby w taki sam sposób. Inaczej sprawa wygląda w przypadku książki Przemysława Śliwińskiego, autora książki Ruszaj po szczęście. Cztery drogi do lepszego życia”. W tej publikacji zostały poruszone takie obszary życia człowieka jak: dieta, sport, relaks, hobby, podróże, rozwój czy też odpoczynek. Są to główne tematy jakie rozwinął autor, lecz ma on do przekazania znacznie więcej. Przyjrzyjmy się zatem zawartości tej pozycji książkowej.

Indywidualne podejście

Co szczególnie zwraca uwagę w trakcie czytania publikacji, to indywidualne podejście do odbiorcy treści. Autor skupia się na przekazywaniu wiedzy w sposób przystępny i dedykowany dla każdego z osobna. Bierze pod uwagę mnóstwo zmiennych i pokazuje, jak każdy z nas może dążyć do szczęścia. Aby je osiągnąć, ważne są nasze indywidualne preferencje, charakter, styl życia i usposobienie. Nie każdy będzie się czuł tak samo dobrze w określonym miejscu, takiej samej pracy i z tymi samymi ludźmi. Różnimy się znacząco od siebie i właśnie tą różnorodność trzeba brać pod uwagę, gdy myślimy o naszym dobrym samopoczuciu, komforcie i radości z życia. Przemysław Śliwiński daje nam na tacy pomysły dotyczące sięgania po szczęście, jednak sami musimy wybrać najlepsze dla nas elementy, które wpłyną na ostateczny kształt osobistego szczęścia. 

Dieta, sport, relaks

Wyróżniającymi się zagadnieniami książki, są także przedstawione pomysły na zdrowe i smaczne posiłki, jakie możemy natychmiast wdrożyć do naszej diety oraz koncepcje wycieczek rowerowych lub treningów naszego ciała. Przedstawione pomysły są proste, ciekawe i co najważniejsze, tanie! Autor inspiruje nas do wymyślania własnych przygód i podpowiada co zrobić, aby nasze wyprawy były niezapomniane i nie wymagały wielkich nakładów finansowych. Mikro turystyka po naszych górach może być niezwykła i warto testować różne warianty wycieczek, o różnym stopniu skomplikowania. Oczywiście ważny jest także odpoczynek i relaks, o tym również pomyślał autor i dzieli się swoimi spostrzeżeniami, odnośnie skutecznego wypoczynku i regeneracji ciała i umysłu. Po szczegóły odsyłam do książki, będziecie zaskoczeni, jak proste i interesujące wyprawy, a także diety, można stosować na rzecz naszego ciała i osiągania szczęścia. 

Podsumowanie

“Ruszaj po szczęście. Cztery drogi do lepszego życia” wydana przez wydawnictwo Bellona, to przyjemna w odbiorze i inspirująca pozycja, dzięki której można inaczej spojrzeć na swoje życie i drobnymi zmianami w codzienności, wzbogacić dany nam na ziemi czas. Autor udowadnia, że bez posiadania wielkiego budżetu finansowego, możemy żyć aktywniej, zdrowo i zwyczajnie cieszyć się życiem. Już samo oderwanie się od mediów społecznościowych, telewizji, portali informacyjnych da wymierne efekty. Dodatkowo sport i zdrowa dieta zapewnią naszemu organizmowi odpowiednie paliwo, co przełoży się na nasze lepsze samopoczucie. Wszystko to złoży się na nasze szczęście odczuwane długofalowo, a nie tylko w wybranych momentach życia. Zdecydowanie warto sięgnąć po egzemplarz tej książki i wdrożyć proste pomysły w życie. Pomogą na pewno polepszyć jakość życia i sprawią wiele radości oraz przyjemności. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *