Już za niespełna miesiąc w Polsce odbędą się wybory parlamentarne (13.10.2019). Zanim oddasz głos, jeszcze raz przemyśl czy aby Twój wybór jest podyktowany zdrowym rozsądkiem. Czy to, co proponuje partia na którą chcesz oddać głos jest do zrealizowania oraz zgodne z Twoimi przekonaniami. Pamiętaj aby mieć otwarty umysł i nie zamykaj się na inne opcje. 

Programy partii

Przed podjęciem decyzji przeanalizuj program partii na którą chcesz oddać głos. Sprawdź czy aby nie odbiega on od Twoich przekonań. Musisz mieć świadomość, że jeżeli głosujesz na pewne ugrupowanie od lat, nie oznacza to, że Ty jak i partia macie taką samą wizję Polski. Zarówno Ty jak i klub się zmieniacie. Może się okazać, że w to co wierzyłeś kilka lat temu, jest już zupełnie nieaktualne. Nie oddawaj swojego głosu z przyzwyczajenia. Zajrzyj na stronę ugrupowań startujących do parlamentu, i wybierz tą która jest najbliższa Twoim przekonaniom.

Obiecanki 

Nie zapomnij również przeanalizować obiecywanych zmian w Polsce po wygranych wyborach. Musisz mieć świadomość, że nie wszystkie zmiany w Polsce zależą od polskich polityków. Duża część naszego prawa musi być tożsama z przepisami prawa Unii Europejskiej. Wiążą nas umowy międzynarodowe oraz członkostwa w różnych ugrupowaniach oraz prawo międzynarodowe. 

Drugim problemem polityków, nie tylko w Polsce, jest obiecywanie wprowadzenia zmian społecznych takich jak polityka dotycząca rodzin, pracy czy finansów. Oczywiście część jest przemyślana i warta poparcia, ale część powinna wzbudzić naszą nieufność i ostrożność przy urnie. Pamiętajcie, że Polska gospodarka nie uciągnie każdej zmiany i każdego nowego pomysłu polityków.

Ekonomia

I o to w piękny sposób dochodzimy do ekonomii. Pierwsza bardzo ważna zasada – POLITYCY WYDAJĄ NASZE PIENIĄDZE. To my jako naród w różnego rodzaju podatkach składamy się na funkcjonowanie Państwa. Politycy wydają to co My płacimy do budżetu. Dlatego powinni oglądać każdą złotówkę i kierować te pieniądze w sektory, które spowodują zwiększenie dochodowości społeczeństwa. Ilość pieniędzy jest ograniczona. Kiedy brakuje ich w budżecie Państwo pożycza je od innych tak jak my pożyczamy od banków. 

Uwzględniając powyższe pamiętaj, że kolejna obietnica dawania przez Państwo pieniędzy prowadzi  do powiększania się długu – a to nie prowadzi do niczego dobrego. Przypomnijcie sobie sytuację Grecji sprzed kilku lat. Oczywiście inwestowanie w infrastrukturę, naukę, przedsiębiorczość, innowacje i wiele innych obszarów gospodarki jest wskazane. Zastanów się czy wolisz tu i teraz dostać kilka złotych, czy ważniejsze jest aby za dwie dekady Państwo polskie było silne i stabilne ekonomicznie i gospodarczo. 

Twój głos ma znaczenie. Wybierz najlepiej dla  siebie, swojej rodziny i Państwa polskiego!!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *