Życie codzienne składa się przede wszystkim z obowiązków, trosk oraz parcia przed siebie. Coraz częściej wydaje się nam, że ma to wszystko coraz mniej sensu. Coraz trudniej  nam się wstaje i z biegiem czasu przestajemy odczuwać przyjemność życia. Zapominamy jak to jest odczuwać przyjemność każdego dnia. Zapominamy jak dostrzec pozytywne aspekty jego przemijania.

Przyzwyczajenia

Dzieje się tak ponieważ do większości rzeczy się przyzwyczajamy. Uważamy je za pewniki i przestajemy czerpać z nich przyjemność, albo co gorsze w ogóle ich nie zauważamy. Robimy wszystko w biegu i nie pamiętam jak kiedyś się danymi sytuacjami delektowaliśmy. Nasz pęd nie pozwala nam na poznawanie nowych rzeczy, które sprawiają najwięcej przyjemności – ponieważ coś odkrywamy. Zwolnij i pomyśl kiedy coś ostatnio odkryłem? Kiedy pozwoliłeś abyś poczuł się zaskoczony i zauroczony? Umiesz sobie to przypomnieć?

Zatrzymaj się na chwilę

Aby zmienić stan rzeczy przypomnij sobie co kiedyś sprawiało Ci sporo przyjemności. Sprawdź je ponownie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nadal sprawiają Ci masę przyjemności, ale musisz się nad nimi pochylić i dać sobie chwilę. Jeśli przebiegniesz obok nich z prędkością światła, nic nie poczujesz. Sam sobie nie dajesz szansy na zachwycenie się tym co Nas otacza. Przypomnij sobie jaki piękny jest zachód słońca czy bujna zielona przyroda. W dorosłym życiu tracimy umiejętność dostrzegania pięknych rzeczy. Zaczynamy żyć od problemu do problemu, od obowiązku do obowiązku.

Lepsze samopoczucie

Jeżeli stracimy umiejętność dostrzegania otaczającego nas świata, stracimy sens i przyjemność z życia. O ile możesz być szczęśliwszy jak zauważysz chodź małą część tych wszystkich ekscytujących zbiegów okoliczności. Mała drobnostka codziennie, a ile paliwa do życia i walki z codzienną rutyną i przeciwnościami.  Sam spróbuj, a przekonasz się, że drobne przyjemności jak delektowanie się ulubiona kawą, wstanie na wschód słońca, spacer z ukochaną osobą, dają więcej niż pełne konta. To dla takich chwil żyjemy. Niestety nasz pędzący świat nie pozwala nam o tym pamiętać. Nie dajmy się w to wciągnąć. Szukajmy codziennych zachwytów aby Nas nakręcały.

Życie jest piękne

Aby udało się Wam dostrzegać piękno codziennego świata musicie znaleźć czas. Zaplanujecie wcześniejsze wstawanie, spacery o zachodzie, rozglądajcie w każdej wolnej chwili za pozytywnymi doznaniami. Każdy dzień wzbogacony takim malutkim pozytywnym tchnieniem będzie o wiele lepszy niż życie w pędzie. W sumie za czym tak gonimy? Czy jest to dla nas ważne?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *