Po naszej planecie chodzi wielu milionerów. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że podczas spaceru lub robienia zakupów obok nas przechodzi osoba o takim statusie. Dodatkowo znamy więcej takich osób z naszego otoczenia niż nam się wydaje. Zgoła inaczej jest z miliarderami. Ten status należy do niewielkiego grona ludzi na naszej planecie. Miliardera można przyrównać do bardzo rzadkiego osobnika na łonie natury. Jak sami widzicie nie jest łatwo spotkać, a tym bardziej znać osobiście taką osobę. Jeszcze trudniej jest znaleźć osobę, która doszła do miliardów liczonych w dolarach amerykańskich od zera. Jak zaznacza Rafael Badziag (jego sylwetkę opisaliśmy we wpisie Rafael Badziag – Indywidualista.pl) – autor książki “Umysł miliardera” – która jest przedmiotem tej recenzji – tylko jedna na 5 mln osób na świecie jest miliarderem. Znacznie bardziej zdumiewającym i robiącym ogromne wrażenie faktem jest to, że w tej książce zostały zawarte myśli i sylwetki 21 miliarderów z całego świata. Poza Michałem Sołowowem, większość nazwisk dla czytelników może okazać się nieznana. Dlatego warto zagłębić się w lekturze tej książki i przekonać się kim są najlepsi biznesmeni na świecie. 

Marzenie o milionach

Wiele osób posiada pragnienie bycia milionerem. Sądzą, że gdy zdobędą taki status i wiele milionów na koncie, ich problemy się skończą i będą mogli oddawać się niekończącym uciechom – które są powiązane z nieustannym odpoczynkiem. Liczą, że będą szczęśliwi i nie będą musieli parać się pracą do końca życia. Jest to złudzenie i prawdopodobnie pewnym czasie nie byliby aż tak zachwyceni – chyba że są na tyle leniwi i mało ambitni – co zresztą i tak skutkowałoby roztrwonieniem majątku. Podobnie jak czynią to zwycięzcy na loteriach, którzy z czasem zostają bankrutami. W przypadku miliarderów mamy do czynienia z bezgraniczną ambicją, dzięki której brną nieustannie do przodu, osiągając ponadprzeciętne efekty. W książce mamy do czynienia z osobami o niezwykłej motywacji, determinacji i pasji do codziennej pracy i prowadzenia biznesu. Dla nich tlenem jest działanie, ciągły rozwój swoich przedsiębiorstw, zdobywanie wiedzy i ulepszanie każdego elementu krok po kroku. Nigdy nie poprzestają i nie popadają w samozachwyt. Przedsiębiorcza podróż nigdy się nie kończy, w tej grze nie ma mety. 

Mity o miliarderach

Ta publikacja pomaga zrozumieć, jakimi wartościami kierują się miliarderzy i jakie prowadzą życie. Trudno doszukać się w ich życiorysach wizerunku osób, które codziennie bywają na wystawnych kolacjach i są na nieustannych bajecznych wakacjach. To nie świat celebrytów z telewizji żyjących na pokaz aby inni im zazdrościli. Ich celem i jedyną rozrywką również nie jest leżenie na karaibskich plażach i myślenie na co wydać pieniądze. Nie w tym celu budują majątek i uczestniczą w zmaganiach biznesowych. W książce odnajdziecie ich prawdziwe powody i motywacje oraz pasje. Pieniądze nie są ich ostatecznym celem – są paliwem – chodzi o proces i zajmowanie się codziennymi sprawami. Chcą zmienić świat i ulepszyć dany sektor i branżę. Napędzani są ciągłą rywalizacją i nigdy się nie poddają. 

Niezwykłe historie

W książce “Umysł miliardera” znajdziecie zapierające dech w piersiach historie o zmaganiach we wczesnych latach życia czołowych przedsiębiorców. Najczęściej wychowywali się w skrajnej biedzie i wydawałoby się, że nie mają szans na odniesienie jakiegokolwiek sukcesu. Kolejne lata zweryfikowały ich determinację i starania. Posiadali wizję i wiarę w wyrwanie się z obecnej trudnej sytuacji i dzięki niezwykłej ambicji dopięli swego. Na początku mieli znacznie gorzej niż przeciętna osoba, która żyje w przyzwoitych warunkach. Oni mieli do czynienia momentami z dramatycznymi przeżyciami i nieustannie rzucanymi kłodami pod nogi. Na szczęście nie determinowało to osiąganych przez nich efektów w późniejszych latach życia. Jeżeli uważasz że masz aktualnie ciężko – przeczytaj historie Narayana Murthy lub Moheda Altrada. Po ich poznaniu zmienisz optykę i inaczej zdefiniujesz, co znaczy niekorzystne położenie i trudne warunki w których może żyć człowiek. 

Ponadczasowa publikacja

Książka autorstwa Rafaela Badziaga to epokowa pozycja na rynku wydawniczym. Porównuje się go do Napoleona Hilla który rozmawiał z najbogatszymi ludźmi w USA. Jednak Rafael zrealizował projekt globalny, co skutkowało okrążeniem globu kilkukrotnie. Z pewnością kolejne pokolenia będą korzystać z dziedzictwa wiedzy zawartej na stronach tej książki. Prawdopodobnie do tego momentu nie powstała książka z tak skondensowaną wiedzą najlepszych przedsiębiorców świata. Na 363 stronach jest zawarta konkretna wiedza o tym jak zarabiać pieniądze, zarządzać nimi i jak odnosić spektakularne sukcesy w biznesie. Każdy znajdzie dla siebie wskazówki, które będzie mógł wykorzystać w życiu i podążyć śladem najlepszych przedsiębiorców. Jednak o magicznej recepturze zapomnijcie. Ciężka i mądra praca nie zostanie wykonana za nikogo. To zależy od was. Musicie być spragnieni i gotowi na poświęcenia. Sukces wymaga pracy i skuteczności w działaniu. Samo myślenie, marzenie i staranie się nie wystarczy. Wytężona praca jest kluczem do osiągnięcia najlepszych z możliwych rezultatów. W książce znajdziecie także ponadczasowe wartości które są fundamentem budowania relacji z innymi ludźmi. Jeżeli będziecie ich przestrzegać, przed wami świetlana przyszłość w dowolnej dziedzinie jak wybierzecie. 

Wrażenia z lektury

O niezwykłej zawartości tej książki niech świadczy fakt, że staram się zawsze zaznaczać wartościowe fragmenty podczas lektury. W tym przypadku robiłem to praktycznie co chwilę i ostatecznie musiałbym zaznaczyć 80% książki – jest ona tak naszpikowana przydatnymi i wartościowymi przemyśleniami miliarderów i autora. Na docenienie zasługuje proces tworzenia tej publikacji, który zajął około 5 lat. Z każdym z bohaterów książki Rafael Badziag spotkał się osobiście i odwiedził ich w najodleglejszych zakątkach świata. Przy czym to on musiał dotrzymać rygorystycznych terminów spotkań narzuconych przez miliarderów. Co z pewnością nie było łatwym zadaniem. Samo czytanie jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem, ponieważ informacje są starannie uporządkowane i zostały wyeksponowane najważniejsze sentencje. Wszystko po to aby jak najlepiej czytelnik mógł chłonąć mądrości przekazywane przez bohaterów. Do tego dochodzi przystępny i łatwy w odbiorze język i styl pisarski autora. Te elementy stanowią o jakości i klasie jaką stanowi ta książka. Po rozpoczęciu trudno będzie wam się oderwać od lektury i zapragniecie więcej i więcej. Po dodatkową wiedzę możecie zajrzeć na kanał Indywidualista na YouTube gdzie Rafael Badziag udostępnia swoje wywiady z miliarderami i dzieli się ich wiedzą. 

Czy warto kupić?

Jeżeli chcecie zainwestować pieniądze w swój rozwój i pragniecie więcej od życia, to jest to książka dla was. Otrzymacie dzięki niej drogowskazy w kierunku sukcesu, którego pragniecie. Ta podróż gdy się rozpocznie to nigdy się nie skończy. Będą wzloty i upadki, ale dzięki wiedzy miliarderów będzie znacznie lepiej radzić sobie w biznesie i życiu prywatnym. W trudnych momentach, jeśli przypomnicie sobie myśli najlepszych przedsiębiorców, nie zwątpicie w siebie i wyruszycie naprzód po zwycięstwo. Porażki są wpisane w osiąganie sukcesu, i trzeba nauczyć się z nimi obcować. Jeśli to sobie uświadomicie będziecie się kierować wskazówkami miliarderów z tej książki – będziecie nieustraszeni i niezwyciężeni w biznesie. Możemy być dumni że autorem tej książki jest nasz rodak. Rafaelowi należą się ogromne podziękowania i wdzięczności za kolosalną pracę i zrealizowanie tak trudnego przedsięwzięcia. Dzięki temu w tym momencie zapisał się już na kartach światowej historii. Trzymam mocno kciuki za kolejne projekty i wielkie rzeczy w jego wykonaniu. Na pewno jeszcze nieraz nas zaskoczy i ponownie cały świat usłyszy o jego niezwykłych dokonaniach. 

Podsumowanie

Pozostaje mi życzyć wszystkim fascynującej lektury – której sam doświadczyłem. Warto poświęcić swój czas i skonsumować wiedzę zawartą na łamach książki “Umysł miliardera”. Zamiast czytać kilkadziesiąt biografii, możecie sięgnąć po esencję i prześledzić losy najlepszych w biznesie i wybranych sektorach gospodarki. Skala osiągnięć tych postaci jest zdumiewająca i dla wielu osób trudna do wyobrażenia sobie. Jednak ktoś tego dokonał i byli to ludzie z krwi i kości. Jeżeli potrzebujecie dodatkowej zachęty do zakupu tej publikacji, to niech nią będzie przedmowa Jacka Canfielda – autora książek: “Balsam dla duszy”, “Potęga skupienia” czy też “Zasady Canfielda”. Na okładce tej ostatniej są zawarte słowa Harveya Mackaya – “Gdybyś miał przeczytać w roku tylko jedną książkę, to jest to właśnie ta którą trzymasz w ręku”. Podobnie można wypowiedzieć się o książce “Umysł Miliardera”. Zdecydowanie warto ją przeczytać. Połączenie sił i współpraca Rafaela Badziaga i Jacka Canfielda to istne spotkanie tytanów. Dodając do tego miliarderów z całego świata mamy do czynienia z istnym  mistrzostwem. Sukces tych osób i powstanie tej książki udowadnia że nie ma rzeczy niemożliwych. Jedynie sami narzucamy sobie ograniczenia w naszych głowach. Sięgnijcie po tę książkę i przekonajcie się czego można w życiu dokonać, jak zmienić swoje przekonania i jak zlikwidować mentalne ograniczenia.  

KUP KSIĄŻKĘ UMYSŁ MILIARDERA

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *