Przeglądając sieć, czytam bardzo dużo wartościowych i ciekawych artykułów opartych na badaniach i opiniach ekspertów w różnych dziedzinach. Bardzo często stawiających ciekawe tezy, oparte na doświadczeniach oraz aktualnej wiedzy. Jednak coraz częściej trafiam na totalne głupoty wyssane z palca, nie poparte żadnymi wartościowymi źródłami. Dlaczego ludzie tak często wierzą w takie rzeczy jak picie wody w temp. 40oC która  zabija COVID-19. Nonsens, który logicznym myśleniem można bardzo szybko obalić

Spisek

Coraz więcej osób doszukuje się spisku na każdym kroku. Przestajemy dopuszczać do siebie informacji, że pewne rzeczy się zdarzają i nie mają nic ze sobą wspólnego. Im więcej wiemy jako ludzkość, tym odnoszę wrażenie, że nic się nie zmienia. Kiedy w Anglii uruchomiono pierwsze radio, rolnicy za bardzo duże mrozy i zniszczone plony właśnie je obwinili, ponieważ uważali, że fale radiowe powodują opadanie powietrza z dużych wysokości. Jak dobrze wiemy był to totalny nonsens. Dziś 102 lata później ludzie doszukują się spisku w sieci 5G, która de facto jest ewolucją 4G a nie nową technologią. Każdy z Nas widział czapeczki ochronne. Aby uzupełnić swoją wiedzę na temat sieci bezprzewodowej, można to zrobić w 5 godzin czerpiąc informacje z rzetelnych źródeł. Jednak wielu zamiast to zrobić, obawia się sterowania naszymi mózgami lub wszczepienia mikroczipu.. Tu poszukajcie z ciekawości informacji jakie produkujemy najmniejsze układy elektroniczne z modułem komunikacyjnym na świecie i dajcie znać w komentarzu. Jestem Ciekaw czy da się to wszczepić przez igłę o prześwicie 1 mm. 

Wiedza

Jak już wspomniałem, wielu z Nas nie weryfikuje wiedzy jaką zdobywamy. Mało komu się chce poszukać źródeł do których odnosi się autor. Większość podchodzi do tego, że jak ktoś coś takiego napisał i jest zgodne z naszym tokiem myślenia to musi być prawda. Jednak każdy z Nas  może posiadać błędne informacje i na podstawie nich podejmować decyzje, można się jednak pomylić. Sam niejednokrotnie czytając pewne artykuły mówię sobie – co to są za bzdury – ale autor podaje źródła rewelacji z instytutów badawczych i czasopism naukowych – zaglądam, zaczynam czytać i okazuje się, że moja wiedza jest błędna albo tak niepełna że głowa boli. Dlatego należy być otwartym ale bardzo sceptycznym. Jeżeli nie możesz znaleźć potwierdzających informacji, to należy uznać to za tezę lub od razu wrzucić do szuflady nieprawdziwe. 

Media społecznościowe

Jakiś czas temu pisałem o tym dlaczego media społecznościowe i wyszukiwarki pokazują Ci treści które przeglądasz – jak zawsze chodzi o pieniądze, więcej możesz przeczytać tutaj. Właśnie w tych mediach najbardziej widać jak Tworzą się potężne grupy osób, które wierzą w płaską ziemię czy szkodliwość szczepionek. Jak dobrze wiemy obie te informacje nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości, mimo to, wiele osób broni tych tez lub usuwa użytkowników którzy to podważają. Nie wiem dlaczego, ale coraz częściej obserwuję w mediach społecznościowych, im jakaś informacja jest bardziej szokująca lub popierające grupę osób, tym chętniej jest lajkowania oraz podawana dalej. Nie wspomnę już, że pojawi się jedna osoba, której się to nie spodoba i zostanie obrażana oraz będzie Jej grożono na różnych płaszczyznach życia. Sami zauważcie, że bardzo popularne hasło ostatnio na świecie Black Lives Matter powinno brzmieć inaczej. Według mnie All Lives Matter. W Wy jak uważacie? Czy mniejszości powinny mieć wpływ na większość? Chyba nie. Tak samo większość nie powinna mieć decydującego głosu. Każdy powinien mieć takie same prawa i takie same możliwości. Nikt nie powinien mieć przywilejów i obostrzeń niż inni, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia itd. Wszyscy są równi! Tylko takie postulaty nie mają siły przebicia i nikt się z nimi nie utożsamia. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *