Każdy z nas lubi to co zna. Każda większa zmiana jest dla nas zagadką, która nie zawsze pozytywnie się kończy, dlatego tak niechętnie szukamy nowych ścieżek naszego życia. Jednak każdy z nas powinien zmieniać po części swoje życie. Prowadzi to do wielu ciekawych doświadczeń i bardzo często radości z życia.

Bodziec

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje przysłowiowego kopa aby ruszyć dalej. Często tym bodźcem są wymuszone zmiany, jak utrata pracy czy chociażby w ostatnim czasie inflacja i dwukrotnie wyższe raty kredytów hipotecznych. Takie sytuacje zmuszają nas do wyjścia ze strefy komfortu. Musimy udać się po podwyżkę do szefa lub poszukać lepiej płatnej pracy. Swoją drogą ile osób czekało z tym za długo. Kiedy otrzymamy jedno lub drugie, wielu odczuwa świeży podmuch energii do dalszej walki o swoje. Warto dla tego uczucia odważyć się sięgnąć po czegoś nowego.

Cell

Zmiany prowadzą nas również do naszych celów. Pracując jako pracownik niskiego szczebla, nigdy nie będziemy mogli sobie pozwolić na zakup chociaż upragnionego Porsche. Aby spełnić to marzenie, musimy awansować w szczeblu kierowniczym lub założyć własną działalność gospodarczą. Jedno jest pewne – tylko zmiany w życiu pozwolą nam na dążenie do upragnionych celów. 

Rozwój

Dzięki zmianom cały czas się rozwijamy. Możemy podejmować się coraz to bardziej zaawansowanych zagadnień w naszej dziedzinie, bądź w ogóle zmienić naszą karierę. Dzięki temu wszystkiemu nasze doświadczenia są unikalne i bardzo często warte sporych pieniędzy. Jeżeli ktoś uważa, że praca w jednym miejscu na tym samym stanowisku doprowadzi do przełomu w jego życiu, jest w błędzie.

Pewność siebie

Każda udana zmiana buduje w nas pewność siebie. Wiemy, że możemy osiągać zamierzone cele oraz pokazujemy przede wszystkim sobie, że stać na wiele więcej niż można było uważać. Takie budowanie pewności pozwala częściej wychodzić ze strefy komfortu, a to znowu dodatkowo buduje własną wartość. 

Porażki

Oczywiście nie każde wyzwanie skończy się sukcesem. Jednak kiedy podejmujemy ryzyko, które się nie opłacało musimy szybko reagować i poprawiać naszą sytuację. Dzięki temu uczymy radzić sobie w kryzysowych sytuacjach i zyskujemy kolejny atut. Nie tylko pozytywne aspekty są cenne w życiu, ale również te negatywne, które nas zahartują.

A ty jak uważasz – dlaczego warto dokonywać zmian w swoim życiu zawodowym i prywatnym?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *