Jeżeli masz problem z przyswajaniem wiedzy, być może źle do tego podchodzisz ? Dzisiaj na łamach naszego bloga, przedstawię Wam wydaną już jakiś czas temu, publikację Radosława Kotarskiego “Włam się do mózgu”. Mimo, że książka jest z nami od jakiegoś czasu, postanowiłam Wam o niej opowiedzieć w momencie gdy  sam przetestuje sposoby opisywane w publikacji.

O czym jest książka??

Publikacja jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich jest opisem, dlaczego warto się uczyć i dlaczego robić to wydajnie. Jak dobrze wiecie z zawartości  naszego bloga, rozwijamy się jako ludzkość coraz szybciej i dlatego jesteśmy zmuszeni wiedzieć coraz więcej. W książce odkryjecie m.in. skąd się wziął dzisiejszy sposób nauki w szkole.

Druga część książki to już jej meritum. Przedstawia trzynaście sposobów nauki. Radosław Kotarski przetestował je wszystkie, oraz przedstawił naukowe badania na temat każdej z nich. Aby nie było niejasności autor podaje źródła swoich dywagacji. Nie ma najmniejszego problemu aby odszukać te badania i samemu je przeanalizować.

Nie oznacza to, że każdy sposób jest najlepszy dla Nas. Mi osobiście sprawdzają się trzy z nich. Na co dzień korzystam z metody fiszek, majstersztyku oraz ciekawego dziecka. Dla każdego znajdzie się najlepszy dla niego sposób nauki, który jest wydajny.

Dla kogo??

Najwięcej z tej publikacji wyniosą osoby, które muszą przyswoić dużą część materiału, jak uczniowie czy studenci. Ale nie oznacza to, że starsi już po zakończeniu edukacji nie mają czego w niej szukać. Wręcz przeciwnie. Życie wymaga od Nas zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy. O wiele łatwiej nauczyć się języka obcego, jeśli  wiecie jak to robić. Zresztą Radek aby udowodnić skuteczność opisywanych metod nauczył się Szwedzkiego w 6 miesięcy i potwierdził to państwowym testem.

Czy warto??

Myślę, że powyżej przedstawiłem wystarczającą ilość powodów dla których zdecydowanie warto sięgnąć po książkę. Jeżeli zaczniecie wykorzystywać chociaż jedną z opisanych w niej technik, Wasz proces nauki skróci się oraz sam będzie przyjemniejszy.

Zachęcam Was do zakupu tej książki, jeżeli  nie dla siebie to dla rodziny i znajomych. Na pewno nie będziecie żałować.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *