Dzięki uprzejmości wydawnictwa Arkady, w nasze ręce trafiła książka o wybitnym pisarzu Stephenie Kingu. Muszę powiedzieć, że dawno nie czekałem na przesyłkę tak podekscytowany, jak na tę książkę. Jestem wielkim fanem Kinga. Uwielbiam jego twórczość, a dodatkowo bardzo często jestem fanem filmów, które adaptują jego twórczość. Zapraszam do recenzji.

Wydanie

Recenzję tę zacznę trochę od tyłu. Na sam początek zacznę od przepięknego wydania. Od razu widać, że ma to być książka prezentowa, dla takich fanów jak ja. Publikacja została wydana w formacie A4 w przepięknej twardej okładce, na najwyższej jakości papierze, z fenomenalnym drukiem obrazów. Już samo jej przeglądanie daje masę radości. Mnóstwo fotografii Stephena, okładek czy maszynopisów, z często zabawnymi odręcznymi adnotacjami – to jest to czego fani poszukują najwięcej.

Życie Stephena Kinga

Autor bardzo mocno przybliża nam życie Kinga. Pisze bez emocji, aby jak najlepiej oddać nam życiorys autora wybitnych pozycji literackich. Stephen King jest postacią wielowątkową i bardzo ciekawą. Wielu z nas nie poradziłoby sobie z wieloma problemami, z jakimi walczył King. Nie tylko poważny wypadek wydarzył się w jego życiu, ale również łatanie budżetu domowego, pisaniem krótkich opowiadań do gazet, o ciężkiej pracy w pralni nie wspominając. Ikonie horroru nic w życiu nie przyszło łatwo. Czytając książkę “Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach” mamy momentami wrażenie, że jego życie jest bardzo ciężkie i jak już wydaje się, że przed nim już tylko wspaniałe życie, pada kolejny cios od losu.

Twórczość Stephena Kinga

W książce opisane są najważniejsze utwory pisarza. Książka ma 240 stron i tylko niewielki wycinek twórczości został w niej opisany. Ale to nie może dziwić, w końcu King napisał 70 powieści i ponad 200 opowiadań. Za to dowiadujemy się, jak kształtowała się jego twórczość, co odcisnęło na nim największe piętno i jak wpłynęło na niego otoczenie w którym tworzył. Twórczość Stephena bardzo mocno również odcisnęła swoje piętno na fanach kina, w końcu takie ikony kina jak “Skazany zna Shawshank”, “Zielona mila” czy “To” zostały wyreżyserowane na podstawie książek Kinga. Informacji oraz ciekawostek o twórczości Stephena Kinga w książce jest mnóstwo.

Podsumowanie

Książka “Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach” autorstwa Beva Vincenta jest świetna. Polecam ją wszystkim fanom twórczości Kinga. Jeżeli macie kogoś bliskiego, kto uwielbia powieści opisywanego autora , bez najmniejszych wahań podarujcie mu ją, będzie na 100% zadowolony.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *