Nie chcesz dostosować się do panujących zasad?? Masz własne zdanie, często niezgodne z powszechnie przyjętą opinią. Wolisz być niezrozumiały i dziwny, niż dać się stłamsić w środku? Jesteś w grupie osób które posiadają cechy osobowości, które bardzo często są postrzegane za negatywne – co nie jest prawdą. To właśnie takie osoby osiągają najwięcej i są zadowolone ze swojego życia. Nie boją się iść po swoje nie patrząc na innych, często nie licząc się z opinią otaczającego świata. Dzięki takim ludziom ludzkość idzie przed siebie z podniesioną głową.

Mówisz co myślisz 

Mało kto szanuje osoby, które mówią co myślą. Lubimy otaczać się ludźmi pięknie mówiącymi o nas i naszych czynach. Wybieramy takich co zostawiają własne opinie dla siebie. Czujemy się urażeni jak ktoś nam powie, że się mylimy albo nie zgadzają się z nami. Uważamy ich za chamów i prostaków. Nie chcemy z nimi przebywać. Bardzo często boli nas że wypowiadane słowa przez te osoby są prawdziwe. Ale kto chce znać prawdę?? Ja osobiście bardzo cenię ludzi co nie boją się powiedzieć co myślą. Daje nam to bardzo wartościowy feedback. Nie możemy zamykać się wyłącznie na własne osądy. Poznajmy punkt widzenia innych i przemyślmy co powiedziały, a nie usuwajmy ich z naszego grona znajomych.

Nie jesteś poprawny politycznie 

W dzisiejszym świecie istnieje coś takiego jak poprawność polityczna. Jednak mam wrażenie od dłuższego czasu, że to już nie jest żadna poprawność, tylko hasło do narzucania społeczeństwu jak ma myśleć i co jest dobre a co nie. Zakłamuje się przy tym historię oraz czyjeś wyobrażenie. Bardzo nie podoba mi się kiedy adaptujemy jakąś książkę a następnie ktoś wchodzi w to z butami i mówi – DYSKRYMINACJA!!!!!! bo nie ma żadnego aktora czarnoskórego. Ale zaraz, przecież akcja toczy się w dwunastowiecznej wschodniej europie. Czy tu ktoś przypadkiem nie przesadza?? To nie jest żadna dyskryminacja!! Jest to odzwierciedlenie prawdy historycznej. Jednak coraz mniej osób pozwala sobie na takie przedstawienie prawdy. Wolą zakłamać prawdę dla świętego spokoju, dlatego należy rozsądnie operować poprawnością, bo wielokrotnie jest ona nieuzasadniona i krzywdząca. Bardzo często w imię krzyczącej mniejszości i próby zmiany prawdy.

Robisz co czujesz

Nie zwracasz uwagi na to co powiedzą inni. Robisz co czujesz i jest Ci z tym dobrze?? A jednak wiesz, że przez większość jesteś uważany za dziwaka? Świadczy to o ignorancji otaczającego Cię świata. Dopóki nie dopuszczasz się czynów, które wpływają na innych w negatywny sposób, to nie musisz się przejmować innymi. Osoby te zazwyczaj są o wiele szczęśliwsze od społeczeństwa i dlatego są często marginalizowane. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas chciałby zrobić coś, co może spowodować negatywny odbiór innych i dlatego rezygnujemy. Osoby które się tym nie przejmują są odbierane jako dziwaki, bo przecież nie wypada, nie należy, w głowie się nie mieści. Jeżeli czytasz ten tekst, pomyśl co od dawna chciał byś zrobić ale się boisz i zrób to. Poczuj się z tym dobrze i nie przejmuj się co inni powiedzą.

Ignorujesz stereotypy

Kto z Nas nie usłyszał tak nie należy, tego się nie robi, to jest niedopuszczalne a na pytanie – Dlaczego? Słyszysz – bo tak jest że pewnych rzeczy nie należy robić. Czyli zostajesz nakłaniany do pewnych stereotypów z którymi się nie godzisz. Pewnego dnia zaczynasz je ignorować i żyjesz po swojemu. Gratuluję odwagi, możemy bardzo dużo, wystarczy zrobić ten pierwszy krok, nie daj się zamknąć w niekomfortowej przestrzeni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *