Każdy z Nas ma 24 godziny dziennie. Żyjemy w coraz większym pędzie. Brakuje nam czasu na wartościowe rzeczy, a mimo to marnujemy go na czynności, które powinniśmy robić w momencie kiedy mamy wolny czas. Jednak my marnujemy go na przyjemności i tak zwane zabijacze czasu, zamiast zabrać się za pilne sprawy, a później realizujemy je na szybko – popełniając przy tym masę błędów. Czas ograniczyć, bądź całkowicie pozbyć się pewnych przyzwyczajeń. Nie rób tego więcej!!!

Media społecznościowe

Każdy z Nas lubi wiedzieć co się dzieje u Naszych znajomych i rodziny. Wracamy do domów i włączamy np. Facebooka tylko na 5 min, tylko zobaczę co u Mateusza i odpiszę na wiadomości na komunikatorze. Jak to możliwe? Już scrolluję godzinę? Jeżeli i Ty tak masz – to przestań popełniać ten błąd, przenieś przeglądanie mediów społecznościowych na godziny wieczorne, kiedy już masz wykonane wszystkie zaplanowane czynności. Możecie uznać, że podcinamy gałąź na której sami siedzimy, w końcu nasz blog również ma fanpage na Facebooku, jednak dla Nas jest o wiele ważniejsze abyś wykonał plan dnia niż dał nam lajka.

Oglądanie multimediów w internecie i telewizji

Nie ma to jak po ciężkim dniu złapać chwilę oddechu i odpocząć. A to jak już się relaksuję to obejrzę kolejny odcinek na Netflixie. Jeżeli robisz to od czasu do czasu i poświęcasz czas na jeden odcinek, to jest wszystko w porządku, ale jeśli przypominasz sobie że masz do zrobienia masę rzeczy, a już leci piąta część – to czas przestać opłacać subskrypcję. Czas na detoks!!! Wszystko jest dla ludzi ale jak nie umiesz przestać, to jest już coś nie tak. Każdemu należy się kontrolowana przyjemność, ale nie kontrolowana to złe przyzwyczajenie które należy zwalczać.

Naprawię to sam

Oczywiście że tak. Trzeba naoliwić drzwi bo skrzypią, żarówka się przepaliła, odpowietrzyć grzejniki itp. Jeżeli umiesz i masz odpowiednie narzędzia oczywiście należy samemu to naprawić. Ale jeżeli w Twoim domu spada ciśnienie wody i po wymianie filtru nadal jest problem, a Ty nie wiesz o co chodzi, to nie przeszukuj forów przez pięć godzin. Następnie podejmuj próby sprawdzenia wszystkich przypadków, które znalazłeś w internecie. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że nie uda Ci się usunąć usterki chociażby z braku narzędzi. Poświęcisz na to 8 godzin swojego życia, a i tak na końcu zadzwonisz po hydraulika, który usunie awarię w godzinę i zainkasuje 100 zł. Policz ile zarabiasz za godzinę w pracy i dolicz ten koszt do opłaty za usługę. W końcu zmarnowałeś jeden dzień pracy. Na litość boską, jak jesteś w jakiejś dziedzinie zielony to w ciągu kilku chwil nie posiądziesz tej wiedzy z internetu – nie wspominając o drogich specjalistycznych narzędziach. Są czynności których nie należy się podejmować!

Nie znam się ale się wypowiem

Wiele osób nie wie o czym mówi, a później próbuje nam to udowodnić poprzez wyszukiwanie informacji w internecie na obronę swojego zdania. A jak dobrze wiecie – w sieci znajdziecie wszystko, dlatego jeżeli jakaś informacja nie pochodzi ze sprawdzonego źródła, zawsze podchodźcie do niej z dystansem. Jeżeli wujek od 30 lat zajmuje się podłączeniem pieców węglowych, to nie próbujcie mu udowodnić że się myli. Na 99% wyjdziecie na ignorantów i stracicie masę czasu. Wy również wykonujecie jakąś prace na której zjedliście zęby i dobrze wiecie jak wiele głupot można wyczytać. Nie róbcie tego sobie i innym. Przeznaczcie ten czas na coś pożytecznego.

Źle to robisz, ja to robię tak!!!

Chyba nie ma nic bardziej denerwującego jak ktoś próbuje Wam udowodnić, że Jego sposób jest lepszy. A jak zaczyna przedstawiać milom argumentów dlaczego, to już w ogóle można wybuchnąć. Zaczynacie się sprzeczać i zamiast załatwić sprawę w kilka/kilkanaście minut, problem urasta do rangi większego ego – a praca stoi i czeka na rozstrzygnięcie nierozstrzygniętego. Jeżeli ktoś wykonuje swoją pracę w taki sposób, że osiąga zamierzony cel w podobnym czasie – nie ma sensu się wspierać. Niech każdy pracuje jak mu wygodnie. Jednym słowem dajmy żyć!

A według Was jakie czynności zabierają Wam najwięcej czasu i jakie przyzwyczajenia należy w sobie tłumić, aby Nam wszystkim lepiej mijał wspólnie czas oraz łatwiej współpracowało?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.